Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Audi allroad 2.5 tdi ???

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372

    Audi allroad 2.5 tdi ???

    Ponieważ to forum miłośników tej marki chciałem, to chciałem sie podpytac o to czy ktoś ma lub miał jakieś doświadczenia z tym autem i silnikiem 2.5 tdi 180PS - rozważam roczniki 2002-2005. słyszałem rozmaite opinie , ze rozrządy siadają ze drogie zawieszenie... ale jak to na dzień dzisiejszy wygląda? moze ktos cos podrzuci....
    chciałem sobie takie cudo sprawic jako podstawowe auto w domu, poza tt naturalnie... przebiegi raczej do 150kkm...

    pozdr

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Paliwożerny i wadliwy motor, bardzo drogie amortyzatory i brak zamiennika, reszta jak każde inne audi, jeżeli kupisz zadbany egzemplarz gdzie ktoś nie żałował na części, to będziesz lał tylko ropę, w innym wypadku można nie wypłacić się na reanimacje, to tak na szybko, po za tym bardzo fajne autko jak jeszcze doposażone to już malina.
    Musisz zdawać se sprawę że jeżeli import to z tego rocznika będzie spory przebieg od 300 w nieskończoność, ja szukał bym jednak krajowych salonowych
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    U mnie takie jest drugie w rodzinie, na razie odpukać się nie sypie, ale to pewnie kwestia czasu.

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Mogą być problemy z pneumatycznym zawieszeniem. Wałki padały z winy wadliwego smarowania, w miarę możliwości szukaj z silnikiem BAU, choć mnie AKE 3 razy nie zawiódł.
    Ale na przebieg to weź dobrą poprawkę.

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    znajomy kupił za naście tysięcy ze skrzynią multitronic. przebieg niby 190 tys bo to 2.4 benzyna :P okazało się że skrzynia do remontu a mechanik wycenił koszt na 4.5 tys czyli prawie połowę wartości auta...ostatnio tym jeździłem, duży statek pływa jak ponton, komfort ale ta skrzynia to nie dla mnie...chyba auto jako wół roboczy bo jazda nie wzbudza żadnych emocji....

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    dzięki za odp.
    a mam jakąś alternatywę dla takiego crosovera...? x5 3.0d, volvo xc70/90 2.4 d ? vw tuareg ?
    zależało mi na w miare normalnym w prowadzeniu , podrasowanym kombiaku w dieslu koło 200ps 4x4?
    ale kupowanie range rovera czy q7 jest zbyt niedorzeczne w dzisiejszych czasach.... hehe

    pozdr

  7. #7
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Bierz X5 auto praktycznie bez wad.

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    znajomy kupił za naście tysięcy ze skrzynią multitronic. przebieg niby 190 tys bo to 2.4 benzyna :P okazało się że skrzynia do remontu a mechanik wycenił koszt na 4.5 tys czyli prawie połowę wartości auta...ostatnio tym jeździłem, duży statek pływa jak ponton, komfort ale ta skrzynia to nie dla mnie...chyba auto jako wół roboczy bo jazda nie wzbudza żadnych emocji....
    Allroad występował z motorami 2.5 tdi, 2.7 biturbo i 4.2. Skrzynie biegów manualne 6 lub automat tiptronic 5. Silnik 2.4 nie występował, jak również skrzynia multitronic, która faktycznie jest awaryjna i droga w naprawie ( winny jest pas wielopłytkowy, ktory nie wytrzymywał obciążeń ). Paweł, pomyliłeś Allroad`a ze zwykłym avantem.

    EDYCJA ---------- Post dodany 10:03 03-10-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez annecy Zobacz posta
    dzięki za odp.
    a mam jakąś alternatywę dla takiego crosovera...? x5 3.0d, volvo xc70/90 2.4 d ? vw tuareg ?
    zależało mi na w miare normalnym w prowadzeniu , podrasowanym kombiaku w dieslu koło 200ps 4x4?
    ale kupowanie range rovera czy q7 jest zbyt niedorzeczne w dzisiejszych czasach.... hehe

    pozdr
    BMW X3, X5, ewentalnie VOLVO, chociaż to może cię rozczarować. Turek jest fajny, ale zapomnij o V10 tdi, bo to finansowa ruina.
    Jeśli chcesz, to na priv dam ci namiar na BMW X3 3.0D 2004. Miałem je w opcji kupna, ale wybrałem AUDI A6 c6 3.0 tdi. Coś pięknego.

    EDYCJA ---------- Post dodany 10:07 03-10-2012 ---------- EDYCJA

    Zresztą wspomniane X3 jest właśnie z Łodzi, więc śmiało możesz zobaczyć.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 03-10-2012 o 09:05

  9. #9
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Silniki 2,5TDI byly wadliwe tylko przez pierwsze trzy lata produkcji96-99r potem je usprawniono,byly tu wersje 150km i 180km te drugie sa niesamowicie wytrzymale i nic sie z nimi nie dzieje,oczywiscie przy odpowiednim serwisowaniu,ale widze,ze mit o awaryjnosci tych silnikow pozostal.

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Annecy nie zniechęcaj się do tego auta, po prostu szukaj zadbanej sztuki i będziesz zadowolony, jako alternatywe masz jeszcze Volvo XC70 z silnikiem D5 185hp rewelacyjna i pozbawiona wad jednostka, no i nawet w dieslu ten dzwięk R-5 brzmi rasowo.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar czarodziej6969
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    134
    MiroTT 1,8T nie wiesz co mówisz, miałem 2,5TDI 163km z 2002r w multitronicu, jednym słowem - porażka. Samochód kupiłem z ori 170kkm przebiegiem, po 200kkm wszystko zaczeło się sypać. Co do silnika to były regenerowane wałki i wymieniane wszystkie pompki, pomimo tego, że cały czas auto jeździło na paliwie z shella..

  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Dokładnie. Ważne są zarówno kodowe oznaczenia silników 2.5 tdi, jak i dbałość o te silniki ( odpowiednie paliwo, olej, styl jazdy ).
    Swego czasu miałem AUDI A6 c5 z silnikiem 2.5 tdi 150 KM ( nie wiem, czy był to AKN, czy starszy ), ale był całkowicie zdrowy.
    Ogólnie miałem już 4 AUDI z silnikami 2.5 tdi ( 150 KM x 1 i 180 KM x 3 ) i nie miałem z nimi absolutnie żadnych problemów ( jedno auto było z tiptronic'em ).
    Co do skrzyni multitronic, to dużo osób ją myli z tiptronic, a są to dwie całkiem różne konstrukcje. Multitronic to skrzynia bezstopniowa, z możliwością ręcznej zmiany zaprogramowanych biegów. Tiptronic to klasyczny automat, również z możliwością ręcznej zmiany biegów. Tiptronic'i miałem w kilku samochodach i nie rozczarowały mnie.
    W Allroad c5 multitronic nie występował. Zresztą ten typ skrzyni biegów nie był kojarzony z napędem quattro.

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zuczek odnośnie tego diesla volvo to KONIECZNIE MA BYĆ BEZ DPF. Nie pamiętam od którego roku wprowadzili ten dpf do diesli w volvo ale kolega pracował w serwisie volvo i jak mi opowiadał jakie jaja z tym mieli to porażka;/ Nawet silniki z tego powodu się rozpadały bo poziom oleju się podnosił po 2-3x i wysadzało im wszystko co się dało. Jak mi opowiadał co się w tym serwisie działo z autami ludzi ( wawa ) to aż jak w niedowiary....

  14. #14
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Nie tylko VOLVO ma problemy z filtrem cząstek stałych. Najlepiej ten chory wynalazek usunąć mechanicznie i programowo.
    Ja go niestety jeszcze mam w A6 c6.

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale w volvo jest to zdecydowanie bardziej kłopotliwe. Ojciec w swoim 1.9 bls po programie by COMPSPORT ma dpf i zero problemu. Ale trzeba pamiętać że od czasu do czasu ja biorę to auto i odpowiednio go przepalam hehe

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 23:46
  2. Audi TT Allroad X-Tomi Design
    Przez kiTTy w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 17:45
  3. AUDI TT ALLROAD PICK-UP
    Przez Domel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 10:27
  4. Audi Allroad - FORUM
    Przez martinflash w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2008, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •