Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 63

Wątek: Dodanie napedu 4x4

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wytrzymać to wytrzyma, pytanie jak długo, tak więc po to się wzmacnia aby o tym nie myśleć za którym razem piardnie, tylko dawać w palnik bez obaw, Michała TT po tej kuracji też miała więcej nie znieść, dowalił nitro +100nm i znosi dzielnie, jednak kosztem wytrzymałości i przyjdzie na nią czas, tak samo jak na seryjną DSG w mocnym aucie, jak zrobisz na niej 400ps z niskim niutonem to zniesie bo to nie moc a NM zabija wszystko i mieli na mak.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadza się ale osobiście nie tykał bym DSG mechanicznie jeśli w planach jest moc do 400KM

    Wracamy do Haldex-a Panowie









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #33
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    W tym tekście jest info, że seryjna skrzynia S-Tronic wytrzymuje maksymalny przenoszony moment obrotowy do 600 Nm.
    Volkswagen DSG/Audi S-Tronic

    Proszę też o info, czy będzie pasowała nowa skrzynia 7-biegowa, jeśli moja jest 6-biegowa, czy też nie ma sensu i szukać tylko 6-biegowych (zapewne tańsze)?
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 19-09-2012 o 20:52

  4. #34
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Do każdej skrzyni potrzebujesz ECU, więc czy to będzie dq 250 czy dq 500 to będzie można to zaadoptować elektronicznie, z tego co wiem to dq 500 to inna liga, więc i elektronika bardziej zaawansowana, o ile do flanszy silnika wejdzie bez problemu to trzeba by sprawdzić co z jej osprzętem bo mogły nastąpić zmiany więc możliwe że trzeba będzie dokupić resztę gratów, ale nie masz się co martwić te skrzynie na rynku wtórnym to jak w totka wygrać.
    Szukaj dq 250 i nie komplikuj i tak już nie łatwej sprawy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #35
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Jasne, nie mam zamiaru komplikować, po prostu dla mnie do czarna magia i chodzę jak we mgle. Zwrot "dq 250" owszem google znajduje skrzynie, opisy itd, ale np. w allegro i ebay nie wyskakuje żadna skrzynia ani na hasło "dq 250" ani "dq 500". Widocznie handlarze inaczej to nazywają i właśnie ichniej "nazwy" dla tej skrzyni szukam...
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 19-09-2012 o 23:37

  6. #36
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Szukaj do poprzecznie montowanych silników, do wzdłużnie są inne skrzynie chodz te same silniki.

    EDYCJA ---------- Post dodany 01:03 20-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Ok, podsumowałem Wasze rady i wyszła taka lista:
    1. skrzynia biegów
    2. wał napędowy
    3. całe zawieszenie tylne
    4. tylny dyfer wraz z haldexem
    5. zmodyfikować wydech
    6. zmienić oprogramowanie w ECU
    7. wiązki+sterownik
    8. pompa ABS

    Jeśli coś jeszcze, dopiszcie proszę (ja będę edytował ten post i dopisywał, by był komplet w jednym poście).

    Odnośnie kolejnych punktów, znalazłem poniższe oferty. Proszę o uwagi:
    1. 2400zł - Audi a3 TT 2.0 tfsi MMG DSG S tronic VW 10 r (2600473709) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    2. 750zł - Wał napędowy Audi TT 8J 2.0 TFSI Automat (2620842336) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    3 i 4. DYFERENCJAŁ MOST TYŁ AUDI TT 2009 (2636829226) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    Tu należało by dodać przednie kompletne półosie półosie mogą być krótsze ze względu na większą skrzynie, nie wiem jak sprawa rozrusznika trzeba by to obadać czy nie były inne, no i wszystkie możliwe czujniki np prędkości dobrze że by były w komplecie ze skrzynią.
    Oprogramowanie ECU skrzyni może też być inne ze względu na inne przełożenia tak że dogranie nowego softu raczej wchodzi w grę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #37
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ok, zaktualizowałem listę (post #20), wpisuję też ceny.

    Na forum innego modelu audi dyskutowano na taki temat i ktoś sprawdzał numery katalogowe np. przednich półosi dla wersji FWD i AWD. Czy ktos z Was dysponuje dostępem do takich danych? Pomogłoby to szybko zweryfikować, czy są konieczne zmiany, czy też dany element jest uniwersalny.

    Nawet jeśli ja nie zdecydowałbym się na to, może udałoby się nam wspólnie opracować dokładny wykaz potrzebnych elementów i prac wraz z szacunkiem kosztów - zapewne przyda się komuś w przyszłości
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 20-09-2012 o 01:02

  8. #38
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Półosie obstawiam na 99%, jest inna konstrukcja układu różnicowego co za tym idzie zmieniona długość osi, przerabiałem temat w swojej TT tylko w manualu, tu w MK1 osie są krótsze i grubsze tak jak i przeguby, ale to dobrze bo nie poddają się tak szybko jak w FWD.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #39
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Półosie obstawiam na 99%, jest inna konstrukcja układu różnicowego co za tym idzie zmieniona długość osi, przerabiałem temat w swojej TT tylko w manualu, tu w MK1 osie są krótsze i grubsze tak jak i przeguby, ale to dobrze bo nie poddają się tak szybko jak w FWD.
    I tym samym zaczynają się robić spore koszty :/ Za 10-12K (razem z częściami) w compsporcie do 2.0TFSI wstawią K04 + FMIC + program ECU + program DSG i będzie ok 320PS nie wiem czy nie lepiej to zrobić a w przyszłości kupić już auto z napędem 4x4 kasy później nikt nie zwróci.

  10. #40
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie siedze tak '' ostro '' w MK2 nie mniej jednak nie wydaje mi się aby DSG do oski i quattro różnił się na tyle wymiarami aby musiały być inne półosie . Pasowało by to właśnie sprawdzić w ''etce'' i mieć 100% info .
    Ciekawi mnie też czy wspomniane forum omawiało przekładkę w aucie z silnikiem umieszczonym wzdłużnie czy poprzecznie bo to też zasadnicza różnica .

    MK1 to inna sprawa , skrzynia 5 biegowa z ośki jest malutka w porównaniu do pancernej 6-tki









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #41
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Kurczę, obawiam się, że tego nie ogarnę. Zbyt mało jest też komentarzy zawierających sprawdzone informacje, prawie w każdej kwestii są niepewności. Brakuje mi jakiegoś mechanika, który "wie" a nie "domyśla się". Nie są to do nikogo pretensje, tylko opinia, że może ten pomysł jest jeszcze zbyt nowatorski...

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:51 20-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    I tym samym zaczynają się robić spore koszty :/ Za 10-12K (razem z częściami) w compsporcie do 2.0TFSI wstawią K04 + FMIC + program ECU + program DSG i będzie ok 320PS nie wiem czy nie lepiej to zrobić a w przyszłości kupić już auto z napędem 4x4 kasy później nikt nie zwróci.
    Tyle że jak dla mnie to już 200KM jest sporo jak na FWD (nawet na prostej przy starcie mam problemy z trakcją), sąd pomyślałem jednak najpierw o dodaniu napędu tylnej osi, dopiero później rasowanie...

  12. #42
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadzam się , trudno o 100% info w tym temacie . Nie jest to jeszcze mocno przetarty szlak w MK2 .
    Nie mniej jednak często ludzie zbierają info i planują takie modyfikacje miesiącami , nie liczyłeś chyba że w parę dni uda Ci sie zdobyć całą wiedzę w temacie .
    Nie poddawaj się za szybko








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #43
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie tyle że się poddaję, co nie jestem mechanikiem. Liczyłem na to, że znajdę kogoś, kto to wykona na moje zlecenie, mając doświadczenie (niekoniecznie w dodawaniu quattro, ale przynajmniej w serwisowaniu obu wersji, by znać różnice). No nic odezwę się do kilku firm tuningowych, choć ich ceny pewnie wybiją mi ten pomysł z głowy.

  14. #44
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Hmm jak ze skrzynią aut. można mieć problemy z trakcją powiedz ty mi? przecież to nie ty sterujesz sprzegłem tylko ECU, po za tym zawsze można stworzyć program który będzie dozował boost na poszczególnych biegach, a skrzynia będzie ucinać niuton elektronicznie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #45
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ech .. no oczywiście że się da zgubić trakcję , na szczęście jeszcze pedałem gazu operuje człowiek i jak wymagasz więcej niż jest w stanie być przeniesione na asfalt to i auto w automacie zapiszczy .
    Poza tym DSG jako skrzynia 2 sprzęgłowa nie będzie redukować momentu bo nie ma fizycznie takiej możliwości , jak już to program sterujący parametrami silnika będzie to robił

    No ale znowu zbaczamy z Haldex-a










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Dodanie sterowania radiem do kierownicy
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 13:23
  2. Schemat napedu haldex
    Przez Quuuun w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 13:37
  3. Brak napędu w BAM 225Q
    Przez Stefan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 19:25
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-09-2014, 18:38
  5. Proponuje dodanie 2 pozycji do MENU
    Przez Ergox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2003, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •