Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 69

Wątek: Oświetlenie,rodzaje żarówek MK1 MK2

  1. #31
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    oryginalne lampki są mocowane na jednym bocznym zatrzasku, zatrzask ten lubi robić się kruchy zwłaszcza z upływem lat i potrafi złamać się
    ale jeśli dobrze widzę to masz ledowe zamienniki ?
    jeśli są wklejone to znaczy że nie bardzo pasowały w miejsce oryginalnych otworów

  2. #32
    Awatar KOWBOJ
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    368
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    153
    Witajcie. Czy montowal ktos zestaw hid H11 w halogenach w mk2???? Jezeli tak to jak to sie sprawdza???

  3. #33
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Pora dorzucić trochę informacji co do MK1, ja szukałem i nie znalazłem akurat tego co szukałem tak więc może komuś się to akurat przyda
    Jakby ktoś chciał powymieniać trochę żarówek wewnątrz auta z zwykłych na LED-y to oto spis tych co udało mi się wymienić (+ Foto z tutorialem kilku z nich)

    Lista oświetlenia:
    1.Główna lampka środka.
    2.Lampki nad daszkami z lusterkami.
    3.Lampka w klapie bagażnika.
    4.Oświetlenie bagażnika.

    Przy okazji zdjęcia jak zdemontować tylne oświetlenie rejestracji.



    1.Główna lampka środka, C5W u mnie 42mm długość, ori była minimalnie większa niż 42mm (ja wybrałem opcje Can-bus, choć pewnie nie jest to konieczne)
    Demontażu dokonujemy np. Kartą z bankomatu albo innym elastycznym plastikiem aby nic nie uszkodzić (ewentualnie obleśnymi mega twardymi pazurami o ile tak owe posiadamy).
    Zaznaczone punkty to zaczepy, wciskamy kartę zgodnie z kierunkiem strzałek i przsuwamy po całej długości aby osłona wyskoczyła tylko z tej jednej strony (czyli od strony szyby czołowej).

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/c888705531ee52a5

    tak wygląda osłonka i zaczepy

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/dafd866782e3828a

    a tak wygląda środek lampki i żarówka która nas interesuje.

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/56682cc6c46e37ba

    Żarówka na środku to właśnie C5W o długości 42mm


    !!UWAGA!! żarówki po bokach (tzw. do czytania) z tego co odczytałem z ORI to są T5W ba9s .
    Ja kupiłem T4W ba9s które wyglądają tak samo "1 do 1" jeśli chodzi o mocowanie niestety nie działają, nie wiem czym jest to spowodowane.
    Żarówki Led są dobre bo w innym aucie działają.



    2.Lampki nad daszkami, C5W długość 36mm
    Osłonę plastikową ściągamy od lewej strony siedząc na fotelu kierowcy. Można znowu użyć karty plastikowej (lub sami wiecie czego).

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/d977b8431f099fa1

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/5caab464f95acd9d

    po wyciągnięciu lampki mamy taki widok i aluminiową osłonkę ściągamy (patrząc z perspektywy zdjęcia poniżej) od dołu podważając nawet paznokciem (lub tą cholerną kartą bankomatową czy z NFZ-u )

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/46fcbc0712ab3389

    i w ten fantastyczny sposób dobraliśmy się do kolejnej żarówki C5W.
    Czynność powtarzamy na stronie pasażera.


    3.Lampka w klapie bagażnika W5W (jeśli zmieniamy na Led to najlepiej Led-owa płaska, ja zastosowałem normalną z kołnierzem i musiałem lekko rozgiąć mocowania żeby siedziała twardo, pamiętajmy również żeby nie była też za długa u mnie 33mm i było ok).
    Lampkę demontujemy podobnie jak lampki nad daszkami (możemy użyć swoich paskudnych obleśnych pazurów lub tej cholernej karty).
    Podważamy z prawej strony delikatnie i ciągniemy w dół ale tylko troche...

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/17f8918bb215dc13

    gdy wyskoczy z zaczepu nie ciągniemy w dół dalej tylko wysuwamy ciągnąc w bok.

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/d325198ea745a62c


    4.Oświetlenie bagażnika, W5W ta sama sytuacja co przy lampce w klapie bagażnika... całkowicie ta sama sytuacja bez żadnych udziwnień
    Zaczep jest od lewej strony (dobierając się od strony otwartego bagażnika) i uzbrojeni w wiadomo co (tak pazury lub karta) możemy demontować lampke.

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/c2255cd80a44b32a




    W schowku jeszcze nie patrzyłem co się tam czaji...przy okazji jeszcze jak wymienić żarówki od rejestracji C5W 36mm ...

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/a4ae3d9acfc82f01

    lampka lewa, pchamy delikatnie lampke w lewo az wyskoczy z zaczepu... około 1,5mm-2mm ... i delikatnie z prawej strony ciągniemy w dół (nic na siłe) gdy czujemy że już dalej cała lampka sie nie przesuwa.

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/459a64c8c483eed0

    Z prawą stroną robimy na odwrót, pchamy w prawo i ciągniemy z lewej strony delikatnie w dół.


    no to to by było na tyle, może komuś się przyda (nie zakładałem nowego tematu bo myślę że tutaj pasuje ten post, w fakcie o żarówkach no i z opcją zrób to sam)
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 05-01-2017 o 23:56

  4. #34

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Black TTS
    Posty
    186
    Małe pytanie, polecacie jakieś konkretne postojówki W5W ledowe do 8J ?

  5. #35
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    lampka lewa, pchamy delikatnie lampke w lewo az wyskoczy z zaczepu... około 1,5mm-2mm ... i delikatnie z prawej strony ciągniemy w dół (nic na siłe) gdy czujemy że już dalej cała lampka sie nie przesuwa.

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/459a64c8c483eed0

    Z prawą stroną robimy na odwrót, pchamy w prawo i ciągniemy z lewej strony delikatnie w dół.


    no to to by było na tyle, może komuś się przyda (nie zakładałem nowego tematu bo myślę że tutaj pasuje ten post, w fakcie o żarówkach no i z opcją zrób to sam)
    Przydatne info Do siebie kupiłem całe lampki ledowe na oświetlenie tablicy rejestracyjnej, zobaczymy jak to będzie wyglądało Jak na razie leżą i czekają na wiosnę, bo jak próbowałem wymienić jedną z żarówek miesiąc temu to połamałem zaczepy, więc na razie nie ruszam

  6. #36

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Świebodzice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    79
    Kanapa wielkie dzięki za kawał dobrej roboty. Ja u siebie szykuje się do wymiany żarówek na Led i ten opis bardzo mi się przydał, zarówno z powodu wiedzy jakie leży mam kupić oraz jak się do nich dostać.
    Wielkie dzieki

  7. #37
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Polecam LEDy w światłach mijania. Używam czwarty miesiąc i sprawują się rewelacyjnie. Mają kształt żarówki, a więc kąt świecenia jest zachowany, odcięcie również. Za to dają mocne i idealnie białe światło, a przy tym pobierają obie 40Watów. Poza miastem nie ma potrzeby zapalać świateł drogowych, a na przewoltowanych żarówkach +130% była ciągła żonglerka mijania-drogowe. Jeździ się dużo bezpieczniej i nawet w dzień auto jest dobrze widoczne.

  8. #38
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Kwestia czy nie razi tych z naprzeciwka Ustawiałes w stacji kontroli pojazdów? Rzeczywiście odcina w odpowiednim miejscu?

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Nie razi, bo są odcięte tak jak żarówki. Ustawiałem na stacji, bo przy okazji lampy były wyjęte i wyczyszczone soczewki. Świeci identycznie jak poprzednio, tylko do odcięcia jest widno i biało, nie ma efektu jak w żarówce, że im dalej tym słabiej.

  10. #40
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Nie razi, bo są odcięte tak jak żarówki. Ustawiałem na stacji, bo przy okazji lampy były wyjęte i wyczyszczone soczewki. Świeci identycznie jak poprzednio, tylko do odcięcia jest widno i biało, nie ma efektu jak w żarówce, że im dalej tym słabiej.
    Leszku, a możesz wrzucić zdjęcie jak świecą i linka gdzie kupiłeś ?
    __________________________
    Pozdrawiam

  11. #41
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Ciężko ocenić po zdjęciu, bo aparat dobiera ekspozycję do średniej wartości i słabe światło zrówna poziomem do silnego. Chyba, że chcesz zobaczyć równomierność światła to mogę zrobić taką fotę. Najbardziej miarodajnym testem wydaje się zdjęcie na parkingu kilku aut oświetlających z tej samej odległości np. ścianę marketu. Coś takiego na tygodniu mogę zrobić.

  12. #42
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Ciężko ocenić po zdjęciu, bo aparat dobiera ekspozycję do średniej wartości i słabe światło zrówna poziomem do silnego. Chyba, że chcesz zobaczyć równomierność światła to mogę zrobić taką fotę. Najbardziej miarodajnym testem wydaje się zdjęcie na parkingu kilku aut oświetlających z tej samej odległości np. ścianę marketu. Coś takiego na tygodniu mogę zrobić.
    Wystarczy zwykle zdjęcie, nie chce porównywać zdjęcia do realu, tylko zrobię zdjęcie u siebie i wtedy będzie bardziej miarodajne porównanie.
    Szukam dobrych żarówek i nad ledami też się zastanawiałem, ale chciałbym zobaczyć realne zdjęcie jak świecą. W necie są zdjęcia jako reklamy i w innych autach, więc nie do końca jak dla mnie są prawdziwe.
    __________________________
    Pozdrawiam

  13. #43
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Ok. jutro zrobię Ci kilka zdjęć i podeślę.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Znalazłem jedno zdjęcie w telefonie podczas próby odpalenia Leda. Tylko wtedy to jedno zrobiłem, bo było chyba z -20 stopni, ale można porównać barwę halogena z ledem. Balans bieli dostosował się do światła silniejszego, czyli leda, dlatego żarówki wpadają w pomarańcz, ale widać po naklejce jak biało świecą.Nazwa:  LED.jpg
Wyświetleń: 108
Rozmiar:  240.9 KB

  14. #44

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Świebodzice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    79
    Jestem po wymianie wszystkich żarówek na ledowe i efekt jest naprawdę fajny.
    Dodając do posty Kanapy żarówka w schowku to W5W
    Żarówki do czytania to T4W lub T5W ba9s, jednak tutaj musimy mieć ledy bez polaryzacji.
    Rozebrałem całą lampkę z podsufitki chcąc zmienić polaryzację i było by to możliwe jednak wtedy nie będą świecić diody w przyciskach. Więc zostaje nam kupno żarówek ledowych bez polaryzacji, cena około 12zł

  15. #45
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    A na tył do MK2 STOP mozna dac LEDy?
    Powtórzę pytanie Tylne światła mijania/stopu- ktoś montował ledy które nie wywołały błędu spalonej żarówki?
    Druga sprawa to przednie kierunkowskazy- jw.?

    Wymieniłem sobie tylne kierunki i efekt tak mi się podoba że wszystko chce na ledy zmienić ale obawiam się błędów.
    Zastanawiam się jak chińczyk ogarnął temat tylnych kierunkowskazów to może ogarnął też tylne mijania i przednich kierunków? Pytam bo do tylnych kierunków kupowałem zestaw dedykowany gdzie było potwierdzone że nie ma błędów.

    Na sklepledowy.pl piszą że tylne stopy pokazują błąd. :/

Podobne wątki

  1. Rodzaje amortyzatorów i zawieszenia w mk2.
    Przez stona1 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 12:25
  2. Lusterko wsteczne - rodzaje
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2015, 16:16
  3. Fotele w MK2 - rodzaje, ew. wymiana
    Przez Gak w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 14:15
  4. Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 22:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •