Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 63

Wątek: Dodanie napedu 4x4

  1. #46
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Tak, jak napisał Arttur - w automacie też są problemy z trakcją. Wydaje mi się nawet, że automat nie ma w tej kwestii nic do rzeczy, a to tylko ASR w razie uślizgu redukuje moc silnika. Co ciekawe - prawe koło bardziej buksuje, miałem to już w poprzednim aucie (Focus 130km), mechanik powiedział, że to dlatego, że kierownica jest niecentralnie, stąd dłuższa prawa część osi jest mniej sztywna. Nie wierzyłem temu, ale teraz w TT jak wspomniałem jest podobnie. Wkurzające zwłaszcza na mokrym asfalcie, gdzie już lekki gaz powoduje buksowanie prawego koła.

    Zresztą nawet, gdyby było, jak pisze Żuczek i skrzynia redukowała moc przenoszoną na koła (w sumie efekt taki sam, jak obecna redukcja mocy silnika), to nie po to przecież mam 200km, by to obcinać - chcę, by cała moc mogła być swobodnie przeniesiona na asfalt. To nawet nie kwestia osiągów, a bezpieczeństwa - zerwanie przyczepności to już ryzyko poślizgu.

    Być może jednak faktycznie zbyt pochopnie kupiłem auto i powinienem dołożyć od razu do AWD. Cóż, jeszcze się porozglądam, bo przeróbka jednak mnie kusi (zwykle przecieram szlaki, choć mi się wydaje, że już dawno ktoś to zrobił...).
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 21-09-2012 o 00:05

  2. #47
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Tak, jak napisał Arttur - w automacie też są problemy z trakcją. Wydaje mi się nawet, że automat nie ma w tej kwestii nic do rzeczy, a to tylko ASR w razie uślizgu redukuje moc silnika. Co ciekawe - prawe koło bardziej buksuje, miałem to już w poprzednim aucie (Focus 130km), mechanik powiedział, że to dlatego, że kierownica jest niecentralnie, stąd dłuższa prawa część osi jest mniej sztywna. Nie wierzyłem temu, ale teraz w TT jak wspomniałem jest podobnie. Wkurzające zwłaszcza na mokrym asfalcie, gdzie już lekki gaz powoduje buksowanie prawego koła.

    Zresztą nawet, gdyby było, jak pisze Żuczek i skrzynia redukowała moc przenoszoną na koła (w sumie efekt taki sam, jak obecna redukcja mocy silnika), to nie po to przecież mam 200km, by to obcinać - chcę, by cała moc mogła być swobodnie przeniesiona na asfalt. To nawet nie kwestia osiągów, a bezpieczeństwa - zerwanie przyczepności to już ryzyko poślizgu.

    Być może jednak faktycznie zbyt pochopnie kupiłem auto i powinienem dołożyć od razu do AWD. Cóż, jeszcze się porozglądam, bo przeróbka jednak mnie kusi (zwykle przecieram szlaki, choć mi się wydaje, że już dawno ktoś to zrobił...).
    Jeśli ty mówisz o blokowaniu ASR/ESP to zacznijmy od tego, że start na maxa odbywa się w procedurze czyli wyłączasz ESP, tryb S trzymasz chwilę hamulec gaz decha. Żeby nie niszczyć sprzęgła wystarczy bez trzymania jednoczesnie hamulca i gazu wcisnąć gaz na maxa reakcja samochodu będzie taka sama i wtedy dopiero zobaczysz jak auto startuje. Ja mam u siebie obecnie 270PS i nie ma wielkiego dramatu ze startem przy czym jedynka jest słaba od dwójki zaczyna się przeciąg. W krótkim wyścigu z quattro niestety nie mam szans wtedy bo wiadomo quattro startuje jak z procy. Przecieraj szlaki w dodawaniu Q trzymam kciuki

  3. #48
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja bym też skupił się na elektronice. Bo często ona stwarza problemy.Mechanicznie jak coś nie działa albo czegoś brakuje to od razu widać. W kablach często jest tak że coś nie działa i ciężko dojść dlaczego. Trzeba sprawdzić dokladnie sterowanie haldexem jakie kable itp. To nie jest pierwsza generacja haldexa dlatego pomiędzy sterowaniem haldex a sterowaniem silnika musi być jakaś wymiana danych ( haldex się już mocniej spina w momencie dodawania gazu prawda? a nie dopiero w momencie gdy puścimy sprzęgło i będzie uślizg)
    Ja bym zaczął albo myślał o tym w międzyczasie o kablach sterowaniu bo czuję że to może też być problematyczne.
    Zadzwoń do Patryka z Compsport, dosyć dobrze siedzi w temacie 2.0tfsi , może nakreśli jakie problemy mogą byc ( chociaż znając jego czuje że powie iż to głupi pomysł ale może coś powie co naświetli sprawę a nie tylko zniechęci)

  4. #49
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Jeśli ty mówisz o blokowaniu ASR/ESP to zacznijmy od tego, że start na maxa odbywa się w procedurze czyli wyłączasz ESP, tryb S trzymasz chwilę hamulec gaz decha. Żeby nie niszczyć sprzęgła wystarczy bez trzymania jednoczesnie hamulca i gazu wcisnąć gaz na maxa reakcja samochodu będzie taka sama i wtedy dopiero zobaczysz jak auto startuje. Ja mam u siebie obecnie 270PS i nie ma wielkiego dramatu ze startem przy czym jedynka jest słaba od dwójki zaczyna się przeciąg. W krótkim wyścigu z quattro niestety nie mam szans wtedy bo wiadomo quattro startuje jak z procy. Przecieraj szlaki w dodawaniu Q trzymam kciuki
    Akurat o ASR pisałem w kwestii jego zadziałania w celu redukcji poślizgu, ale w temacie jaki Ty poruszyłeś - znam tę procedurę. Zastosowałem ją raz. Pisk przez chyba 5s... więcej wstydu niż radości. Może mam za słabe opony (225/55/15)...

    Pomyłka - 225/55/16
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 21-09-2012 o 11:03

  5. #50
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Akurat o ASR pisałem w kwestii jego zadziałania w celu redukcji poślizgu, ale w temacie jaki Ty poruszyłeś - znam tę procedurę. Zastosowałem ją raz. Pisk przez chyba 5s... więcej wstydu niż radości. Może mam za słabe opony (225/55/15)...
    No opony to w naszym przypadku (FWD) kluczowy element. Ja mam 220/40/18 Miechlin Pilot Sport 3 przy 270PS i strzale z LC pisk jest może z 1 sek czasami nie ma w ogóle zależy od podłoża.

  6. #51
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    [QUOTE=Arttur;131397]Ech .. no oczywiście że się da zgubić trakcję , na szczęście jeszcze pedałem gazu operuje człowiek i jak wymagasz więcej niż jest w stanie być przeniesione na asfalt to i auto w automacie zapiszczy .
    Poza tym DSG jako skrzynia 2 sprzęgłowa nie będzie redukować momentu bo nie ma fizycznie takiej możliwości , jak już to program sterujący parametrami silnika będzie to robił

    No ale znowu zbaczamy z Haldex-a
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Pozdrawiam[/QUOT
    Akurat mam automat w drugim aucie i Nm troche więcej niż TFSI po chipie, no i faktycznie potrafi zapiszczeć, ale nijak się to ma do tego jak potrafi zgubić trakcję manual, w automacie elektronika wszystko tak układa że generalne problem nie istnieje, bo auto idzie na granicy uślizgu i ciągnie do przodu a nie stoi w miejscu z kupą dymu, nie wiem jak jest w DSG, ale u mnie w automacie AW-55, jest funkcja Luck-up, która to właśnie dzięki uślizgowi sprzęgła dozuje moment na koła, jest to zapewne temat na osobny wątek, tak więc już kończę i sorry za OT.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 21-09-2012 o 12:06
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #52
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ta skrzynia DSG Quattro do 2.0 tfsi Audi a3 TT 2.0 tfsi MMG DSG S tronic VW 10 r (2754571033) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej jest już 3 miesiąc wystawiona, być może jest felerna, a może to tak niepopularna część, że będe mógł coś utargować.

    Czy mogę Was prosić o pytania, jakie powinienem zadać sprzedającemu, by choć wstępnie ocenić, czy jest sens jechać i ją oglądać? Zebrałem wszystkie dotychczasowe sugestie i mam kilka, ale moze jeszcze jakieś?
    - to model dq 250, czy dq500?
    - ile ma biegów?
    - czy jest kompletna wraz z osprzetem i czujnikami?
    - czy to wersja do silnika montowanego poprzecznie, czy wzdłużnie?
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 31-10-2012 o 00:43

  8. #53
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W pierwszej kolejności upewniłbym się czy jest to skrzynia od wersji quattro bo to nigdzie nie jest napisane .
    Następnie poprosiłbym o numery skrzyni abym sam mógł sprawdzić co to za skrzynia

    Warto tez dowiedzieć się o jej przeszłości , czyli dla czego nie jest w aucie no i oczywiście czy jest wiadomy jej przebieg .
    Fajnie jak by była jakaś gwarancja rozruchowa ....





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #54
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    O FWD bym nie pytał

    Wiem już, że quattro, że do silnika montowanego poprzecznie, wiem, że jest bez reduktora (ale czy on w ogóle w TT występuje?) i podobno nie po wypadku (czyli kradziona, czy są jeszcze inne możliwości?).
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 31-10-2012 o 10:53

  10. #55
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    O FWD bym nie pytał

    Wiem już, że quattro, że do silnika montowanego poprzecznie, wiem, że jest bez reduktora (ale czy on w ogóle w TT występuje?) i podobno nie po wypadku (czyli kradziona, czy są jeszcze inne możliwości?).
    Może mieć uszkodzony mechatronic i koszt naprawy wyniesie 2x tyle co ta skrzynia.

  11. #56
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Sądzicie, że ta skrzynia byłaby ok do MK2 TFSI 2.0 jako pierwszy etap dołożenia quattro?
    http://allegro.pl/show_item.php?item=3014077159

  12. #57
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    no parę dobrych miesięcy minęło od ostatniego postu w sprawie 2wd--->4wd. Ktoś to wreszcie zrobił?
    MARUDA

  13. #58
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak kolega Asikson ma AWD wyszły grosze, tak jak pisał, he he oczywiście że nie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #59
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Z założenia bylo wiadomo ze tanio nie wyjdzie. W mk2 jest to niby prostrze niz w mk1 ale nadal kupe zabawy jest.

    Trzeba dodać fakt ze przy odsprzedazy takiej tt zawsze będzie gorzej traktowana niz jakby wyjechala taka z fabryki.
    To samo z anglikami jest. Niby w tt nie trzeba nic ciac spawac itp ale argumentem na plus przy odsprzedazy to nie jest pomimo ze cos moze byc zrobione zgodnie ze sztuką...

  15. #60
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    @Limbo - pełen opis masz bodajże w wątku Asikson'a.
    Streszczajac: robiąc samemu to cenę można zaakceptować; oddając do firmy to 15-20 tyś uważam za za dużo.

    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Podobne wątki

  1. Dodanie sterowania radiem do kierownicy
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 13:23
  2. Schemat napedu haldex
    Przez Quuuun w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 13:37
  3. Brak napędu w BAM 225Q
    Przez Stefan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 19:25
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-09-2014, 18:38
  5. Proponuje dodanie 2 pozycji do MENU
    Przez Ergox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2003, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •