Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 69

Wątek: Oświetlenie,rodzaje żarówek MK1 MK2

  1. #1
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837

    Oświetlenie,rodzaje żarówek MK1 MK2

    MK1

    Wersja z ksenonami:
    Mijania : D2S
    Pozycyjne : H6W
    Drogowe : H7
    Kierunki boczne : WY5W
    Kierunkowskazy przód : H21W
    Kierunkowskazy tył : P21W
    Przeciwmgielne przód : H3
    Przeciwmgielne tył : P21W
    Tylne światła : P21/5W
    Światła stop : P21/5W
    Tablica rej. : C5W
    Światła cofania : P21W

    MK2

    Wersja z ksenonami:
    Mijania : D1S
    Pozycyjne : H6W
    Drogowe : D1S
    DRL : P21W
    Kierunki boczne :
    Kierunkowskazy przód : H21W
    Kierunkowskazy tył : W16W
    Przeciwmgielne przód : H11
    Przeciwmgielne tył : P21W
    Tylne światła : P21W
    Światła stop : P21W
    Tablica rej. : C5W
    Światła cofania : W16W
    Schowek,bagażnik,podsufitka : W5W
    Daszki : C5W
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 07-11-2021 o 08:40

  2. #2
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    MK2 bez ksenonów:
    Pozycyjne: W5W
    Wersja z ksenonami:
    Pozycyjne : H6W
    Mijania: H7
    Drogowe: H7
    Przeciwmgielne: H11

    Mała uwaga:
    Kierunki boczne : diody LED (w lusterkach)
    Tablica rej. : C5W 39mm
    Daszki : C5W 36mm
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 30-08-2017 o 19:52

  3. #3
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    MK1

    Wersja z ksenonami:
    Mijania : D2S
    Pozycyjne : H6W
    Drogowe : H7
    Kierunki boczne : WY5W
    Kierunkowskazy przód : P21W
    Kierunkowskazy tył : H21W
    Przeciwmgielne przód : H3
    Przeciwmgielne tył : P21W
    Tylne światła : P21/5W
    Światła stop : P21/5W
    Tablica rej. : C5W
    Światła cofania : P21W
    Planuje powymieniac wszystko na ledy, procz xenonu oczywiscie Wie ktos moze co za zarowki siedza w srodku auta ? I ktore zarowki beda wywalac blad na fisie ?
    Z gory dziekuje
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    MK2
    Wersja z ksenonami:
    Pozycyjne : H6W
    Panowie, potrzebuję wymienić tą żarówkę u siebie - pytanie brzmi: da się zrobić to szybko, czy muszę wyjmować lampe?

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    Trzeba wyjąć lampę, podejście jest od spodu, pod zaślepką z gumy, żarówka jest mocowana na "przedłużce" ułatwiającej jej wyjęcie. Po wyjęciu lampy konieczne ustawianie świateł (ciężko trafić w stare miejsce mocowania - duże luzy na regulację) .

  6. #6
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez kws Zobacz posta
    Trzeba wyjąć lampę, podejście jest od spodu, pod zaślepką z gumy, żarówka jest mocowana na "przedłużce" ułatwiającej jej wyjęcie. Po wyjęciu lampy konieczne ustawianie świateł (ciężko trafić w stare miejsce mocowania - duże luzy na regulację) .
    jak ustawienie swiatel? ja wyciagalem i nic nie ustawialem..

  7. #7
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Lampę w mk2 bardzo ciężko ustawić w identyczny sposób jak przed wyjęciem, z mocowaniem to Audi się tu nie popisało niestety...

    U mnie wyszło tak, że niedługo po moich wymianach (zmieniałem żarówki na lepsiejsze) wypadał mi serwis, więc w Audi przy okazji sprawdzili też światła - świeciły za nisko...

    Dlatego po demontażu lampy radziłbym sprawdzić światełka na diagnostyce. Dotyczy to głównie wersji z halogenami, w xenonach jest autopoziomowanie, więc może nie trzeba.

  8. #8
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Aaa takie buty...krutko po wymianie zarowek na ledowe robilem przeglad auta i sprawdzali mi na tej maszynie swiatla i nic nie mowili wiec chyba bylo ok. Mam xenon.

  9. #9
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Dlatego po demontażu lampy radziłbym sprawdzić światełka na diagnostyce. Dotyczy to głównie wersji z halogenami, w xenonach jest autopoziomowanie, więc może nie trzeba.
    Trzeba, trzeba. To "autopoziomowanie" to tylko jednorazowe (po przekręceniu kluczyka) dostosowanie poziomu do obciążenia bagażnika, ale ten "poziom" to stan ustawiony wcześniej ręcznie pokrętłem (czyli też fałszowany po wyjęciu i włożeniu lampy), a nie rzeczywisty kąt 90st w stosunku do osi Ziemi... Dla mnie to jakaś kpina, za tę cenę to xenony powinny się nie tylko w sposób rzeczywisty poziomować (wtedy zbędna byłaby regulacja śrubokrętem), lecz jeszcze to poziomowanie powinno się odbywać non stop (no, przynajmniej co 5 minut).

    Zatem w xenonach także - po każdym wyjęciu lampy - konieczne jest ręczne ustawienie poziomu.
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 29-10-2013 o 10:57

  10. #10
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Wydawało mi się, że poziomowanie xenonów odbywa się nonstop, np. podczas "jechania pod górkę". Jak nie, to rzeczywiście lipa...

  11. #11
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Podczas jazdy pod górkę takie automatyczne poziomowanie powodowałoby skrócenie zasiegu świateł, a z górki to by oślepiało kierowców (lampy świeciłyby w niebo). Więc to poziomowanie powinno się ustawiać w stosunku do osi poziomej auta (minus chyba 15st, by świeciły lekko w dół), niezależnie od układu terenu. Wystarczyłyby do tego proste żyroskopy przy obu osiach auta, ale niestety na takie pomysły inżynierowie Audi nie wpadli (albo zabronili im księgowi).

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Podczas jazdy pod górkę takie automatyczne poziomowanie powodowałoby skrócenie zasiegu świateł, a z górki to by oślepiało kierowców (lampy świeciłyby w niebo). Więc to poziomowanie powinno się ustawiać w stosunku do osi poziomej auta (minus chyba 15st, by świeciły lekko w dół), niezależnie od układu terenu. Wystarczyłyby do tego proste żyroskopy przy obu osiach auta, ale niestety na takie pomysły inżynierowie Audi nie wpadli (albo zabronili im księgowi).


    Z tego co sie orientuję to jest automatyczne poziomowanie , to właśnie w autach bez niego światła jadąc pod górke świeciły by przy samym aucie ,a jadac z górki oswietlali byśmy drzewa. Zauwaz ze stojąc pd gore tył auta sie unosi czy li światła bez korekcji automatycznej skierowane by były niżej.
    Po to też w samochodach mamy czujniki położenia wahaczy z przodu jak i z tylu , które plynni reguluja soczewka świateł. Pracowałem kiedyś w serwisie forda jako elektronik i ten system w fordach był identyczny jak choćby w mojej esce.

  13. #13
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez bartoszek00 Zobacz posta
    Z tego co sie orientuję to jest automatyczne poziomowanie , to właśnie w autach bez niego światła jadąc pod górke świeciły by przy samym aucie ,a jadac z górki oswietlali byśmy drzewa.
    A niby jakim to sposobem, skoro nie ma żadnego układu, który poruszałby lampami?

    Zauwaz ze stojąc pd gore tył auta sie unosi czy li światła bez korekcji automatycznej skierowane by były niżej.
    Przeciwnie, jadąc pod górkę tył auta jest niżej, ale dalsza część zdania prawidłowa

    Po to też w samochodach mamy czujniki położenia wahaczy z przodu jak i z tylu , które plynni reguluja soczewka świateł. Pracowałem kiedyś w serwisie forda jako elektronik i ten system w fordach był identyczny jak choćby w mojej esce.
    To napisałeś z doświadczenia czy z teorii? Moje doświadczenia są przeciwne, opisane wyżej - mogę ustawić śrubokrętem by świeciły zarówno na odległość 5m jak i w niebo i to poziomowanie tego nie zmieni, co najwyżej przy obciążonym bagażniku skoryguje, by wieciły tak, jak zostały ustawione wspomnianym śrubokrętem.

    PS. Fatalnie czyta się post z takimi błędami (spacje przed przecinkami, w środku słowa)...

  14. #14

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Odnośnie pisowni to przepraszam , piszę z telefonu . Odnośnie poziomowania to dziwi mnie fakt, że nie masz silniczków regulujacych światła. Nawet w golfie 2 takowe były z tym że regulacja była tam manualna. Kolejna sprawa to skoro nie ma silniczków to po co czujniki poziomu wahaczy ?

    W Vagu nawet jest adaptacja świateł gdzie ustawiamy auto na poziomym podłożu i ustawia sie punkt odniesienia dla reg. lamp.

    Jeżeli chodzi o ułożenie samochodu pod góre to napisałem w sytuacji kiedy stoi.

  15. #15
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Mam silniczki, pracują, światła regujują się przy każdym włączeniu zapłonu (zarówno w pionie, jak i w poziomie). Ale jak wspomniałem regulacja ta polega na dostosowaniu poziomu do tego, jaki ustawiliśmy śrubokrętem. Jeśli inaczej zrozumiałeś to teraz już chyba jaśniej się nie da. A jeśli zrozumiałeś właściwie, ale temu zaprzeczasz to nie sądzę, byś pracował w serwisie i/lub miał do czynienia w praktyce z takimi lampami...

    PS. Czy pisanie z telefonu uwalnia od myślenia (stawianie spacji w środku wyrazu)?

Podobne wątki

  1. Rodzaje amortyzatorów i zawieszenia w mk2.
    Przez stona1 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 12:25
  2. Lusterko wsteczne - rodzaje
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2015, 16:16
  3. Fotele w MK2 - rodzaje, ew. wymiana
    Przez Gak w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 14:15
  4. Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 22:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •