Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 86

Wątek: wymiana wezy / przewodow na silikonowe - podstawowe info

  1. #16
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    A może macie wiedzę gdzie w łodzi mogę dostać takie sylikony ???

  2. #17
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    zakładając oczywiście że masz dobre silikony
    Forge Motorsport | Alloy Fabrication

    "Love Them BOTH" - M.

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    Wygląda na to że to zwykłe silicony, są oczywiście bardzo dobre 12usd za 1M sporo w Pl samco kupowałem za 12zł 1m.
    Nie nadają się do paliwa i nie zastosował bym go na pewno do sterowania WG, dla bezpieczeństwa turbiny lepiej dać tam coś porządnego zbrojonego, nie musi być niebieski bo goi tak nie widać.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Wygląda na to że to zwykłe silicony, są oczywiście bardzo dobre 12usd za 1M sporo w Pl samco kupowałem za 12zł 1m.
    to sa ceny z 3metry, wiec wychodzi na jedno

    EDYCJA ---------- Post dodany 17:31 04-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Nie nadają się do paliwa i nie zastosował bym go na pewno do sterowania WG, dla bezpieczeństwa turbiny lepiej dać tam coś porządnego zbrojonego, nie musi być niebieski bo goi tak nie widać.
    na regulator daje zwykly paliwowy tak jak radzi pawel, paliwowych nie ruszam,
    w tym do WG to co idzie ? powietrze, paliwo, olej, opary ?

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    powietrze, ale tam jest bardzo gorąco w momencie nieszczelności takiego przewodu turbina zaczyna dmuchać na maksa ile jest wstanie co może być dla niej groźne albo dla silnika, mając zegary w aucie to jest żaden problem bo będziesz o tym wiedział i zareagujesz w porę ,ale bez jeżdżąc przez jakiś czas nieświadomie możesz sobie bidy narobić:P

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie , wy już chyba zapomnieliście w którym miejscu znajduje się '' grucha '' przy seryjnych setupach
    A tak BDW seryjnie tam idzie zwykły gumowy wężyk który radzi sobie dobrze do póki nie sparcieje ze starości ..

    Seryjnie w 225 :


    Seryjnie w 180 :





    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta



    ................ na regulator daje zwykly paliwowy..........
    Oczywiście nie zaszkodzi ale czy może mi ktoś wytłumaczyć dla czego ten wężyk ma być bardziej narażony niż inne wężyki pod maską ?









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Na pewno z tyłu przy podszybiu i w okolicy kolektora , turba temperatura jest większa , te sylikonowe wężyki nie są zbrojone i pod wpływem temp bedą robiły się bardzo miekkie dlatego wolałbym dać zbrojony ze względu że dostęp tak jest kiepski i nie da się go doglądać co chwilę w jakim jest stanie(po prostu z doświadczenia bardziej ufam paliwowym zbriojonym które jeszcze nigdy mnie nie zawiodły niż sylikonowym bez oplotu które znajomym często pękały a i u mnie kiedyś też się zdażyło).
    Poza tym temat już się troszkę wyczerpał i wydaje mi się że zagłębiamy się już za bardzo w szczegóły:P Dlatego może warto było by już go zamknąć bo cenne informacje dla innych zostały już zawarte i teraz każdy kto będzie chciał wykona te zabiegi według własnego zdania

  8. #23
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    co wy macie z ta mania zamykania tematow ?
    przeciez wiesz pawel, ze np. ja zadaje trylion pytan zanim czegokolwiek sie dotkne, a zamykanie tematow w tym nie pomaga, bo trzeba wtedy otwierac nastepne i robi sie 'burdello'
    jak topic leci w smietnik albo generalnie jest nic nie wnoszacy, to je zamykajcie, ale w innych wypadkach po co ?
    ja przykladowo czerpie wiedze i wyciagam wlasne wnioski z wiekszosci waszych wpisow w tego typu dyskusjach, dla osob z wiedza fachowa takich jak wy tematy czesto sa wyczerpane, a dla amatorow takich jak np. ja pozostaje czesto jeszcze setka pytan, na ktore chetnie uzyskaloby sie odpowiedz
    ja chetnie na przyklad podziele sie konkretnymi dlugosciami poszczegolnych wezykow jak tylko bede po wymianie, bo denerwuje mnie, ze nigdzie w sieci nie moge sie doszukac takiej informacji
    reasumujac nie zamykajcie topicow jesli nie jest to konieczne dla zachowania porzadku na forum, czy tez unikniecia smiecenia, tematy wyczerpane same sie przeciez 'wyciszaja'

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pamiętaj że jest też coś takiego, jak chcesz wyszukać pewnej informacji a topic ma 30 stron hmm i wtedy wertujesz pomiędzy stronami aby znaleźć pewną informację:P dlatego ja np w topicu o swoim aucie już nie piszę o każdej kolejnej zmianie którą poczyniłem ( a cały czas coś sukcesywnie zmieniam ,upiększam itp) tylko napiszę jak skończę kolejny mod który za jakiś czas może się uda wykonać i wtedy cyknę fotki jak to wszystko wygląda pod maską :P
    dlatego wydaje mi się że nabijanie kolejnych postów typu czy wężyk ma mieć 25cm czy 35cm jest niewielkim sensem skoro ktoś kupi 2m albo 3 i sam sobie to dopasuje:P
    Ja nie zamykam jeszcze tylko miałem małą uwagę że chyba temat został już wyczerpany i dalsze nabijanie postów sprawi że znalezienie info może być coraz bardziej kłopotliwe:P

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Osobiście nie sądzę żeby zamykanie było dobrym pomysłem Normalna techniczna dyskusja i wymiana poglądów ( a nie bzdury jak w niektórych tematach ) nikt się nie wyzywa ani nie obraża .
    Czytam pewne ''newsy'' więc drążę temat .

    Wracając do wężyków , króciec do sterowania gruchą znajduje się już za zimną muszlą na wysokości wejścia TIP-a i na prawdę nie ma tam żadnych ekstremalnych warunków .
    Jeśli jakiś wężyk nie '' wyrabia '' w tym miejscu ( czy też przy FPR ) to nie nadaje się w żadne inne miejsce pod maską , koniec i kropka

    U siebie w aucie miałem wszędzie silikony kilka lat na seryjnej turbinie jak i kilka lat na Big Turbo , żadnych problemów z wężykami nie było . Oczywiście nie kupuje byle czego i może tu jest pies pogrzebany

    Oczywiście overkill w postaci zakładania zbrojonych wężyków paliwowych tam gdzie silikon sobie radzi w niczym nie zaszkodzi nie mniej jednak info że jest to konieczne jest przesadzone i nie prawdziwe .

    To w zasadzie tyle , oczywiście każdy może wyciągać wnioski i mieć swoje zdanie .....








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    pojawiło się tutaj zdjęcie więc chciałbym spytać:
    Załącznik 3348
    Chcę wymienić ten przewód bo wygląda podejrzanie i jest jakiś miękki, jakby chemikalia go zniszczyły. a więc potrzebuję średnicę punktów A i B zaznaczonych na obrazku. Chcę zmienić na silikon.
    pozdrawiam

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    po stronie sprężarki 2 cale a po stronie rurki 2.5 ( tej drugiej średnicy na 100% nie jestem pewny ale to kolega może bardzo szybko zmierzyć bez ściągania czegokolwiek)

  13. #28
    Awatar pr2emo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    132
    właśnie zmierzyłem moje kolanko, którego jeszcze nie założyłem do auta i tak jak Paweł napisał... średnica wewnetrzna przewodu to po stronie turbo 2 cale a po stronie rury 2,5 cala

  14. #29
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Wielkie dzięki, pozdrawiam.

    EDYCJA ---------- Post dodany 13:48 15:00 ---------- EDYCJA

    Czy coś takiego:
    Kolanko 90 st. redukcujne 63>51 mm. (2 1/2>2") - re5pect.pl - RACE, RALLY, DRIFT, 1/4 MILE, RALLYCROSS etc.
    Będzie odpowiednie?

  15. #30

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    25
    "Ze 2 metry 4mm , 1m tego na 5mm i z metr na 8 mm. Oczywiście chodzi o średnice wewnętrzne." czy te długości i średnice odnoszą się również do 180tki? I mam takie pytanko czy przy wymianie na te wężyki silikonowe muszę spuszczać jakieś płyny? I jak bardzo trzeba rozgrzebać TeTe pod maską, żeby tego dokonać? I czy generalnie laik poradzi sobie z tym? ( generalnie wymienić przewód zacisnąć go porządnie to nie sztuka gorzej z faktem, które przewody należy wymienić) Chciałbym je wymienić ze względów estetycznych jak i mechanicznych :P

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 172
    Ostatni post / autor: 30-07-2019, 19:01
  2. Przewodów od pompy wspomagania
    Przez Maro46 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2017, 20:22
  3. Wymiana przewodów hamulcowych
    Przez Willas w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 11:22
  4. Podstawowe i konieczne wymiany w TT
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •