Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 18 z 18

Wątek: Opony i felgi na zimę - jakie dobrać?

  1. #16
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Trochę poresearchowałem i generalnie to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie się jeździ zimą. Bo jak na odśnieżonych najczęściej drogach, bez grubej warstwy śniegu, typu niemiecki autobahn, lub po czarnym asfalcie tylko w mrozie, to 255 czy 245 będą lepiej się zachowywać zimą niż 225 na 17". Auto będzie lepiej się zachowywać na zakrętach itd. W głębszym śniegu lepszą trakcję będą miały 225 na 17" bo większy nacisk jednostkowy wychodzi. Poza tym przy rozmiarze 255/35R19 wszędzie nie zalecają wymiany 2x do roku opon, bo przekładnie opon tego profilu i sztywności jednak skraca ich żywotność, powiększa szansę na uszkodzenia itd. Lepiej mieć 2 komplety opon i felg.
    I ja chyba tą drogą pójdę jednak i 225/50R17 ET47 na zimę zakupię - taki też rozmiar producent zaleca do 3.2 MK2. A zawsze jakieś kółeczka na śniegu bezpieczniej będzie można robić niz na 19" i takim niskim profilu.

  2. #17
    Awatar slomczas
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Delfin
    Posty
    61
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    za czesto nie, bo mi sie to ani razu nie zdarzylo Mi sie bardzo dobrze jezdzi na tych felgach zima i kazdemu to bede polecac. Jesli sie obawiasz, to kup 17stki + oponki. Za te mysle przynajmniej 3000 zl wezmiesz na allegro.
    Mari jak dajesz radę to myślę , że ja też powinienem

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez qbas Zobacz posta
    Trochę poresearchowałem i generalnie to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie się jeździ zimą. Bo jak na odśnieżonych najczęściej drogach, bez grubej warstwy śniegu, typu niemiecki autobahn, lub po czarnym asfalcie tylko w mrozie, to 255 czy 245 będą lepiej się zachowywać zimą niż 225 na 17". Auto będzie lepiej się zachowywać na zakrętach itd. W głębszym śniegu lepszą trakcję będą miały 225 na 17" bo większy nacisk jednostkowy wychodzi.
    Dokładnie o to chodzi , biorąc pod uwagę realia w PL to jednak częściej jeździ się po śniegu .
    W przypadku odśnieżonych suchych dróg zasada jest analogiczna do letnich opon , szersza będzie mieć lepszą trakcję .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Jakie felgi, opony - dylemat.
    Przez maxtor w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 15:09
  2. felgi + opony na zimę
    Przez cornel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2009, 22:59
  3. Dystanse jakie dobrać do moich felg ?
    Przez Maxvibe w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 19:19
  4. Nowe felgi na zime.. 17"
    Przez kilazz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 09:45
  5. Jakie dywaniki na zimę?
    Przez SilverTM w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-11-2007, 16:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •