Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 88

Wątek: szpaku 88 TT :)

  1. #16
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Artur, Paweł, w sumie to nie wiem po co się produkujecie, szpaku i tak wie swoje najlepiej. Powodzenia w 300 PS

  2. #17

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Nie wiem najlepiej ale próbuje uniknąć wydania, bez sensu 20k lub więcej na takie same mody które można zrobić w tej samej jakości za mniej (bo jak wiesz Kuba później ciężko odzyskać włożoną kasę) A przy okazji dzięki za wypowiedzi na pewno wniosą coś do tego projektu.

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Nie wiem najlepiej ale <acronym title="Google Page Ranking">pr</acronym>óbuje uniknąć wydania, bez sensu 20k lub więcej na takie same mody które można zrobić w tej samej jakości za mniej (bo jak wiesz Kuba później ciężko odzyskać włożoną kasę)
    to właśnie bezsensem jest robienie spawanego kolektora pod turbine z której i tak się nie da zrobić więcej mocy a jedynie podnosi się ryzyko awaryjności;/
    Jeżeli zamierzasz potem odzyskiwać włożoną gotówkę to lepiej wpłać ją na jakaś lokatę a nie wkładaj w auto bo zawsze będziesz stratny....
    rozumiem po tym co napisałeś że Kuba wydał zbędnie tyle kasy na zrobienie swojego projektu wkładajac x kasy a Ty zrobisz tyle samo z k04 przy mniejszym nakładzie finansowym tak? A więc czekamy.....

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez szpaku88 Zobacz posta
    Nie wiem najlepiej ale próbuje uniknąć wydania, bez sensu 20k lub więcej na takie same mody które można zrobić w tej samej jakości za mniej (bo jak wiesz Kuba później ciężko odzyskać włożoną kasę) A przy okazji dzięki za wypowiedzi na pewno wniosą coś do tego projektu.
    Ja bym nie porównywał 300 hp z k-04 do 300hp z BT, bo pomimo tych samych cyferek oba auta będą jechały inaczej, tłuste koniki szybko wciągną te cherlawe, odnośnie tego kolektora to samymi rurkami cieżko będzie uzyskać pożądany efekt, gdyż sam przepływ tej turbiny jest ograniczony więc i tak będzie się przy pychać, co nie znaczy że się nie da, jedna firma robiła już setup k-04 i wyszło nawet ponad 300hp lecz szybko projekt zaprzestano, jak sądzisz dlaczego? no ale działaj, być może będziesz pierwszy na forum który złamie tę barierę na seryjnej turbinie, mam nadzieje że nie będzie stroić i hamować ta firma która mówi że bez Fmica można, bo samo to jest już zastanawiające, po za tym hamowanie przydało by się powtórzyć na niezależnej hamowni, bo wiesz jak jest zamówienie na moc to wykres można podkręcić, gorzej potem jak na drodze dostaniesz kila od słabszego.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Co do firmy która zaproponowała STAGE 2 i moc 270KM bez fmica to była firma comp.... Dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu szybko a do tego 5-6k za wydech + program. Metr nierdzewki kosztuje 60zł. Ja robię projekt ze znajomym który zna się na rzeczy także żadne naciągane wykresy nie wchodzą w grę. Paweł: co do lokaty to Amber gold oczywiście Każdy inwestuje kasę w taki sposób jaki uważa za słuszny. Robimy auto do jazdy na codzień, a nie jakiegoś potwora na wyścigi więc nawet jakby się udało uzyskać moc w tych granicach to będzie to mało narażone na awarie, bo nie będzie przeciążane.

    EDYCJA ---------- Post dodany 17:54 05-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Ja bym nie porównywał 300 hp z k-04 do 300hp z BT, bo pomimo tych samych cyferek oba auta będą jechały inaczej, tłuste koniki szybko wciągną te cherlawe, odnośnie tego kolektora to samymi rurkami cieżko będzie uzyskać pożądany efekt, gdyż sam przepływ tej turbiny jest ograniczony więc i tak będzie się przy pychać, co nie znaczy że się nie da, jedna firma robiła już setup k-04 i wyszło nawet ponad 300hp lecz szybko projekt zaprzestano, jak sądzisz dlaczego? no ale działaj, być może będziesz pierwszy na forum który złamie tę barierę na seryjnej turbinie, mam nadzieje że nie będzie stroić i hamować ta firma która mówi że bez Fmica można, bo samo to jest już zastanawiające, po za tym hamowanie przydało by się powtórzyć na niezależnej hamowni, bo wiesz jak jest zamówienie na moc to wykres można podkręcić, gorzej potem jak na drodze dostaniesz kila od słabszego.
    Tu się muszę zgodzić z Tobą,ale moim celem jest wyciągnąć max z serii i niechcę się dalej bawić a zatym iść w koszty.
    Ostatnio edytowane przez szpaku88 ; 05-09-2012 o 16:59

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Robimy auto do jazdy na codzień, a nie jakiegoś potwora na wyścigi więc nawet jakby się udało uzyskać moc w tych granicach to będzie to mało narażone na awarie, bo nie będzie przeciążane.
    to że będzie tylko 270-280 czy tam jakimś cudem niby 300 to nie znaczy że będzie mniej narażone na awarie niż projekt z innym turbem żeliwnym kolektorem z odpowiednim przygotowaniem motoru na np 450-500km.
    Myślę że dalsza polemika z mojej strony jest bez sensu bo kolega i tak wie lepiej dlatego życzę powodzenia w osiągnięciu celu

  7. #22

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Dzięki, ile wyjdzie tyle będzie Wiem że znacie nasze auta od podstaw i doceniam to dzielicie się wiedzą.

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez szpaku88 Zobacz posta
    Dzięki, ile wyjdzie tyle będzie Wiem że znacie nasze auta od podstaw i doceniam to dzielicie się wiedzą.
    Powiem ci szczerze, że niech wyjdzie ci 280hp i 350nm z ładnym przebiegiem, co jest rewelacyjnym osiągnięciem na tym setupie i fura będzie śmigać jak trzeba, naciąganie do 300hp za wszelką cenę mija się z celem, to tylko cyfry.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Powiem ci szczerze, że niech wyjdzie ci 280hp i 350nm z ładnym przebiegiem, co jest rewelacyjnym osiągnięciem na tym setupie i fura będzie śmigać jak trzeba, naciąganie do 300hp za wszelką cenę mija się z celem, to tylko cyfry.
    szkoda auta żeby na siłe żyłować silnik, ciekawe jak sprzęgło będzie sobie z tym radzić? Nie jestem fanem wiejskiego tiuningu Chciałbym aby wyszło jak najwięcej z tych modyfikacji, a ile wyjdzie... ?

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Podstawa to zdrowy osprzęt, sprzęgło też przydało by się nowe, stare kliknie, tak że jak widzisz nawet bez BT środki bedą nie małe, jak ma być bez awaryjnie.
    Poczytaj trochę forum, jest wszystko od A do Z na temat tuningu seryjnych k-03 k-04.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Seryjne turbo z 225 jest zdolne do dostarczenia większej mocy niż te 300 KM ale to wymaga zaawansowanych modów i super precyzyjnego programu .
    Jako ciekawostkę podam przykład pewnej TT ze stanów
    Auto ma ponad 300 koni na kołach ( czyli trochę więcej na silniku jak w EU się to podaje ) a powodem dla którego wciąż jest seryjna turbina jest fakt że auto jest używane do wyścigów autoX czyli jazda na dużych placach miedzy przeszkodami . Potrzebny jest duży moment od dołu i szybkie wstawanie turbiny .
    Z ciekawszych modyfikacji :
    Utwardzona mocno '' grucha '' sterująca WG i doładowanie lekko ponad 2 bary
    Intercooler wodny
    Wtryski 630cc
    Pompa paliwa Walbro ( in line )
    Wtrysk metanolu zaraz za przepustnicą i dodatkowo bezpośredni do każdego kanału w kolektorze
    Kute korby - seryjne pokrzywiło tak więc widać że moc nie jest tylko na papierku
    Wtry
    Kosmicznie przyśpieszony zapłon .
    Filtr stożkowy
    MBC Forge UNOS
    I do tego oczywiście wydech a o zawiasie już nawet nie wspominam bo zabraknie miejsca

    Oczywiście powiedzmy te 300 koni z K04 to nie będzie to samo co z większej turbiny choć nie jest to trafne sformułowanie bo moc jest mocą tyle że jest zupełnie inny rozkład mocy w stosunku do obrotów io obciążenia silnika . Zakładając że mówimy o GT28 / GT28RS to do 100-120 auta będą szły bardzo podobnie jednak dalej duże turbo błyszczy i seryjna turbina zostanie w daleko w tyle .

    Wracając do projektu kolegi to trochę się dziwie że cześć podchodzi do tego jak by startował z motyką na słońce
    Wynik taki jest możliwy jedynie pozostaje pytanie czy przy założonym budżecie uda się to zrobić czy nie .

    Tak jak Zuczek napisał , jak wyjdzie 280 to też będzie super jazda
    Tak czy inaczej trzymam kciuki i czekam na jakieś foty tego kolektora i innych gratów .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #27
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Jak Ci tloki splyna to wiem kto ma nowe,powodzenia 300km na seri

  13. #28

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Jak Ci tloki splyna to wiem kto ma nowe,powodzenia 300km na seri
    Tłoki mogą spłynąć jak się robi program metodą garażową

  14. #29
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Seryjne tłoki robi Mahle , są to kute tłoki i w zupełności wystarczające do okolic 500 KM .


    Poczekajmy Panowie na jakieś wyniki i fotki








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #30

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Seryjne tłoki robi Mahle , są to kute tłoki i w zupełności wystarczające do okolic 500 KM .


    Poczekajmy Panowie na jakieś wyniki i fotki









    Pozdrawiam
    Ło No to miło że zafundowali nam w serii

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •