Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 63

Wątek: Dodanie napedu 4x4

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Pawel-2005 - a może zechciałbyś w wolnej chwili zastanowić się nad tym? Ile Ty byś za to oczekiwał i jakiego kosztu części byś się spodziewał (a może nawet masz źródło)? Oczywiście też chętnie zostawiłbym moje części w rozlizeniu (ew. w komis) - mają 48 tys km przebiegu.
    Tak szczerze to w 2.0tfsi nie mam takiego doświadczenia 1.8t znam w sumie już na pamięć. Domyślam się że nie będzie to w sumie jakoś mega skomplikowane bo skrzynia itp wszystko jest plug and play ale zapewne sterowanie haldexa itp wymaga jakiś kabli dodatkowych wiązek itp co może być już nieco bardziej kłopotliwe aby samemu ogarnąć od a do z

  2. #17
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Z dodatkowych kosztów to są właśnie wiązki, które trzeba zamówić w ASO + sterownik chyba pompa abs musi być inna. Jest sporo różnych pierdół do wymiany mimo wszystko. Kosztowo jak się uda sprzedać swoje części nie wyjdzie to wcale drogo myślę, że z 5-7 tys (po odzyskaniu kasy z czesci). Ja ostatecznie nie podjąłem decyzji czy wsadzę napęd Q ale to zupełnie z innych powodów.

  3. #18
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    A czy można to robic na raty (np. najpierw zmiana skrzyni, czy zawieszenia) w miarę zdobywania/sprzedawania części?

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No niby można, powiedzmy zaczynasz od skrzyni.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ok, podsumowałem Wasze rady i wyszła taka lista potrzebnuch części:
    1. (4000zł) skrzynia biegów "dq 250" (do poprzecznie montowanych silników)
    2. wszystkie możliwe czujniki np prędkości (dobrze że by były w komplecie ze skrzynią)
    3. przednie kompletne półosie (może są krótsze ze względu na większą skrzynie)
    4. zmienić oprogramowanie w ECU skrzyni (ze względu na inne przełożenia)
    5. (1000zł) wał napędowy
    6. całe zawieszenie tylne
    7. tylny dyfer wraz z haldexem
    8. zmodyfikować wydech
    9. wiązki+sterownik
    10. pompa ABS
    11. rozrusznik (trzeba obadać czy nie były inne)

    Jeśli coś jeszcze, dopiszcie proszę (ja będę edytował ten post i dopisywał, by był komplet w jednym poście).

    Odnośnie kolejnych punktów, znalazłem poniższe oferty. Proszę o uwagi:
    - Audi a3 TT 2.0 tfsi MMG DSG S tronic VW 10 r (2600473709) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    - Wał napędowy Audi TT 8J 2.0 TFSI Automat (2620842336) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    - DYFERENCJAŁ MOST TYŁ AUDI TT 2009 (2636829226) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 20-09-2012 o 01:04

  6. #21
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zaczynasz od liczenia cen swoich części?! Zapomnij o skrzyni do Q w promocyjnych cenach. 5k to minimum jakie będzie trzeba dać za skrzynię do Q i masz wtedy nawet na nią gwarancję (firmy, która zajmuje się skrzyniami bo nowa w ASO kosztuje ok 25 tys zł). Cały tylny most to ok 2500 zł do Q. Poszukaj najpierw części do quattro poza tym nie nastawiaj się na szybką sprzedaż części ze swojej TT bo nie będzie to łatwe niestety :/

    Temat dołożenia Quattro już wcześniej przerabiałem i jest spokojnie to do ogarnięcia przy czym jest trochę elektroniki i wiązek do ciągnięcia dlatego całą operację musi zrobić ktoś kto ma o tym pojęcie. Ja na razie wstrzymałem się z dalszymi planami bo nie jestem pewien jak długo jeszcze będę jeździł TT.

  7. #22
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    To są aukcje elementów do quattro. Zacząłem liczyć koszty najpierw, własnie zakłądając, że sprzedawać będę wiele miesięcy. Ale rozumiem, że skrzynia to tak ważny element, że będę szukał tylko takiej z gwarancją.

  8. #23
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    To są aukcje elementów do quattro. Zacząłem liczyć koszty najpierw, własnie zakłądając, że sprzedawać będę wiele miesięcy. Ale rozumiem, że skrzynia to tak ważny element, że będę szukał tylko takiej z gwarancją.
    Skrzynia najważniejsza i najdroższa pozostałe elementy ważne aby były całe i nie pogięte. Ten most to w sumie już jest od ponad pół roku wystawiony widziałem wcześniej za 2500 wraz z wałem w idealnym stanie prawie jak nowe. Trzeba się też dowiedzieć jak z tym ABS-em jest czy wystarczy tylko pompa od Q bo czytałem gdzieś na forum A4, że koleś ma problem z ABS-em, który za szybko łapie mu po przekładce Q.

    Przecieraj szalki jak by się udało skompletować listę i znaleźć mechanika to może byśmy grupowo przekładki zrobili by było taniej?

    EDYCJA ---------- Post dodany 12:51 19-09-2012 ---------- EDYCJA

    Pytanie też czy elementy od 3.2 nie mogą być bo tego jest najwięcej a wszystkie 3.2 były w Q.

  9. #24
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Ten most to w sumie już jest od ponad pół roku wystawiony widziałem wcześniej za 2500 wraz z wałem w idealnym stanie prawie jak nowe.
    Czy to są słowa handlarza, czy też Ty widziałeś i potwierdzasz, że to w stanie prawie jak nowe? Jeśli tak by było, to może bym to kupił, nawet, jak nie mam jeszcze skrzyni...

    A czy planując później zwiększanie mocy do ok 400KM powinienem od razu szukać jakiejś "mocniejszej" skrzyni, wału, zawieszenia? Może właśie od wersji 3.2?

  10. #25
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Czy to są słowa handlarza, czy też Ty widziałeś i potwierdzasz, że to w stanie prawie jak nowe? Jeśli tak by było, to może bym to kupił, nawet, jak nie mam jeszcze skrzyni...

    A czy planując później zwiększanie mocy do ok 400KM powinienem od razu szukać jakiejś "mocniejszej" skrzyni, wału, zawieszenia? Może właśie od wersji 3.2?
    Nie nie, ten most widzę, że jest ponad pół roku ale wcześniej widziałem inny most w cenie za 2500 w idealnym stanie. Ogólnie dłuższy czas się rozglądałem za częściami do przerobienia na quattro ale ostatnimi czasu mój zapał jakoś osłabł. Co do mocy to s-tronic wytrzyma spokojnie i ponad 400PS tyle, że sprzęgło wtedy inne wkładają.

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak chcesz iść w moce to skrzynie od razu wysyłasz do Compsportu i tam zrobią ci ją jak należy, będzie jak nowa i mega wytrzymała do ok 600hp i 600nm
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Jak chcesz iść w moce to skrzynie od razu wysyłasz do Compsportu i tam zrobią ci ją jak należy, będzie jak nowa i mega wytrzymała do ok 600hp i 600nm
    Ok ale co oni zrobią? Program ok, wymiana sprzęgła, coś jeszcze?

  13. #28
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Jak chcesz iść w moce to skrzynie od razu wysyłasz do Compsportu i tam zrobią ci ją jak należy, będzie jak nowa i mega wytrzymała do ok 600hp i 600nm
    Ok, ile to mniej więcej kosztuje? I czy w takiej sytuacji szukać skrzyni z gwarancją, czy dowolnej "w dobrym stanie" DSG do audi tt 8J quattro?

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Ok ale co oni zrobią? Program ok, wymiana sprzęgła, coś jeszcze?
    Mają cały pakiet wzmacniający oraz program do ustawienia prędkości zmiany i można jeszcze DSG przyspieszyć.
    Wiadomo że jak wyślesz im szmelc to tuning bedzie adekwatny do stanu.
    O koszta to lepiej pytajcie Patryka. Z tego co mi wiadomo tanio nie jest coś ok 12tyś
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #30
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Z tego co mi Patryk mówił to DSG spokojnie 400PS wytrzymuje jedynie program wystarczy wgrać co by zwiększyć obroty na LC i odblokować niutona bo jest ucinany na 350NM

Podobne wątki

  1. Dodanie sterowania radiem do kierownicy
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 13:23
  2. Schemat napedu haldex
    Przez Quuuun w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 13:37
  3. Brak napędu w BAM 225Q
    Przez Stefan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 19:25
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-09-2014, 18:38
  5. Proponuje dodanie 2 pozycji do MENU
    Przez Ergox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2003, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •