Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: car detaling - szyba przednia....

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372

    car detaling - szyba przednia....

    ponieważ nie chcę nawiązywać do postu kolegi , który reklamuje firmę x , chciałem się podpytać o sposoby odnowienia szyby przedniej...

    szyba jest oryginalna z 2001 roku ale wygląda tak jakby auto przeszło burzę piaskową... i jak jadę pod słońce to mnie normalnie szlag trafia bo widzę prawie same kropeczki takie malutkie jak od ziarenek piasku.... nie chcę szyby wymieniać bo potem się będę musiał tłumaczyć przy odsprzedaży , że auto bite nie było...
    czy jest jakiś sposób na zabezpieczenie i odnowienie tej powłoki szklanej?
    jakaś pasta czy coś.... miałem kiedyś taką pastę Swatcha do polerowania szybki od zegarka , działała super ale nie wiem czy przy samochodach to sie nada... płyn do spryskiwaczy, sól drogowa itp, itd

    pozdr

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Wymień szybę i w dniu wymiany zrób zdjęcie szyby starej i wymienionej razem z jakąś gazetą z danego dnia i nie będzie potrzeby tłumaczenia się

    A tak na serio to są specjalne pasty polerskie do polerowania szyb samochodowych, kwestia ustalenia która jest faktycznie dobra. Poszperaj na forum.kosmetykaaut.pl , ewentualnie zarejestruj się i podpytaj o to, jest tam trochę osób które nieźle ogarniają temat

    Jak widać jest to do zrobienia:



    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez jasiel ; 07-09-2012 o 08:30

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    hejka,
    czyli jest nadzieja. wielkie dzięki.

    ...wiesz, robienie zdjęć z gazetką obok i trzymanie ich gdzieś na kompie to siara trochę jest i problem jak dla mnie.... do tego wymiana szyby pociąga za sobą jak sądzę sporo większe koszty i muszę oddać auto komuś a polerkę mogę zrobić sam i koszty pasty tez będą mniejsze niż nowa szyba z wymianą....

    pozdr

  4. #4
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Mam prośbę, jakbyś znalazł już jakąś pastę i ogarnął temat polerowania szyby to mógłbyś wrzucić na forum zdjęcie przed polerowaniem i po nim, żeby można było ocenić efekt? Pewnie za jakiś czas też będę musiał to u siebie zrobić, bo zwłaszcza w słoneczne dni odpryski na szybie znacznie pogarszają widoczność i fajnie byłoby wiedzieć jakiego mniej więcej efektu można się spodziewać

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    okejos
    pozdr

  6. #6
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Mnie tez czeka polerka przedniej szyby,ale czy to cos da,to nie wiem.

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    doczytałem na forum kosmetycznym ze do szyby trza użyć pasty z zawartością lub samego tlenku ceru w formie proszku polerskiego... jestem na etapie kupowania tego specyfiku i pewnie po weekendzie coś więcej będę wiedział....
    pozdr

  8. #8
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    rozmawiałem z paroma osobami zajmującymi się naprawą/polerką szyb, i poprzez polerkę można usunąć np bardzo płytki zarysowania jak np od kamyczka pod wycieraczką.

    z odpryskami na całej szybie z kilku letniej eksploatacji praktycznie nie da się nic zrobić bo trzeba byłoby zedrzeć sporą warstwę szkła ... nie wiem czy to jest możliwe.

    sposób :
    dokupić do ubezpieczenia (jak się niema) pakiet SZYBY. roztłuc szybę, wymienić na nową, dokumentując, że szyba była pęknięta a samochód cały.
    NIE żebym polecał takie rozwiązanie ale jedno z lepszych, nowa szyba niskim kosztem. (nie wiem czy nie niższym niż polerka +pasta).

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    tia... hmmm dokupię jeszcze parę innych ubezpieczeń , owinę się w kołdrę i jeb w dżewo....hehe
    i juz do kolejki do salonu po nowa brykę...

    miała być niskoenergetyczna naprawa szyby... hehe
    pozdr

  10. #10
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Cytat Zamieszczone przez annecy Zobacz posta
    tia... hmmm dokupię jeszcze parę innych ubezpieczeń , owinę się w kołdrę i jeb w dżewo....hehe
    i juz do kolejki do salonu po nowa brykę...

    miała być niskoenergetyczna naprawa szyby... hehe
    pozdr
    przy tym sposobie zużyjesz mniej energii i kasy niż przy polerce jak sam będziesz robił a efekt lepszy.

    a z komentarzem co by się owijać w kołdrę i jeb w drzewo ...
    proponuję bez kołdry i samochodu i głową w drzewo. może troszkę rozumu i szacunku dla osób którzy chcą pomóc zdobędziesz.

  11. #11
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Temat raczej dotyczy możliwości spolerowania rys i drobnych uszkodzeń na szybie, więc propozycja z wałkiem na ubezpieczeniu nie wydaje mi się najtrafniejsza.

  12. #12
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Tylko uważajcie z tą opcją szyby w ubezpieczeniu, bo to nie takie różowe jak się wydaje.
    Nie wiem jak w innych firmach ale w PZU mają podpisaną umowę z firmą, która produkuje zamienniki szyb i wstawia je w ramach ubezpieczenia.
    Na różnych forach można poczytać jak to wygląda - w skrócie dostaje się zamiennik szyby, który często nie umywa się do oryginału.
    Chyba lepiej zamiast opcji szyby wziąć opcję gwarancji zachowania zniżek (koszt zbliżony) i robić jako szkodę z AC.

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    Cytat Zamieszczone przez xscorpiox Zobacz posta
    przy tym sposobie zużyjesz mniej energii i kasy niż przy polerce jak sam będziesz robił a efekt lepszy.

    a z komentarzem co by się owijać w kołdrę i jeb w drzewo ...
    proponuję bez kołdry i samochodu i głową w drzewo. może troszkę rozumu i szacunku dla osób którzy chcą pomóc zdobędziesz.
    po pierwsze, Kolego jak chcesz pomóc to pisz na temat! nie pytałem jak wymienić szybę w aucie tylko jak ją odświeżyć...
    Twój sposób zachęca do popełnienia oszustwa ubezpieczeniowego i może potencalnie narazić na spore nieprzyjemności...

    po drugie, nie do Ciebie pisałem żebyś się w drzewo jebnął...

    po trzecie, nie po to użyłem 2 razy zwrotu 'hehe' żebyś się spinał i obrażał na mnie...

    po czwarte, pasta kosztuje 20 pln i wolne popołudnie... wymiana szyby natomiast - no comments, na same tel do ubezpieczalni wydam więcej...

    po piąte, przeczytaj ze zrozumieniem cały ten post i przemyśl czy aby na pewno Twoja ostatnia propozycja jest na miejscu...

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez annecy ; 08-09-2012 o 08:50

  14. #14
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jak się nazywa ta pasta do polerowania szyb i gdzie można ją kupić? Mam do polerki szybę w drugim AUDI.

  15. #15
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Znalazłem temat na kosmetyce aut: Kosmetyka aut :: Zobacz temat - Polerowanie szyb

    Ciekawe rady i potwierdzenie, że tlenek ceru, o którym piszesz działa rewelacyjnie.

    Powodzenia w polerowaniu szyby.

Podobne wątki

  1. Przednia szyba
    Przez siwycyfra w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 00:55
  2. kupię uszczelkę szyba przednia
    Przez piotrek_1221 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 23:49
  3. Przednia szyba do TT 2001 r
    Przez LoWang w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 14:37
  4. Szyba przednia
    Przez ksolk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 16:55
  5. Pęknięta przednia Szyba.
    Przez SilverTM w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-12-2007, 18:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •