Witam,
pacjent to co prawda zeswapowana Fabia z 1.8T AUQ czyli nie Audi ale silnik to wiadomo

W czym rzecz i kilka faktów z mojego przypadku:
Silnik AUQ z octy RS. Przed wyjęciem z auta sprawdzony, odpalany itd.
- zasilanie cewek jest
- masy wszystkie OK
- cewki i świece sprawne (sprawdzone w drugim aucie)
- wtrysk jest,
- wymieniony pasek rozrządu, napinacz, pompa wody, rolka napinacza, tłumik drgań hydrauliczny czyli kpl rozrząd od strony łapy.
- olej jest, płyn chłodniczy jest, filtr powietrza jest, szampan w lodówce jest (do otwarcia i wypicia po odpaleniu )
- nie ma iskry na świecach.

Nie sprawdzałem znaków na kole pasowym i zębatym wałka rozrządu, pasek wymieniłem na zasadzie ilość zębów na starym = ilość zębów na nowym, ze znaczkami na pasku i kołach zębatych pomiędzy wałkiem rozrządu przez pompę wody do wału korbowego (czyli fragment stały nie naciągany jak po stronie napinacza).

Te same cewki i świece podłączałem do sprawnego auta i iskra na świecach jest więc awaria cewki czy świecy wykluczona.
Połączenia elektryczne posprawdzane wszerz i wzdłuż, wszystko ok. Przekaźnik ECU w komorze silnika sprawny, działa (ten w czarnej dziwnej puszcze na który w innym wątku mówiono "kostka' )
Pełna komunikacja z ECU i zegarami jest.

Czy jest to możliwe że ECU nie podaje impulsu do cewek ze względu na przestawienie rozrządu?

Błędów przestawienia rozrządu ECU nie wyrzuca (być może za krótko kręcony by to wyłapać). Są tylko od czujnika temperatury i poziomu oleju (odłączyłem wtyczkę czujnika póki co bo sygnalizuje zwarcie) i braku komunikacji ze sterownikami airbag i abs bo ich nie ma i nie będzie.

Zastanawia mnie ten od airbag, co prawda crash signal wyłącza przekaźnik pompy w razie wypadku a ten działa no bo paliwo leje jak trzeba.

Przy okazji, wiecie może jak trzeba zmienić kodowanie z 11500 na jakie żeby wyeliminować abs i airbag? Nie chcę póki co grzebać we wsadzie ECU bo nie tedy droga, na bolący palec nie robi się przecież operacji ośrodka bólu w mózgu
Sterownik 06A 906 032 HN

Dzięki za pomoc.