Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Podłączenie urządzenia do plusa po stacyjce.

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Denim Blue
    Posty
    7

    Podłączenie urządzenia do plusa po stacyjce.

    Cześć. Chciałbym uzyskać wskazówki jak podłączyć kamerkę ( Double Camera Vehicle Synchronous Recorder Car DVR GPS Logger G-Sensor 2.7" LCD | eBay ) pod 'plus po stacyjce'. Chodzi o to, aby kamera włączona była tylko gdy jest włączona stacyjka. Przeglądam forum (z resztą nie tylko to, poświęcone TT, ale ogólnie aut z VAG) od dwóch dni i oprócz tematu o CB ( http://www.klubtt.pl/ogallne/3135-gn...zasilania.html ) w którym sugerujcie podłączenie 'pod radio', niczego nie znalazłem. Próbowałem oczywiście podłączyć to 'pod radio', ale tam jest tylko stały plus. Próbowałem podłączyć pod wszystkie inne styki z kostki w której idzie prąd/plus, ale nic nie odpowiada 'plusowi po stacyjce'.
    Pozdrawiam

    EDYCJA ---------- Post dodany 20:45 22-09-2012 ---------- EDYCJA

    OK, temat do usunięcia.
    Problem sam się rozwiązał. Wpadłem na niego po napisaniu posta, a raczej po tym co w nim napisałem.
    Rozwiązanie znajduje się w drugiej wiązce/kostce w której kabelek koloru żółtego odpowiada za 'plusa po stacyjce'.

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:15 23-09-2012 ---------- EDYCJA

    Heh, ogólnie to jest 'maniana'... Po podłączeniu kabla od kamery do żółtego przewodu, radio nie widzi zmieniarki - po podłączeniu kostek do radia zmieniarka zaczyna działać (sprawdza czy są płyty), ale na radiu po naciśnięciu CC/CD (przejście z FM) wyskakuje 'NO TAPE.

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chcesz podłączyć cokolwiek aby zasilanie włączało sie po przekręceniu stacyjki ( włączony zapłon ) to najlepiej to zrobić pod terminal 75X

    Znajdziesz go po zdemontowaniu pod kierownicą , na fotce pierwszy z lewej ( żółta naklejka ) . Oczywiście jest to + , minus dajesz po prostu na masę .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Denim Blue
    Posty
    7
    Wielkie dzięki! Kamera już śmiga ze stacyjki. Pozdro

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    w3s gdzie ja umiejscowiłeś i jak puściłes kable? Może podeślesz jakieś foto? sam muszę zamontować kamerkę bo już się przekonałem, że warto mieć nagranie

  5. #5
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jeśli chcesz podłączyć cokolwiek aby zasilanie włączało sie po przekręceniu stacyjki ( włączony zapłon ) to najlepiej to zrobić pod terminal 75X

    Znajdziesz go po zdemontowaniu pod kierownicą , na fotce pierwszy z lewej ( żółta naklejka ) . Oczywiście jest to + , minus dajesz po prostu na masę .


    Pozdrawiam
    A gdzie w tych okolicach najlepiej znaleźć masę?
    Pozdrawiam.

  6. #6
    Awatar Zavory
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    31
    Odświeżam temat bo może ktoś jeszcze zakłada kamerkę.

    Cytat Zamieszczone przez PAHO Zobacz posta
    A gdzie w tych okolicach najlepiej znaleźć masę?
    Ja dałem czarny przewód bezpośrednio do śrubki po lewej:


    Cytat Zamieszczone przez tomi Zobacz posta
    gdzie ja umiejscowiłeś i jak puściłes kable?
    Na początku wszedłem do miejsca nad lampką kabiny, gdzie schowałem wtyczkę do ewentualnego łatwego odłączania kamerki.


    Lampkę zdejmuje się bardzo łatwo, bez użycia siły, podważając palcami dwa zatrzaski widoczne od strony przodu samochodu (w żadnym wypadku nie jak na tym filmie, bo wtedy uszkodzi się zaczepy). Jeśli lampka wariuje (nie kontaktują żarówki, przełączniki ciężko chodzą), to powinno pomóc ściśnięcie jej w osi pionowej, mogła się rozłączyć podczas wyjmowania.

    Następnie łatwo wcisnąłem przewód od strony szyby, do przestrzeni nad sufitem, w kierunku lewego słupka.
    Dalej, też od strony przedniej szyby, do lewego słupka, w dół aż do jego spodu (to już wymagało więcej zabawy, ale ostatecznie przewód wszedł cały).
    Na dole słupka można łatwo przejść do przestrzeni za kierownicą którymś z łączeń/szpar. Pomaga przełożenie przewodu w jakimś łatwiejszym miejscu i pociągnięcie go od spodu żeby w ten sposób trafił na właściwe miejsce.

    Patrząc na crash testy, takie prowadzenie nie powinno zakłócić działania żadnej poduszki.

    Czy ktoś z Was ma pomysł w jaki sposób przyczepić kamerkę do tapicerki nad lusterkiem?
    Ostatnio edytowane przez Zavory ; 01-03-2019 o 22:14 Powód: Mało istotny.

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2021
    Płeć
    Skąd
    France
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jeśli chcesz podłączyć cokolwiek aby zasilanie włączało sie po przekręceniu stacyjki ( włączony zapłon ) to najlepiej to zrobić pod terminal 75X

    Znajdziesz go po zdemontowaniu pod kierownicą , na fotce pierwszy z lewej ( żółta naklejka ) . Oczywiście jest to + , minus dajesz po prostu na masę .








    Pozdrawiam
    Witam,

    Arthur tutaj pisze po zdemontowaniu ... , ale czego pod kierownica bo ja tam widze tylko wajhe do regulacji kierownicy i nie widac tam zadnej puszki z kostkami itd itp. Jak sie dostac do tego terminala 75X panowie ?? Nie ma opcji zeby sie podpiac gdzies pod jakis bezpiecznik w tej puszce z nimi ?
    Ostatnio edytowane przez magic ; 23-12-2021 o 19:27

  8. #8
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Cytat Zamieszczone przez magic Zobacz posta
    Witam,

    Arthur tutaj pisze po zdemontowaniu ... , ale czego pod kierownica bo ja tam widze tylko wajhe do regulacji kierownicy i nie widac tam zadnej puszki z kostkami itd itp. Jak sie dostac do tego terminala 75X panowie ?? Nie ma opcji zeby sie podpiac gdzies pod jakis bezpiecznik w tej puszce z nimi ?
    Demontujesz osłonę, która jest pod kierownicą, ta cała nad pedałami (pod deska rozdzielczą, pamiętaj też, że musisz wyjąć włącznik świateł, a tam jest myk, czyli wciskasz pokrętło i w prawo, wtedy odblokowujesz możliwość wyjęcia włącznika).
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 23-12-2021 o 22:44
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2021
    Płeć
    Skąd
    France
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Ok , dzieki bede probowal tam sie dostac

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 13:32
  2. Schemat alarmu, podłączenie dodatkowych czujników ?
    Przez PatrykTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 19:24
  3. Podłączenie telefonu w TT S-Tronic 2007
    Przez Antonowka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 09:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •