Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Problem z TTygryskiem :D

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Stockholm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    6

    Problem z TTygryskiem :D

    Problem rozwiązany, dziękuję
    Ostatnio edytowane przez zzzubek ; 10-09-2013 o 22:06

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    zmierz cisnienie sprezania .to co sie stało z ta siweca jest najprawdopodobniej spowodowane nie profesionalnie zrobionym programem co do prowadziło do uszkodzenia swiecy i byc moze tłoka lub głowicy .

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    sprawdzenie kompresji to podstawa, miejmy nadzieję że kawałek wyleciał i zawór go akurat nie przycisnął uszkadzając przylgnię;/ Także fajnie by było aby taki kawałek nie uszkodził turbiny. Niestety zdarzają się też wadliwe świece albo program był za ostry i występowało spalanie stukowe które uszkodziło świece.

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Auto ma zmienione wtryskiwacze od mocniejszej 225konnej wersji, oraz zmienioną mapę zapłonu - choć nie wiem czy to potrzebna informacja.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dla mnie jest to istotna informacja co zostało zmienione w ECU czy był wgrany nowy soft z uwzględnieniem wtryskiwaczy?
    Taka upalona świeca to nie są żarty n ie wiadomo czy usterka nie wystąpi na innych cylindrach.
    Wymień tą świecę i zrób logi 002 031 115.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 01-10-2012 o 13:24
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Stockholm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    6
    rozumiem
    Ostatnio edytowane przez zzzubek ; 10-09-2013 o 22:09

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    dopuki sinik nie bedzie pracowł na 4 cylindry to zapomnij o robieniu logów

  7. #7
    Awatar Inko
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Czerwonak
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    96
    Kolor
    granat
    Posty
    26
    jeśli po zmianie świec auto nie chodzi normalnie to lepiej nic z nim nie rób i módl się by było jak naj mniej uszkodzone na moje głowica w górę ale

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W sumie gdybym ja zgubił kawałek świecy ( odpukać ) to już bym, nie odpalał tego silnika do czasu ściągnięcia głowicy .
    Taki kawałek metalu sobie nie wyparuje i na pewno będą jakieś uszkodzenia , jakie to już kwestia ile masz szczęścia , mogą być niewielkie mogą być spore .

    Fakt że auto jest po programie może mieć znaczenie nie mniej nikt nie napisze programu tak aby na jeden cylinder wtrysk podawał '' inne paliwo '' .
    Wydaje mi się że po prostu wtryskiwacz nie domagał ( pewnie były kupione używki bo nowe od 225 to ok 500$ komplet ) i na pierwszym cylindrze miałeś za wysokie EGT a być może i spalanie stukowe i po prostu świeca nie wytrzymała takich warunków .

    No cóż , skoro silnik już chodził po fakcie to zmierz koniecznie kompresję i sprawdź jak wyglądają pozostałe świece ( fotki mile widziane ) .


    Och i nauczcie się Panowie cytować w postach bo czyta się to dziwnie i '' śmierdzi '' amatorszczyzną








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Stockholm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    6
    heh
    Ostatnio edytowane przez zzzubek ; 10-09-2013 o 22:08

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dodam także że można próbować świecić sobie latareczką w miejsce tego cylindra. Widać troszkę tłoka jak się dobrze poświeci i wtedy obyć nie zobaczył wgłębień w tłoku.
    Odnośnie świec to świeca maks po lewej wygląda jak zalana. jak by na niej silnik nie pracował. Pozostałe chyba są ok ale na fotce ciężko się poznać, jeżeli są podobne do :
    http://polishbanditcrew.pl/uploads/i..._swiece_in.jpg
    to znaczy że jest ok ale ta 1 jest na pewno zalana paliwem;/

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Stockholm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    dodam także że można próbować świecić sobie latareczką w miejsce tego cylindra. Widać troszkę tłoka jak się dobrze poświeci i wtedy obyć nie zobaczył wgłębień w tłoku.
    Odnośnie świec to świeca maks po lewej wygląda jak zalana. jak by na niej silnik nie pracował. Pozostałe chyba są ok ale na fotce ciężko się poznać, jeżeli są podobne do :
    http://polishbanditcrew.pl/uploads/i..._swiece_in.jpg
    to znaczy że jest ok ale ta 1 jest na pewno zalana paliwem;/
    Ta świeca po lewej była wkręcona później w cylinder numer 1, to dlatego jest zalana.

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie chcę nic tutaj snuć jakiś czarnych torii ale ja kiedyś bawiłem się w troszkę w składanie motocykli i nie tylko z prostymi silnikami czterosuwowymi. Jakoś tak z tamtych doświadczeń pamięta mi się że jak kompresja jest, paliwo jest, iskra jest to silnik musi chodzić. Tutaj nie ma apartu zapłonowego bo steruje tym elektronika. Cewka jest sprawna , na pozostałych cylindrach chodzi czyli czujniki położenia wału itp sprawne. Paliwo jest jak widać to została tylko kompresja....;/
    Zacznij od świecenia latarką. jak zobaczysz bajzel na tłoku to i tak już możesz zmierzyć kompresję i będzie wiadomo na 100%

  13. #13
    Awatar palek
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    dokładnie.doswiadczenie to mozna zdobywac na starym zaporozcu a nie na tak zaawansowanej technicznie maszynie jak audi tt.Polecam dobrego speca aby sie zajał twoim autem i regularnie go serwisował.Pozdro


    Pawel-2005 : Hmm no fajnie ale ten post szczerze nic nie wnosi do dyskusji. Polecasz dobrego speca czyli kogo?
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 02-10-2012 o 09:32

  14. #14
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Cewka jest sprawna
    moze off top - byla akcja serwisowa na cewki - wymieniaja za darmo.

  15. #15
    Awatar palek
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    dobry spec-rozumiem mechanik który ma doświadczenie w serwisowaniu aut marki audi i używa przy tym oryginalnych części zamidennych audi.mam szczęście mieć takiego w Białymstoku w ASO oraz drugiego uczciwego inzyniera który naprawdę ma papiery na swoja robote.Takich jest niewielu.Polecam ASO w Białym oraz mechanika z małego warsztatu na gen Maczka koło firmy TAKADA.Wielkich napraw nie zrobi ale takich nasze auta chyba rzadko potrzebują nie?Uczciwość, serwis,porada na poziomie profesora mechaniki samochodowej i chemii fizycznej.To jest gość który mogłby wykładać na uniwerku.Polecam! tel.856535756
    p.s ja nie narzucam ani nie krytykuje niczego tylko przedstawiam moj sposob podejscia do sprawy ekspoloatacji i ew.napraw

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •