Czesc,

Jakis czas temu zauwazylem specyficzny szum, ktory dochodzi z okolic plastikowej oslony przykrywajacej pasek rozrzadu. Pokazalem to mechanikowi, ktory wymienial mi rozrzad i stwierdzil z usmiechem, ze tak ma byc. Jednak ciezko mi bylo to zaakceptowac. Ten dzwiek kojarzy mi sie ze szmacianym paskiem ktory z duza predkoscią trze wirując dookola almuminowej rurki

Dzis przejechalem jakies 30km troche szybszym tempem (zazwyczaj wloke sie korkowo) i ten halas znacznie wzrosl - przy dodawaniu gazu na postoju slyszalem go w kabinie Nasilal sie zgodnie z obrotami silnika. Przestraszylem sie i nastepne 30km przejechalem spokojnie i po nich halas wrocil do standardowego nasilenia...

Moze macie jakis pomysl co to moze byc? Normalne to raczej nie jest, bo nie zmienialoby sie po ostrej jezdzie. Nie chcialbym zerwac paska etc - jestem cienki w mechanice, ale juz wyobrazam sobie ciezko pracujaca rolke, napinacz, czy w ogole panewki, w ktorych lezą walki - moze nie dostaja wystarczajacego smarowania...? Uszczelka pod pokrywą lub okolice na pewno do wymiany bo silnik jest tam troche podwilgocony (moze uszczelniacze, napinacz lancuszka, ...???).

Dzieki z gory za info!

Marcin