Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z MAF

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    4

    Problem z MAF

    Witam!
    Witam!
    Przegladalem to i kilka innych for ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.
    Zakupilem niedawno TT z silnikiem 1.8T o mocy 224KM.
    Od jakiegos czasu mam z Nim pewne problemy, a przegladając to forum wydaje mi sie, ze sa tutaj najbardziej kompetentne osoby.
    Mianowicie w gornym zakresie obrotow, kiedy mocno przyspieszam, zapala sie kontrolka od kontroli trakcji i wywala bład:
    16487 Mass Air Flow Sensor (G70) Signal too High
    Wtedy wartosc na kanale 32 (na postoju) wynosi -3,1%, a po usunieciu błedu i spokojnej jezdzie, tak aby znowu sie nie pojawil jest 0,0%
    Zrobilem wstepne logi z kanalu 02, 114 i 115.
    Log (0 - 002,115,114)
    Log (1 - 002,115,114)
    Zanim wymienie przeplywomierz, prosze o jakas porade.
    Co jeszcze sprawdzic.
    Widac, ze auto jest prawdopodobnie po jakims programie i ze turbina niedoladowuje.
    Znalazlem dwie nieszczelnosci w ukladzie pod kolektorem i je usunalem.
    Wydaje sie teraz wszystko byc OK ale przy bucie jest takie zaciecie przy 3tys obrotow, slychac swist i auto dopiero rwie do przodu, moze n75?
    Czy niedoladowanie moze byc spowodowane uszkodzeniem przeplywomierza?
    Zaznacze jeszcze, ze czasami przy przyspieszaniu, slychac strzaly z wydechu.
    Pozdrawiam i czekam na jakas opinie.
    Ostatnio edytowane przez guzolo ; 02-09-2012 o 09:25

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Ja tam widzę, że trochę na początku przeładowuje, a później delikatnie słabnie. Jeśli nie jest to spowodowane przez nieszczelność, to fabryczne intercoolery już pod koniec nie dają rady. Zobacz jaka jest tam temperatura podczas przyśpieszania
    Co do przerywania, kolega też miał taki problem, przepływka dobrze wskazywała, miał po programie, ale przy pełnym wciśnięciu było takie małe jakby szarpnięcie czy wyczuwalne odpuszczenie gazu. Pomogła wymiana przepływki.

  3. #3
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Sprawdz jeszcze raz szczelnosc dokladnie jak bedzie dziura to moze tez wywalac blad przeplywki, n75 wysterowany wysoko, Zadane do odcinki 1,3bara wiec program taki troche "ekstremalny". Logi slabo porobione przydalo by sie jeszcze raz je zrobic ale max 2 bloki na raz ( 002, 020, 031, 115, 11

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    4
    Dziekuje koledzy, za szybka odpowiedz.
    Jutro nie dam rady, ale pojutrze postaram sia poszukac jeszcze ewentualnych nieszczelnosci i wtedy zrobia ponowne i dokladniejsze logi podanych blokow.
    Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Postaram sie w miare szybko z tym uporac ,gdyz straszliwie mnie denerwuje to, jezeli w aucie nie wszystko chodzi jak powinno.
    Pozdrawiam i za jakis czas sie odezwe z nowymi informacjami.

  5. #5
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Forum jest nie ocenione. Dzisiaj jadąc do pracy auto zaczeło przerywać. Ale żadnego checka nie wyrzuciło. Dojechałem, podłączam VAG-a a tutaj ten sam błąd jak w pierwszym poście. Przeglądam auto, a na górze przy turbinie wężyk od DV pękł.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •