Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)

  1. #1
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244

    Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)

    Witajcie,

    Ostatnimi czasy dość często przewijały się u mnie różne informacje, artykuły na temat Car Detailingu.
    Mój samochód oceniam że jest (był w dobrym+/bardzo dobrym stanie) jednak parę mankamentów normalnie nie bardzo widocznych ale jednak przy bliższym przyglądnięciu było widać (poprzednim właścicielem była kobitka w szpilkach (rysy na progu) oraz w tipsach (rysy przy klamce), zastanawiałem się co i jak zrobić aby przywrócić stan zewnętrzny (tj lakieru) taki jaki był wychodząc z fabryki lub bliski tego.

    Słyszałem opinie które mówiły aby oddać samochód do lakiernika który prze poleruje samochód (po zaczerpnięciu opinii prze sondowaniu lakierników, ich metod pracy tj. polerka pastą tempo i podobne załamałem się).

    Wtedy ponownie wrócił temat car detailingu, gdyż znajomy od dłuższego czasu bawił się w to czysto amatorsko, ostatnimi czasu założył firmę i robi to już na profesjonalnie. Póki co są to początki ale to co robi jest w pełni profesjonalnie. Dużo z nim porozmawiałem, wymieniłem opinii obejrzałem efektów jego pracy, parę samochodów jeździ po okolicy i znam właścicieli, każdy bardzo zadowolony więc zdecydowałem się zaryzykować...

    Efekty przerosły moje oczekiwania... zresztą jak chcecie zobaczyć to zapraszam tutaj obejrzeć (po co mam pisać).
    https://www.facebook.com/media/set/?...3084030&type=1
    Zdjęcia nie były robione jakoś profesjonalnie, tylko dla udokumentowania ... efekt jest lepszy niż widoczny na zdjęciach a na zdjęciach jest już rewelacyjny jak dla mnie.

    Jeżeli ktoś zastanawia się co zrobić aby jego TT lśniło niech się nie zastanawia, naprawdę warto...
    zresztą oceńcie sami czy warto ? NAPISZCIE SWOJE OPINIE NA TEMAT EFEKTÓW.

    Osobą z Krakowa, okolic z czystym sumieniem polecam firmę (pracę) mojego znajomego.
    Przykłada się naprawdę do tego co robi to jest to jego pasją i teraz skupia się tylko i wyłącznie na tym.
    Działa na wysokich jakościowo produktach co opisane w opisie pod zdjęciami.
    Gwarantuje swoim słowem (dla niedowiarków, również obejrzeniem samochodu na żywo) że każdy będzie zadowolony decydując się na ich usługi.

    Dla ludzi z Krakowa i okolic podaje namiary na tą firmę (znajomego):
    Facebookowy profil:
    https://www.facebook.com/DanonCarDetailing

    i lada dzień będzie uruchomiona oficjalna stronka:
    Danon Car Detailing - Strona w budowie

    PS:jak będzie jeszcze jakiś słoneczny dzień, podjadę na myjkę, umyję samochód i postaram się zrobić fajne fotki w ciekawym miejscu aby pokazać efekty i przekonać się jak to wygląda po jakimś czasie. Zdjęcia wrzucę już do innego wątku (o moim samochodzie, który mam zamiar uaktualniać już w miarę często).

    Pozdrawiam i polecam.
    PioTTrek.
    Ostatnio edytowane przez xscorpiox ; 06-09-2012 o 15:32

  2. #2
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Tak z ciekawości spytam, jakie czynności wykonali? Skoro nie polerka to co?

  3. #3
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Najprosciej jest zrobic polerke,efekt jest,ale kosztem lakieru i na krotka mete,polecam tylko woski twarde z domieszka Carnauby,dosc drogie,ale nie niszcza lakieru tylko go zabezpieczaja,efekt jest powalajacy i wszyscy pytaja czy to nowy lakier,ale roboty tez co niemiara,akurat mi to sprawia przyjemnosc,polecam woskowanie karzdemu.

  4. #4
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Jak kupiłem swoje autko miesiąc temu to już w pierwszych dniach oddałem je do "makijarzystów" z RS Detailing. Zrobili kilka zaprawek na masce (odpryski od kamieni), poprawili spartaczoną naprawę odprysku na szybie, zrobili delikatną polerkę i położyli mi kwarc na lakier, szyby i felgi. Auto wygląda jak nowe, a przy okazji krople deszczu same uciekają w górę szyby, nie musze nawet używać wycieraczek Powłoka ma mi starczyć na kilka lat, zanim się zetrze i np. myjnia automatyczna zacznie znowu muskać lakier. Polecam.

  5. #5
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Krótki opis prac chłopaków:

    " ... Lekka korekta gdyż autko bardzo zadbane, usunięcie kilku "parkingowych" rys, zabezpieczenie kosmetykami Zymol. Regeneracja kloszy lamp tył+przód. Dokładne doczyszczenie felg+glinkowanie+ Finish Kare 1000p. Plastiki i opony produkty marki Meguairs, i kolejny zadowolony klient - zresztą niech sam się wypowie Pozdrawiamy i zapraszamy na kosmetykę do Danon Car Detailing! ... "

    Z efektu jestem w pełni zadowolony bo w przeciwnym wypadku bym się tutaj nimi nie chwalił a także nie polecał ich zakładu.

    Zresztą środki których używają do pracy są górnej półki ... kto się zna na rzeczy wie że ZYMOL to lider i robi kosmetyki dedykowane np dla Porsche.

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ja obecnie szukam ,,odnowicieli wnętrza" do mojego A4. Trochę jest zaniedbane. Zna ktoś coś do polecenia na Śląsku?

  7. #7
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Jak kupiłem swoje autko miesiąc temu to już w pierwszych dniach oddałem je do "makijarzystów" z RS Detailing. Zrobili kilka zaprawek na masce (odpryski od kamieni), poprawili spartaczoną naprawę odprysku na szybie, zrobili delikatną polerkę i położyli mi kwarc na lakier, szyby i felgi. Auto wygląda jak nowe, a przy okazji krople deszczu same uciekają w górę szyby, nie musze nawet używać wycieraczek Powłoka ma mi starczyć na kilka lat, zanim się zetrze i np. myjnia automatyczna zacznie znowu muskać lakier. Polecam.
    Napisałeś coś o kwarcu, i o kroplach deszczu. Bo u mnie na lakierze po deszczu nie spływają , tylko wysychają tworząc przy tym nieładne zacieki. Czy ten kwarc pomógł by mi?

  8. #8
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Znawcą nie jestem, mam to raptem miesiąc, ale skoro podczas jazdy krople uciekają to pewnie tak. Może niekoniecznie na płaskim, nie jestem pewien. Kwarc to jednak głównie ochrona lakieru, nieprzywieranie kropli to dodatek.

  9. #9
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    wszystko byłoby fajnie, gdyby kolega nie zamiescil tu linkow do tej firmy.

  10. #10
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Ile kosztowała cie taka polerka ?

  11. #11
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    wszystko byłoby fajnie, gdyby kolega nie zamiescil tu linkow do tej firmy.
    A co masz przeciwko temu że polecam tą firmę?

    Jest wiele wątków gdzie ktoś poleca różnych specjalistów a Tobie ten wątek przeszkadza?
    Po prostu nie klikaj w niego jak Ciebie to Mari razi i nie będzie problemu.

    PatrykTTco do ceny była naprawdę bardzo promocyjna bo parę czynników się na nią złożyło.
    Ale sądzę że normalnie by to kosztowało nie więcej niż 400 - 450zł. Ale nie chce strzelać gdyż to sprawa indywidualna, stanu lakieru, zakresu prac itp.

    Marcinb444 odnośnie kropelek deszczu, to po porządnym wosku woda powinna się tak zachowywać :
    (tutaj przykład wosku właśnie ZYMOL)
    Zymol Glasur Sheeting and Beading - HD - YouTube
    (dodatkowo tutaj maska jest prawie pozioma i samochód stoi, podczas nawet minimalnej prędkości woda znika prawie całkowicie, w przypadku postoju większość spływa sama, ale i tak przez ok 3, do 4 miesięcy samochodu praktycznie poza myją bez dotykową nie trzeba myć,
    jedziesz na bezdotyk, 3zl i wodą zdemineralizowaną myjesz spokojnie calutki samochód).

  12. #12
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Ja mam zwykły wosk czarny, ale jeśli takie są różnice między nimi, to kupie zymol.
    Dzięki za pomoc.
    ps. Na Allegro nie ma , więc gdzie mogę kupić?
    Ostatnio edytowane przez marcinb444 ; 07-09-2012 o 12:30

  13. #13
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    z ZYMOL'em w polsce nie jest łatwo.
    Ci co mi robili z wozem, mają kogoś w stanach i im ten wosk przysyła.

    nie koniecznie musi być to ZYMOL... poszukaj innych markowych dobrych produktów.

    Osobiście słyszałem że FINISH KARE PINK WAX też daje radę. i jest sporo tańszy i dostępny w PL.

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2024
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez xscorpiox Zobacz posta
    A co masz przeciwko temu że polecam tą firmę?

    Jest wiele wątków gdzie ktoś poleca różnych specjalistów a Tobie ten wątek przeszkadza?
    Na forum wątek o auto detailingu jest tak rozbudowany, że ciężko się przez niego przedrzeć.

    Trochę liznąłem temat i żeby porównywać, czy oceniać efekty, trzeba by było skorzystać z usług firm na wysokim poziomie. W branży detailingu są firmy i firmy. Jeden gość jeździł na szkolenia z detailingu do Stanów, a drugi zrobił sobie youtubowy kurs auto detailingu. Jeden stosuje drogie, renomowane kosmetyki samochodowe, drugi słabsze. To wszytko robi różnicę. Auto Detailing bardzo się rozwinął w ostatnich latach, ale też namnożyło się warsztatów oferujących takie usługi. Są to ogólnie drogie usługi, więc i zysk jest dobry, to i chętnych nie brakuje. Jednak praktyka i doświadczenie mają tu ogromne znacznie.

    Aczkolwiek raz mój fotel skórzany trafił jako eksponat na szkolenie z detailingu wnętrz, przeprowadzane przez szkoleniowca z USA. Efekt był naprawdę wow, ale niestety nie utrzymał się za długo. Także trochę byłem zawiedziony. Jednak z racji tego, że to był eksponat na kurs, to mnie nic nie kosztowało, więc i tak fajnie. Z lakierem nie ma takiego problemu, ale też maszyny polerskie, woski, folie ochronne mogą cechować różną jakość, a do tego kluczowa jest precyzja i wiedza detailera.
    Ostatnio edytowane przez Auto TT ; 24-01-2024 o 09:04

Podobne wątki

  1. Auto detailing
    Przez meszrum w dziale Warsztat - Zrób to sam
    Odpowiedzi: 270
    Ostatni post / autor: 01-06-2020, 14:37
  2. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  3. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 18:48
  5. Leasing samochodu
    Przez Cezary w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2007, 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •