Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 88

Wątek: szpaku 88 TT :)

  1. #31
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    no szpaku88 dzialaj, dzialaj.
    Zobaczymy co z tego wyjdzie bo sam sie zastanawiam aby "dlubnac" cos swoje TT

    A tu dla "niedowiarkow" potwierdzenie, ze jednak czasy sie zmieniaja i to co kiedys bylo nie do osiagniecia dzis juz jest mozliwe
    MR-MOTORS - chiptuning / kompleksowe modyfikacje programowe oraz mechaniczne / warsztat samochodowy /

  2. #32
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm nie to że jestem złośliwy ale dobrze wiem że tak można shamować auto że wyjdzie 298 a w praktyce jest 280....tam z tego co pamiętam było jakieś śmieszne doładowanie z 1.2 czy 1.3 a 400NM zrobić z k04 przy takim boost trzeba by sporo pogrzebać aby silnik miał takie przepływy dlatego ;/
    Ale nawet 280km to fajny wynik i auto będzie już troszkę jechać

  3. #33

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Panowie, zadam jeszcze raz pytanie? Co dzieję się z koniami uzyskanymi z poprzednich modyfikacji? Czyli Program + wydech = 265km. Z wykresu firmy ( Cast 1.8T K04 OEM Upgrade Manifold - JBS ) po zamontowaniu samego kolektora na który się uparłem wychodzi - 270km, sam program daje ok 25km? wydech 20? kolektor 20? wychodzi 290 lekko z 225, nie wspominając o dolocie fmicu wtryskach itp.. ? Jeśli źle to policzyłem poprawcie.

  4. #34

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    to nie działa na takiej zasadzie że wszystko daje dodatkowo konie.
    Po prostu silnik ma lżej, mniej pali i więcej ognia wytrzyma.

  5. #35
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Magnetyzer daje 10 modyfikator plus 15 to jeszcze 25 ci dojdzie i polecisz grubo po nad 300
    A tak na serio to nie przelicza się tak jak piszesz, jedna modyfikacja jest zależna od drugiej i w połączeniu wszystkich możesz uzyskać efekt, dochodzi jeszcze stan silnika itp. więc nie licz tylko rób, bo tyłek zawracasz tylko
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #36
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez szpaku88 Zobacz posta
    Panowie, zadam jeszcze raz pytanie? Co dzieję się z koniami uzyskanymi z poprzednich modyfikacji? Czyli Program + wydech = 265km. Z wykresu firmy ( Cast 1.8T K04 OEM Upgrade Manifold - JBS ) po zamontowaniu samego kolektora na który się uparłem wychodzi - 270km, sam program daje ok 25km? wydech 20? kolektor 20? wychodzi 290 lekko z 225, nie wspominając o dolocie fmicu wtryskach itp.. ? Jeśli źle to policzyłem poprawcie.
    Nie jest to takie proste
    Przy większości takich przybliżonych szacunkowych wartości przeważnie powinno się to rozumieć że dana cześć powinna dać do XX koni w połączeniu z modyfikacjami wspomagającymi .
    Przykładowo wydech który w jednym aucie dał 15 KM w innym może dać 10 lub mniej bo na przykład doładowanie nie było na tyle wysokie lub zapłony za łagodnie wyprzedzone ..
    Teoretyzując dalej mogło być za wysokie doładowanie , FMIC nie wydolił i przez korektę zapłonu (przez ECU ) w efekcie moc wyszła mniejsza .

    Poza tym wszystkim części rożnych producentów są inne / inaczej zaprojektowane . Można mieć kilka kolektorów z których jeden da 15 koni kolejny tylko 5 a jeszcze inny zabierze parę koni bo był źle zaprojektowany .
    To samo dotyczy wydechów , FMIC-ów , programów i innych gratów





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #37
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    poza tym wydech może dać w pewnym przedziale 15km a np fmic przy niższych obrotach np 10km a finalnie będzie + 15 pomimo że wykres NM będzie bardziej płaski i autem będzie się przyjemniej jeździć.
    Gdybym ja tak dodawał ile jaka część mi da to myślę że miałbym już ze 600km a tak niestety nie jest dlatego lepiej przejść z teorii do praktyki......

  8. #38

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Wielkie dzięki za rozjaśnienie tematu! Auto stoi na warsztacie i wymieniamy wszystkie uszczelki pod kolektory, turbo, i głowicę, dodatkowo przy okazji pełna regeneracja głowicy uszczelniacze, prowadnice itp. żeby silnik był w doskonałej kondycji i zmniejszyć ryzyko niespodzianek po modach.

    EDYCJA ---------- Post dodany 20:08 18-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Magnetyzer daje 10 modyfikator plus 15 to jeszcze 25 ci dojdzie i polecisz grubo po nad 300
    A tak na serio to nie przelicza się tak jak piszesz, jedna modyfikacja jest zależna od drugiej i w połączeniu wszystkich możesz uzyskać efekt, dochodzi jeszcze stan silnika itp. więc nie licz tylko rób, bo tyłek zawracasz tylko
    Nooo a o nakładce na rurę zapomniałeś (przynajmniej 5KM) )

  9. #39

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123

    Dostałem w końcu fotki samego DP



    Proszę o ocenę jak wyszło?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #40
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Te spawy to jakoś tak posmarkane dziwnie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #41
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    no ewidentnie widać ze spawacz nie ogarnia tiga ;] ... ale wazne by trzymało i efekty dalo

  12. #42
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak ma trzymać cokolwiek jak spawacz nie ogarnia tiga, to tak jak mechanik co nie ogarnia mechaniki ma naprawić ci auto które ma dobrze potem jezdzić, jeżeli ten sam gość ma spawać k-04 to powodzenia.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #43

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Faktycznie te spawy wyglądają kiepsko. To nie było spawane tigiem tig będzie niedługo Trzyma elegancko wygląd spawów niema tu nic do rzeczy. Bzdetem jest wydawanie kasy na coś co ma napis a funkcjonuje tak samo...

  14. #44
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez szpaku88 Zobacz posta
    Bzdetem jest wydawanie kasy na coś co ma napis a funkcjonuje tak samo...
    szpaku88, z całym szacunkiem: jakość kosztuje swoje.
    Na forum jest kolega który kupił TTkę Z LPG poniżej 20k i teraz płacze po kątach.
    Oby w tym przypadku nie było podobnie.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  15. #45
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    szpaku ja Cię nie ogarniam, wrzucasz fotki, pytasz co i jak. Koledzy twierdzą że jest posmarkane bo jest i to nie podlega wątpliwości to TY potem piszesz że to nie ma znaczenia bo po co przepłacać... Skoro wiesz lepiej to się nie pytaj o rady tylko sam działaj sam. Ale jeżeli tak ma wyglądać ten kolektor pod K04 to obawiam się że nwet nie dojedziesz na hamownie stroić auta bo kolektor już zdąży pęknąć.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •