Zobacz wyniki ankiety: Które TT lepsze

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • MK1

    17 60.71%
  • MK2

    11 39.29%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 43 z 43

Wątek: TT MK1 czy MK2

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Co do a5, trzeba przyznać... ładny samochód... Ale trochę droższy... Poza tym nie ma już aż tak sportowego charakteru jak TT... A co do ankiety - już jest więcej fanów MK1... I właśnie to mnie dziwi

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Co do a5, trzeba przyznać... ładny samochód... Ale trochę droższy... Poza tym nie ma już aż tak sportowego charakteru jak TT... A co do ankiety - już jest więcej fanów MK1... I właśnie to mnie dziwi
    Prawda jest taka, że każdy chwali swoje właścicieli MK2 na tym forum jest może 1% inna sprawa, że MK2 a MK2 to też ogromna różnica. MK2 w serii bez dodatkowych pakietów wielkiego szału nie robi i dopiero jak masz doinwestowane TT lub po prostu masz TTS / TTRS auto wygląda mega zacnie.

  3. #3
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    inna sprawa, że MK2 a MK2 to też ogromna różnica. MK2 w serii bez dodatkowych pakietów wielkiego szału nie robi
    Coś w tym jest - fakt.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Trochę latam po forum i widzę że bardzo dużo jest MK1, a mało MK2... Czy to wynika z ceny? Czy z wykonania? Chcę znać wasze zdanie; które TT; MK1 czy MK2 jest lepsze? I dlaczego?
    Forum istnieje od długiego czasu i wielu pamięta czasy kiedy MK1 było jedyną dostępną TT , poza tym w ostatnich czasach ceny MK1 zrobiły się na tyle przystępne że więcej osób może sobie pozwolić na jej zakup ..
    Cóż więc jest w tym dziwnego że jest więcej MK1 ? ......

    Moim zdaniem cały ten temat nie ma wielkiego sensu bo co ma oznaczać pytanie które TT jest lepsze ?
    Lepsze z technicznego punktu widzenia , lepsze dla mnie i moich potrzeb czy ładniejsze wizualnie pomijając ceny i technikę ...

    marik - Z Twojej perspektywy ( i tu też prosił bym o przemyślenie tematów przed pisaniem ) skoro masz szansę że ojciec Ci kupi auto na urodziny głupotą by było wybrać MK1
    Jeśli dojdziesz do wniosku że MK 1 podoba Ci się bardziej to zawsze możesz sprzedać MK2 a za resztę zrobić tuning na 350 - 400 KM albo dołożyć jeszcze trochę pieniędzy i zrobić trochę więcej wraz z ogólną modyfikacją całego auta i wtedy nie wiele fabrycznie nowych aut będzie w aspekcie technicznym lepszym autem
    Oczywiście powyższe tylko gdy połkniesz bakcyla i dorośniesz umiejętnościami do dosiadania takiego auta


    Jeśli więc zadać pytanie który samochód jest lepszy to logiczną odpowiedzią jest że MK2 bo jest generalnie nowocześniejszy technicznie . Jednak i tutaj z kolei jest haczyk bo MK2 z quattro i w manualnej skrzyni weszły stosunkowo późno więc jak dla mnie pierwsze roczniki produkcji odpadają .
    Pozostaje jeszcze kwestia jak te auta będą się trzymać po 10 latach bo niestety w ostatnich czasach nawet i w Audi o wielu sprawach decydujące zdanie mają ''księgowi '' i koszty a nie inżynierowie .


    Jeśli natomiast pytanie było by który jest lepszy dla mnie / dla moich potrzeb to osobiście bezapelacyjnie wybieram MK1 i nie planuje w przyszłości zakupu MK2 .

    Cenie MK1 za jego niepowtarzalną sylwetkę i prosty ale wyszukany projekt i wykonanie wnętrza , za quattro i praktycznie pancerną skrzynie biegów ( 6-tka z 225 ) .
    Wielkim plusem jest dla mnie ogromny wybór ''gratów'' tuningowych dzieki czemu można zrobić z TT prawdziwe sportowe auto bo w zasadzie ani MK1 ani MK2 takim nie jest w seryjnej formie
    Przyznam jednak że pojawienie się na rynku APR Stage 3 dla TTRS ( 600 KM ) czyni RS -ke jakąś opcją do ewentualnego przemyślenia na przyszłość .

    Nawiązując do innych wypowiedzi w tym wątku ...
    Mam głęboko gdzieś co myślą o moim aucie ludzie pod kościołem czy też smarkacze pod liceum a pan z 2004 Fiatem Punto pewnie by nie uwierzył ( lub co gorsze pomyślał że mówię tak z zazdrości LOL ) że ''wrzuciłem'' tylko pod maskę ze trzy takie Fiaciki


    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    ................. MK2 w serii bez dodatkowych pakietów wielkiego szału nie robi i dopiero jak masz doinwestowane TT lub po prostu masz TTS / TTRS auto wygląda mega zacnie.
    Nie sposób się nie zgodzić nie mniej w pewnym sensie można to odnieść i do MK1 .
    Jak patrzę na stare fotki mojej robione zaraz po zakupie i porównuje do obecnych to różnica jest bardzo wyraźna i auto teraz wygląda młodziej niż dawniej

    Skoro też już został poruszony temat cen z przeszłości to jako ciekawostkę mogę dodać że ja za swoją zapłaciłem 30tyś dolarów . Fakt , było to dawno ale auto dalej mi się nie znudziło i cieszy mi się morda jak je widzę







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    A widzisz... Jednak jesteś kolejną osobą, która woli MK1... Z tego co czytam MK1 jest dobrą opcją dla osób, które lubią szybkie auta... Bo tanio się kupi i za tą różnicę ceny z MK2 jeszcze się porządnie stuninguje... Co do tych 350-400 KM... Nie ma szans bym tyle zrobił... A tu chodzi o to, że nie mam ani wprawy ani chęci przerzucać się z MK2 do MK1 jak już... Wiadomo... Jak będę miał w MK2 luksus, to do MK1 raczej już nie wrócę... A i jeszcze co do MK1... 225 KM w seryjnych było... A teraz to dadzą te 211... I to jest ciekawe... ;>

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    A widzisz... Jednak jesteś kolejną osobą, która woli MK1... Z tego co czytam MK1 jest dobrą opcją dla osób, które lubią szybkie auta... Bo tanio się kupi i za tą różnicę ceny z MK2 jeszcze się porządnie stuninguje... Co do tych 350-400 KM... Nie ma szans bym tyle zrobił... A tu chodzi o to, że nie mam ani wprawy ani chęci przerzucać się z MK2 do MK1 jak już... Wiadomo... Jak będę miał w MK2 luksus, to do MK1 raczej już nie wrócę... A i jeszcze co do MK1... 225 KM w seryjnych było... A teraz to dadzą te 211... I to jest ciekawe... ;>
    To 211KM w Q ma lepsze osiągi niż 225 ale jak ty masz budżet rzędu 70 tys zł możesz o tej wersji zapomnieć. Jak dla mnie na porządne MK2 trzeba mieć minimum 80 tys zł + kasę na boku co by sobie później jeszcze doinwestować w to i owo bo na TTS, ani TT z 2010 (211KM Q) 70 tys nie wystarczy chyba, że mówimy o wrakach. Tak więc jak tylko MK1 cię fascynuje będzie to dla Ciebie dobry wybór co więcej zostanie ci jeszcze sporo kasy na dodatki i tuning. Wątpię abyś podnosił od razu moc najpierw obowiązkowo nauczy się tym jeździć.

  7. #7
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    To 211KM w Q ma lepsze osiągi niż 225 ale jak ty masz budżet rzędu 70 tys zł możesz o tej wersji zapomnieć. Jak dla mnie na porządne MK2 trzeba mieć minimum 80 tys zł + kasę na boku co by sobie później jeszcze doinwestować w to i owo bo na TTS, ani TT z 2010 (211KM Q) 70 tys nie wystarczy chyba, że mówimy o wrakach.
    pamietajmy ze czas gra na korzysc kolegi, zanim bedzie 18stka, prawko i znajdzie sie sensowne auto minie rok, a rok dla ceny mk2 w chwili obecnej to sporo

    "Love Them BOTH" - M.

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    pamietajmy ze czas gra na korzysc kolegi, zanim bedzie 18stka, prawko i znajdzie sie sensowne auto minie rok, a rok dla ceny mk2 w chwili obecnej to sporo
    Ja myślę, że temat został już praktycznie wyczerpany i jeśli mowa o planach za rok to będziemy myśleć o cenach za rok być może ja będę miał swoją na sprzedaż bo pewnie Panamera też spadnie w cenie

  9. #9
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    jeśli mowa o planach za rok to będziemy myśleć o cenach za rok być może ja będę miał swoją na sprzedaż bo pewnie Panamera też spadnie w cenie
    Jaaqob, nie poznaję Ciebie (:

  10. #10

  11. #11
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nie jest to TTS i nie ma quattro bo roczniki 2007 nie miały Quattro w 200 konnej wersji. Po co wkleiłeś taki szrot?! o_O

  12. #12
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Przypominam że w 2013 w genewie powinno być pokazane mk3... Więc i ceny powinny spaść... Co do kupienia MK1, to nie... Wolę mk2... Popatrzę sobie te po 65-70 tysiaków

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •