Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 76 do 88 z 88

Wątek: szpaku 88 TT :)

  1. #76

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Jak nie masz programu to N'ka wysterowuje turbo na seryjny boost, więc nie wiem dlaczego mogłoby brakować paliwa. Co się dzieje z autem w ogóle?
    Ogólnie na plus ale przy dłuższej jeździe na bucie tak jakby byo mało paliwa! Firma która robiła turbo mówiła że będzie się coś takiego działo, dopóki nie zmienię programu.

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:29 22:30 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    brakuje bo pompa niedomaga i są spadki ciśnienia na listwie:P
    może nie domagać ? Czy to kwestia zaprogramowania? ( narazie seryjny program)

  2. #77
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pompy paliwa się nic nie programuje, zasilana jest napięciem 12v i cały czas chodzi na full. Ciśnienie paliwa na listwie regulowane jest regulatorem paliwa sterowanym za pomocą podciśnienia z kolektora. Podczas strojenia nie mamy wpływu na te parametry chyba że zmieniamy pompy lub regulatory. "Firma" która robiła turbo chyba niema zielonego pojęcia skoro twierdzi że po dłuższej jeździe pompa paliwa nie będzie dawać rady. Ona jest chłodzona paliwem w którym plywa i które pompuje dlatego jej wydatek niema prawa spadać i podsumowując albo jest sprawna i będzie chodzić albo jest już na pograniczu wymarcia i wtedy bedą takie kwiatki. Radzę zacząć samemu myśleć i próbować zrozumieć jak to wszystko działa niż słuchać się "firm" i tych bajek które wciskają klientom.

  3. #78

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    pompy paliwa się nic nie programuje, zasilana jest napięciem 12v i cały czas chodzi na full. Ciśnienie paliwa na listwie regulowane jest regulatorem paliwa sterowanym za pomocą podciśnienia z kolektora. Podczas strojenia nie mamy wpływu na te parametry chyba że zmieniamy pompy lub regulatory. "Firma" która robiła turbo chyba niema zielonego pojęcia skoro twierdzi że po dłuższej jeździe pompa paliwa nie będzie dawać rady. Ona jest chłodzona paliwem w którym plywa i które pompuje dlatego jej wydatek niema prawa spadać i podsumowując albo jest sprawna i będzie chodzić albo jest już na pograniczu wymarcia i wtedy bedą takie kwiatki. Radzę zacząć samemu myśleć i próbować zrozumieć jak to wszystko działa niż słuchać się "firm" i tych bajek które wciskają klientom.
    Nie pisałem że ta firma (firma jest bardzo polecana na tym i nie tylko tym forum) powiedziała że pompa paliwa nie da rady itp. Tylko że takie mam odczucia jakby spowodowane to było brakiem paliwa.

  4. #79
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez szpaku88 Zobacz posta
    Nie pisałem że ta firma (firma jest bardzo polecana na tym i nie tylko tym forum) powiedziała że pompa paliwa nie da rady itp. Tylko że takie mam odczucia jakby spowodowane to było brakiem paliwa.
    To zrób potrzebne logi i będziesz wiedział co i jak.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #80

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    To zrób potrzebne logi i będziesz wiedział co i jak.
    Niestety nie za bardzo mam czym

    Przymierzam sie do zakupu takiego sprzętu, warto?

    AUTO KOMPUTER DIAGNOSTYCZNY AUTOMAX 600 CAN + VAG (2764548350) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    Spokojnie, narazie cieszy mnie ta moc co jest, fajnie przyspiesza. A poza tym idzie zima i nie bardzo dodatkowe konie się przydadzą.

  6. #81
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    logow tym nie zrobisz taniej wyjdzie zwykly kabelek za ok 30 zl i stary uzywany laptop z xp (pod warunkiem, ze nie masz laptopa)
    i masz maszyne do przeswietlania auta na wylot

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #82
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Akurat logi tym zrobisz, ale i tak szkoda kasy na to, taniej i lepiej jak kolega wyżej wspomniał.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #83

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    http://allegro.pl/show_item.php?item=3938143053

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Do sprzedania

  9. #84
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w ogłoszeniu nic nie napisane ,że był jakiś tuning. Czyżby auto zostało przywrócone do serii czy jednak są te fanty pod maską o których wcześniej było pisane;/

  10. #85
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Hmm Paweł w ogłoszeniu jest napisane, że za dopłatą mozliwe zwiekszenie mocy do 250km pytanie co składa sie na to zwiekszenie mocy czy sam program, albo ewentualnie jakies graty

  11. #86

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    Musialem przeczytac caly temat od poczatku,troszke mi to zajelo,bo ja wolno czytam. I teraz moje pytanie..."dzie te czysta konia"? mial byc jakis wykres,jakies cos... az sam bylem ciekaw i czytalem z wielkim przejeciem,podnieceniem jak moja pierwsza ksiazke na dlugiej przerwie w podstawowce ("Janko Muzykant" ) z kazdym postem myslalem,ze nastepny bedzie juz z wykresem. Czy gdzies moze strone przeoczylem? Bo mi tak widniala data 2012...a tu nagle 2014 i smaochod na sprzedaz

  12. #87

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    okolice Mrągowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    27
    ŁukaszS nie jesteś sam, także czytałem temat od początku z przejęciem i zainteresowaniem a tu klapa

  13. #88

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Auto jest przywrocone do serii tylko wydech zostal ten co na zdjeciach. Stwierdzilem ze niema co robic 300 koni bo to i tak bedzie malo. Kazda moc kiedys sie nudzi. Za chwile chcialo by sie wiecej.auto jest dlamnie za male potrzebuje cos wiekszego. Napewno wroce kiedys do tt-tki jako drugie auto. sprzedaje w pelni sprawne wiec jak cos to dzwonic.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Z przykroscia zawiadamiam wszystkich zainteresowanych ze auto sie sprzedalo. Po 3 dniach od wystawienia. Dodam ze szczesliwy kupujacy odjechal zadowolony po sprawdzeniu auta na stacji diagnostucznej.
    Ostatnio edytowane przez szpaku88 ; 02-02-2014 o 14:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •