Zobacz wyniki ankiety: Które TT lepsze

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • MK1

    17 60.71%
  • MK2

    11 39.29%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 43 z 43

Wątek: TT MK1 czy MK2

  1. #31
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Co do a5, trzeba przyznać... ładny samochód... Ale trochę droższy... Poza tym nie ma już aż tak sportowego charakteru jak TT... A co do ankiety - już jest więcej fanów MK1... I właśnie to mnie dziwi
    Prawda jest taka, że każdy chwali swoje właścicieli MK2 na tym forum jest może 1% inna sprawa, że MK2 a MK2 to też ogromna różnica. MK2 w serii bez dodatkowych pakietów wielkiego szału nie robi i dopiero jak masz doinwestowane TT lub po prostu masz TTS / TTRS auto wygląda mega zacnie.

  2. #32
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    inna sprawa, że MK2 a MK2 to też ogromna różnica. MK2 w serii bez dodatkowych pakietów wielkiego szału nie robi
    Coś w tym jest - fakt.

  3. #33
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Trochę latam po forum i widzę że bardzo dużo jest MK1, a mało MK2... Czy to wynika z ceny? Czy z wykonania? Chcę znać wasze zdanie; które TT; MK1 czy MK2 jest lepsze? I dlaczego?
    Forum istnieje od długiego czasu i wielu pamięta czasy kiedy MK1 było jedyną dostępną TT , poza tym w ostatnich czasach ceny MK1 zrobiły się na tyle przystępne że więcej osób może sobie pozwolić na jej zakup ..
    Cóż więc jest w tym dziwnego że jest więcej MK1 ? ......

    Moim zdaniem cały ten temat nie ma wielkiego sensu bo co ma oznaczać pytanie które TT jest lepsze ?
    Lepsze z technicznego punktu widzenia , lepsze dla mnie i moich potrzeb czy ładniejsze wizualnie pomijając ceny i technikę ...

    marik - Z Twojej perspektywy ( i tu też prosił bym o przemyślenie tematów przed pisaniem ) skoro masz szansę że ojciec Ci kupi auto na urodziny głupotą by było wybrać MK1
    Jeśli dojdziesz do wniosku że MK 1 podoba Ci się bardziej to zawsze możesz sprzedać MK2 a za resztę zrobić tuning na 350 - 400 KM albo dołożyć jeszcze trochę pieniędzy i zrobić trochę więcej wraz z ogólną modyfikacją całego auta i wtedy nie wiele fabrycznie nowych aut będzie w aspekcie technicznym lepszym autem
    Oczywiście powyższe tylko gdy połkniesz bakcyla i dorośniesz umiejętnościami do dosiadania takiego auta


    Jeśli więc zadać pytanie który samochód jest lepszy to logiczną odpowiedzią jest że MK2 bo jest generalnie nowocześniejszy technicznie . Jednak i tutaj z kolei jest haczyk bo MK2 z quattro i w manualnej skrzyni weszły stosunkowo późno więc jak dla mnie pierwsze roczniki produkcji odpadają .
    Pozostaje jeszcze kwestia jak te auta będą się trzymać po 10 latach bo niestety w ostatnich czasach nawet i w Audi o wielu sprawach decydujące zdanie mają ''księgowi '' i koszty a nie inżynierowie .


    Jeśli natomiast pytanie było by który jest lepszy dla mnie / dla moich potrzeb to osobiście bezapelacyjnie wybieram MK1 i nie planuje w przyszłości zakupu MK2 .

    Cenie MK1 za jego niepowtarzalną sylwetkę i prosty ale wyszukany projekt i wykonanie wnętrza , za quattro i praktycznie pancerną skrzynie biegów ( 6-tka z 225 ) .
    Wielkim plusem jest dla mnie ogromny wybór ''gratów'' tuningowych dzieki czemu można zrobić z TT prawdziwe sportowe auto bo w zasadzie ani MK1 ani MK2 takim nie jest w seryjnej formie
    Przyznam jednak że pojawienie się na rynku APR Stage 3 dla TTRS ( 600 KM ) czyni RS -ke jakąś opcją do ewentualnego przemyślenia na przyszłość .

    Nawiązując do innych wypowiedzi w tym wątku ...
    Mam głęboko gdzieś co myślą o moim aucie ludzie pod kościołem czy też smarkacze pod liceum a pan z 2004 Fiatem Punto pewnie by nie uwierzył ( lub co gorsze pomyślał że mówię tak z zazdrości LOL ) że ''wrzuciłem'' tylko pod maskę ze trzy takie Fiaciki


    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    ................. MK2 w serii bez dodatkowych pakietów wielkiego szału nie robi i dopiero jak masz doinwestowane TT lub po prostu masz TTS / TTRS auto wygląda mega zacnie.
    Nie sposób się nie zgodzić nie mniej w pewnym sensie można to odnieść i do MK1 .
    Jak patrzę na stare fotki mojej robione zaraz po zakupie i porównuje do obecnych to różnica jest bardzo wyraźna i auto teraz wygląda młodziej niż dawniej

    Skoro też już został poruszony temat cen z przeszłości to jako ciekawostkę mogę dodać że ja za swoją zapłaciłem 30tyś dolarów . Fakt , było to dawno ale auto dalej mi się nie znudziło i cieszy mi się morda jak je widzę







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #34
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    A widzisz... Jednak jesteś kolejną osobą, która woli MK1... Z tego co czytam MK1 jest dobrą opcją dla osób, które lubią szybkie auta... Bo tanio się kupi i za tą różnicę ceny z MK2 jeszcze się porządnie stuninguje... Co do tych 350-400 KM... Nie ma szans bym tyle zrobił... A tu chodzi o to, że nie mam ani wprawy ani chęci przerzucać się z MK2 do MK1 jak już... Wiadomo... Jak będę miał w MK2 luksus, to do MK1 raczej już nie wrócę... A i jeszcze co do MK1... 225 KM w seryjnych było... A teraz to dadzą te 211... I to jest ciekawe... ;>

  5. #35
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    A widzisz... Jednak jesteś kolejną osobą, która woli MK1... Z tego co czytam MK1 jest dobrą opcją dla osób, które lubią szybkie auta... Bo tanio się kupi i za tą różnicę ceny z MK2 jeszcze się porządnie stuninguje... Co do tych 350-400 KM... Nie ma szans bym tyle zrobił... A tu chodzi o to, że nie mam ani wprawy ani chęci przerzucać się z MK2 do MK1 jak już... Wiadomo... Jak będę miał w MK2 luksus, to do MK1 raczej już nie wrócę... A i jeszcze co do MK1... 225 KM w seryjnych było... A teraz to dadzą te 211... I to jest ciekawe... ;>
    To 211KM w Q ma lepsze osiągi niż 225 ale jak ty masz budżet rzędu 70 tys zł możesz o tej wersji zapomnieć. Jak dla mnie na porządne MK2 trzeba mieć minimum 80 tys zł + kasę na boku co by sobie później jeszcze doinwestować w to i owo bo na TTS, ani TT z 2010 (211KM Q) 70 tys nie wystarczy chyba, że mówimy o wrakach. Tak więc jak tylko MK1 cię fascynuje będzie to dla Ciebie dobry wybór co więcej zostanie ci jeszcze sporo kasy na dodatki i tuning. Wątpię abyś podnosił od razu moc najpierw obowiązkowo nauczy się tym jeździć.

  6. #36

  7. #37
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nie jest to TTS i nie ma quattro bo roczniki 2007 nie miały Quattro w 200 konnej wersji. Po co wkleiłeś taki szrot?! o_O

  8. #38
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    To 211KM w Q ma lepsze osiągi niż 225 ale jak ty masz budżet rzędu 70 tys zł możesz o tej wersji zapomnieć. Jak dla mnie na porządne MK2 trzeba mieć minimum 80 tys zł + kasę na boku co by sobie później jeszcze doinwestować w to i owo bo na TTS, ani TT z 2010 (211KM Q) 70 tys nie wystarczy chyba, że mówimy o wrakach.
    pamietajmy ze czas gra na korzysc kolegi, zanim bedzie 18stka, prawko i znajdzie sie sensowne auto minie rok, a rok dla ceny mk2 w chwili obecnej to sporo

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #39
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    pamietajmy ze czas gra na korzysc kolegi, zanim bedzie 18stka, prawko i znajdzie sie sensowne auto minie rok, a rok dla ceny mk2 w chwili obecnej to sporo
    Ja myślę, że temat został już praktycznie wyczerpany i jeśli mowa o planach za rok to będziemy myśleć o cenach za rok być może ja będę miał swoją na sprzedaż bo pewnie Panamera też spadnie w cenie

  10. #40
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Przypominam że w 2013 w genewie powinno być pokazane mk3... Więc i ceny powinny spaść... Co do kupienia MK1, to nie... Wolę mk2... Popatrzę sobie te po 65-70 tysiaków

  11. #41
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    jeśli mowa o planach za rok to będziemy myśleć o cenach za rok być może ja będę miał swoją na sprzedaż bo pewnie Panamera też spadnie w cenie
    Jaaqob, nie poznaję Ciebie (:

  12. #42
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Jaaqob, nie poznaję Ciebie (:
    Czemu? Celem była 911tka ale, że sie starzeje to będzie coś bardziej rodzinnego

  13. #43
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    nowego?
    w PL katalogowe ceny za wersje PODSTAWOWE (czyli 'golasy' ):
    145 tys oska manual
    154 tys oska s-tronic
    169 tys quattro s-tronic



    TTS to juz 195 tys za manual i 205 tys za s-tronic
    Czyli cena praktycznie bez zmian lub nawet mniej biorąc pod uwagę inflację, przeskok technologiczny dość spory, więc i auto powinno być droższe, tak nie jest i mam nadzieje że w TT się to nie potwierdzi, ale w innych markach jest podobnie i niestety wiąże się to z olbrzymim spadkiem jakości podzespołów, mamy auta coraz mniej wytrzymałe, bardziej awaryjne i zaawansowane technologicznie bez dopłaty, takie rzeczy tylko w Erze.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •