Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 17 z 17

Wątek: Unia Europejska chce zakazać tuningu!

  1. #16

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Niemcy już dawno mocno przykręcili tuning wprowadzając TUW. nawet stożek musisz mieć wpisany, zrobienie mocnego 1.8T w D.E wymaga homologowania każdej zmienionej części, co za tym idzie drugi worek kasy prócz kosztów tuningu, wzrasta wtedy kilkukrotnie ubezpieczenie i opłaty, pamiętam jak kiedyś po podaniu modyfikacji w swoim aucie do ubezpieczyciela w celu ubezpieczenia AC za samo OC chcieli mi dowalić 3tyś zł, co mnie zdziwiło bo w P.L nie ma takich przepisów.
    Wydaje mi się że urzędasy z d.e maczają w tym paluchy, bo przecież nie chodzi o to że by zakazać, lecz opodatkować w celu nabicia pustego unijnego worka.
    Wpierw będzie krzyk że zakazują, potem łaskawie pozwolą jednak pobierając za to opłaty w całej UE, tak jak jest to w D.E.
    a mnie sie miła pani z Avivy, gdzie mam OC, zapytała przy przedłużaniu umowy, w poszukiwaniu podstawy do obniżenia składki czy między innymi czasem nie zmieniałem ostatnio mocy w samochodzie???
    więc może jakieś zmiany w przepisach związane z tuningiem w PL już są...?
    pozdr

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie bardzo jednak, dziwne że pytają o moc skoro składka obliczana jest na podstawie pojemności, to takie szukanie jelenia, szkoda że za mocniejsze hamulce i zawieszenie, co wpływa na bezpieczeństwo jazdy nie dostajemy zniżek, gwarantuje ci że jak byś podał że zrobiłeś chip-tuning to składka by urosła, oni wszystko nagrywają na tel i na tej podstawie chcieli mi przywalić takie OC, tak więc poleciałem sobie z nimi twierdząc że wszystko to sobie wymyśliłem, bo chciałem zabłysnąć i jeżeli mają ochotę to niech zweryfikują auto, odpuścili.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Co jest potrzebne do tuningu na 300+ KM ?
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 12:41
  2. róznice miedzy wersja USA i europejska
    Przez az w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 06:17
  3. 4 new TT po tuningu na VOX
    Przez eb84 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •