coraz smielej zagladam samodzielnie pod maske, wiec chcialbym teraz poradzic sobie z tym tematem.
artt podawal mi kiedys z glowy potrzebne wymiary, brzmialo to tak:
"Ze 2 metry 4mm , 1m tego na 5mm i z metr na 8 mm. Oczywiście chodzi o średnice wewnętrzne."

w sieci poszperalem w tego typu watkach i wyskoczyly mi dodatkowo 2 zdjecia, ktore moga sie przydac:



oba zdjecia dla 225

mam 2 pytania:
pierwsze o srednice, domyslam sie ze 1m w ta czy w ta nie zrobi wiekszej roznicy, ale moze z doswiadczenia osob, ktore juz wymienialy te przewody mozna sie dowiedziec, czy jakas srednica wchodzi za luzno, czy tez zbyt ciasno
sa 3 wielkosci wezykod do wymiany:
najwiekszy - wszedzie opisywany jako 8mm - wiec nie ma problemu
sredni - opisywany jako 5mm lub jako 6mm - jakie sa u was ?
najmniejszy - opisywany jako 3 mm , 3,5 mm lub 4 mm - pytanie jak wyzej jakie macie z tym doswiadczenie ?

drugie pytanie o same weze do wymiany
ponizej moje zdjecie w 180tce - wezykow ktore sa na pokrywie na powyzszych zdjeciach u mnie nie ma,
czy poza czerwonymi wezykami 1-4 oraz jesli bym wywalil N'ke i poprowadzil od dv bezposredni wezyk zaznaczony jako 5 niebiesko, mam cos do wymiany ?
bo jakos tego malo o_O ktore weze sa tymi od podcisnienia, ktore powinno sie wymieniac ? te po lewej przy zbiorniczku plynu chl. ? czy te na srodku pokrywy, ktorych u mnie w 180 nie widze ?
moje weze: