Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 86

Wątek: wymiana wezy / przewodow na silikonowe - podstawowe info

  1. #1
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    wymiana wezy / przewodow na silikonowe - podstawowe info

    coraz smielej zagladam samodzielnie pod maske, wiec chcialbym teraz poradzic sobie z tym tematem.
    artt podawal mi kiedys z glowy potrzebne wymiary, brzmialo to tak:
    "Ze 2 metry 4mm , 1m tego na 5mm i z metr na 8 mm. Oczywiście chodzi o średnice wewnętrzne."

    w sieci poszperalem w tego typu watkach i wyskoczyly mi dodatkowo 2 zdjecia, ktore moga sie przydac:



    oba zdjecia dla 225

    mam 2 pytania:
    pierwsze o srednice, domyslam sie ze 1m w ta czy w ta nie zrobi wiekszej roznicy, ale moze z doswiadczenia osob, ktore juz wymienialy te przewody mozna sie dowiedziec, czy jakas srednica wchodzi za luzno, czy tez zbyt ciasno
    sa 3 wielkosci wezykod do wymiany:
    najwiekszy - wszedzie opisywany jako 8mm - wiec nie ma problemu
    sredni - opisywany jako 5mm lub jako 6mm - jakie sa u was ?
    najmniejszy - opisywany jako 3 mm , 3,5 mm lub 4 mm - pytanie jak wyzej jakie macie z tym doswiadczenie ?

    drugie pytanie o same weze do wymiany
    ponizej moje zdjecie w 180tce - wezykow ktore sa na pokrywie na powyzszych zdjeciach u mnie nie ma,
    czy poza czerwonymi wezykami 1-4 oraz jesli bym wywalil N'ke i poprowadzil od dv bezposredni wezyk zaznaczony jako 5 niebiesko, mam cos do wymiany ?
    bo jakos tego malo o_O ktore weze sa tymi od podcisnienia, ktore powinno sie wymieniac ? te po lewej przy zbiorniczku plynu chl. ? czy te na srodku pokrywy, ktorych u mnie w 180 nie widze ?
    moje weze:

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    rozumiem że w tych operacjach chodzi głównie o kolorystykę tych wężyków? bo wbrew pozorom te syliconowe są gorsze niż zwykłe czarne gumowe węże paliwowe. Powód jest prosty - nie są zbrojone. Są mniej wytrzymałe łatwiej je uszkodzić i zrobić w nich dziurkę. Osobiście sam myślalem nad wywaleniem tych wężyków ale doglądam ich co jakiś czas i jak na razie jest ok. Przy tych syliconowych wężykach nawet za mocne ściśniecie cybantem może je przeciąć co już źle świadczy o ich wytrzymałości.
    Jak chcesz to wywal n249 poprowadź bezpośrednio z kolektora wężyk 4-5mm do dv a reszty nie tykaj.

    Mała uwaga żeby nie przyszło Ci na myśl wymieniać węży paliwowych na takie syliconowe !!! Bo jak coś pęknie to Twoje auto będzie wyglądało tak:
    http://i.imgur.com/pa7Ye.jpg
    link do forum gdzie są fotki jak się spaliło najmocniejsze w polsce 20vt:
    Seat Leon 2.0 L 20 VT + GT35R 631ps/725nm - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum
    tam przewody paliwowe zupełnie inne ale jak przewód pęknie to już nie ma znaczenia jaki;/

  3. #3
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hmmm estetyka estetyka, w wielu miejscach radzi sie, aby wymienic weze podcisnienia na silikonowe, tylko gdzie u mnie sa te weze? albo inaczej, ktore to sa na moim obrazku czarno bialym ?
    przede wszystkim chce wymienic przewodzik oznaczony jako 4 na moim zdjeciu od regulatora, bo na wejsciu do regulatora wyglada na wymeczony, dac tam silikonowy czy waz paliwowy ?
    drugi przewod to numer 5 u mnie czyli od dv przy wywaleniu N'ki - przy czym u nas na forum jest info ze to jest wezyk 4mm, dalej jest info 4-5mm, a na zdjeciu pogladowym jest on opisany jako 6mm o_O
    jutro chyba skocze po jakies probki wezykow do stomilu i sprawdze, jakie srednice najlepiej pasuja, bo co zrodlo to inne info.
    nie chce wymieniac na silikon wszystkiego by bylo kolorowo, chce wymienic tylko to co zaleca sie wymienic, wiec jak to jest z tym podcisnieniowymi w 180tce ?
    paliwowe to rozumiem te 2 od listwy paliwowej ?

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pomiedzy kolektor a dv 4mm będzie ok. jak gumowy to z 5mm bo one sa sztywniejsze.
    Odnośnie przewodu nr 4 daj paliwowy gumowy zbrojony. One są pewniejsze niż te syliconowe nie zbrojone;/

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł w pewnym sensie ma rację jeśli chodzi o wężyki .
    Dawniej jak się kupowało takie wężyki silikonowe ( a pierwszy raz robiłem to w TT z 6 lat temu ) to przychodził konkretny towar . Teraz jest pełno wężyków które wyglądają niby tak samo ale na wyglądzie się kończy .
    Mam w domu kilka rodzajów węży i faktycznie widać duże różnice , dobre wężyki są z twardego (ale elastycznego) silikonu trzeba użyć trochę siły żeby spłaszczyć taki ( 4mm ) waż w palcach . widać też że ścianki są grubsze .
    Gorsze wężyki można łatwo spłaszczyć w palcach i czuć pod paznokciem że silikon jest bardziej miękki , dodatkowo widać że i ścianki są cieńsze .
    Osobiście nie widzę potrzeby stosowania zbrojonych węży paliwowych jeśli kupimy porządny silikon
    Inna bardzo istotna sprawa to używanie dobrej jakości opasek zaciskowych , gorsze i tańsze opaski będą zawsze bardziej inwazyjne i mniej bezpieczne nie zależnie użytego wężyka mnie mniej jednak przy miękkich silikonach najwyraźniej pokazują swoje wady .
    Zrobię fotki porównawcze porządnej opaski w porównaniu ze '' zwyczajną '' myślę że różnica będzie widoczna .

    Jeśli chodzi o wężyki w 180-tce to cześć z nich ( widoczna w 225 ) jest ukryta pod tą blaszką przy bagnecie od poziomu oleju . U ciebie ( M&V) z tego co widzę to nie ma SAI tak więc i wężyków będzie mniej

    Większość podstawowych wężyków powinna mieć średnicę wewnętrzną 4 mm , jeśli w jakimś miejscu jest wątpliwość to można przyjąć zasadę że ma wchodzić ciasno i być tylo zabezpieczany opaską zaciskową a nie wchodzić luźno i być uszczelniany do końca opaską

    Pozostaje jeszcze kwestia jakie te wężyki i opaski masz










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Idealnie by było jak by były wykonane ze stali nierdzewnej zamiast ocynkowanej nie mniej jednak jeśli chodzi o takie małe średnice to takie opaski sprawują się dobrze .
    Na fotkach trudno zobaczyć ale chodzi o to żeby krawędź opaski stykająca się z wężem była delikatnie zaokrąglona , to samo dotyczy wewnętrznej części opaski w miejscu gdzie 2 części nachodzą na siebie .
    Oczywiście można to wygładzić samodzielnie w razie potrzeby ale jeśli opaska nie jest ze stali nierdzewnej to zdzieramy zabezpieczenie antykorozyjne ...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    te się nie nadają do sylikonowych złączek. mają za małą możliwość sciskania. Jedź do sklepu motoryzacyjnego i obadaj samemu małe cybanciki. Ja kupuję do siebie tylko z kwasu ( chodzi mi jedynie o estetykę że to wypoleruję i mam spokój na zawsze ) i tak jak Arttur napisał zwróć uwagę na jakość wykonania.
    Ostatnio Wottka zamawiał dobre opaski do siebie , ja też kiedyś takie kupiłem tutaj:
    re5pect.pl - RACE, RALLY, DRIFT, 1/4 MILE, RALLYCROSS etc.[search]=opaska&st_search[and_search]=1&st_search[detail]=
    bardzo dobre mocne ale cześć przysłali mi ocynkowane a że tak jak wspominałem mam troszkę nasr....ane na tym punkcie to je posprzedawałem znajomym a sam zakupiłem inne z kwasu:P
    Duże cybanty warto kupić przez neta ( sam tak robilem ) ale takie popierdułki do malutkich średnic to poszukać dobrze wykonanych w jakiś sklepach i nie utrudniać sobie życia...

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie bardzo rozumiem Paweł ... Do silikonowych złączek i węży takie opaski to faktycznie lipa nie mniej jednak do wężyków ( o czym właśnie mowa w tym temacie ) nadają się bardzo dobrze pod warunkami opisanymi wcześniej .
    W sumie jeśli chodzi o średnice od 6 do 8 mm to nie ma za wiele do wyboru . Albo takie albo zaciskane na stałe ( jak seryjne ) albo plastikowe '' trytki '' ( jednak wtedy muszą być z najwyższej półki ) lub ewentualnie klasyczne na ślimak ale w tej średnicy ciężko jest trafić na coś dobrego ...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja dzisiaj właśnie poprawiałem swoje węże paliwowe właśnie z takiego powodu jak wyżej wkleilem. Przedłużyłem wężyki o jeszcze jakieś 5cm i dałem po 3 cybanty na obie strony. Do tej pory były takie cybanty jak dał M and V i ku mojemu zaskoczeniu trzymały słabiej niż te ślimakowe które założyłem. Węże były gumowe także nie ściskają się tak jak syliconowe. Mimo wszystko ja jestem za ślimakowymi...

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Węże paliwowe to inna historia , raz ze jest większa średnica zewnętrzna i wewnętrzna a dwa to że są pod większym ciśnieniem . Fakt że miałeś tam takie zaciski i przewody były szczelne raczej przemawia za tym że do wężyków podciśnieniowych będą się nadawać .
    Oczywiście ja też wole ''ślimakowe'' nie mniej jednak trudno je dostać w rozmiarze pasującym do wężyków silikonowych 4mm . Link który podałeś nie pokazuje żadnych konkretnych opasek a tego co patrzyłem to nie mają ich w tak małym rozmiarze ..
    Jak coś przeoczyłem i są to chętnie zobaczę , może i sam zamówię






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    opaska ślimakowa zaciskowa 7-11mm (2553165402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    ja mam mniej więcej takie( można przykręcać na kluczyk bądź śrubokrętem) i są na prawde mocne Ja u siebie węże syliconowe mam na trytytki i jest ok dlatego myślę że nie ma co się aż tak bardzo wdawać w szczegóły bo przy tak malutkiej średnicy to niektórzy nawet niczym nie zabezpieczają węży i jak dobrze naciągnięty to się trzyma:P

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No właśnie , ja też mam na ''trytkach'' ( daje zawsze po 2) i wszystko szczelne .
    Dyskusja się wywiązała po tym jak stwierdziłeś że te co podał M&V nie nadają się do wężyków 4 mm choć może miałeś na myśli inne węże i w takim przypadku masz rację





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    ok temat obejm/opasek srednic jak i samych wezykow raczej wyczerpany,
    pozostaje jeszcze doprecyzowac pojecie 'weze podcisnienia' w mojej 180tce,
    artt napisal ze czesc wezykow bedzie pod blaszka - zgadza sie dalem je w temacie o Nce post nr 183 zdjecie drugie:
    http://www.klubtt.pl/warsztat-zralb-...tml#post129478
    ale one wyleca razem z Nka,
    czyli poza tymi wezykami, ktore oznaczylem tu jako 1-4 na czerwono i 5tka niebieska od dv bezposrednio w kolektor mam jeszcze pod maska jakies podcisnieniowe, ktore wypada po tych 12 latach wymienic, czy to juz wszystkie ?

    ostatnia kwestia odnosnie wezykow 1 i 2 przy zbiorniczku one u gory (jak mina rozporke) na zdjeciu juz nie zaznaczylem tego na kolorowo, skrecala ona w prawo i leca dalej (jest tam tez jakis zaworek, ktory nawet widac na moim zdjeciu) moje pytanie, czy tam dalej tez wymieniam? czy tylko do zakretu ?

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W zasadzie dobrze jest wymienić wszystkie wężyki wychodzące z kolektora czyli to co już wspomniałeś + do regulatora ciśnienia paliwa , wspomaganie serwa ( ten krótki idący do sztywnego wężyka )

    To co zaznaczyłeś na czerwono zaraz za tym zakrętem łączy się z metalowymi rurkami . Tak więc wężyk od zbiorniczka wymieniasz cały a ten drugi za przed i kawałek za zaworkiem kierunkowym który musisz zamontować w tym położeniu co jest bo jest on jednokierunkowy .

    Idąc dalej możesz też wymienić wężyki wchodzące do TIP-a czyli jeden idący z rurek metalowych od podszybia oraz od N75 oraz wężyk zasilający ten zawór w ciśnienie . Jeśli chodzi o trzeci wężyk N75 sterujący gruszką WG przy turbinie to też warto to zrobić bo jest on pewnie dość umęczony od ciepła ale dostęp jest upierdliwy i możesz to równie dobrze zrobić przy innej okazji zakładając oczywiście że masz dobre silikony

    Dodatkowo aby wyeliminować stare wężyki które mogą mieć wpływ na szczelność to dopisałbym do listy jeszcze te od zaworu N80 ( system EVAP ) , zaworek jest tuż koło zbiornika płynu wspomagania i łączy się przez trójnik z Twoim zaznaczonym na czerwono .

    To chyba tyle








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 172
    Ostatni post / autor: 30-07-2019, 19:01
  2. Przewodów od pompy wspomagania
    Przez Maro46 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2017, 20:22
  3. Wymiana przewodów hamulcowych
    Przez Willas w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 11:22
  4. Podstawowe i konieczne wymiany w TT
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •