Paweł w pewnym sensie ma rację jeśli chodzi o wężyki .
Dawniej jak się kupowało takie wężyki silikonowe ( a pierwszy raz robiłem to w TT z 6 lat temu ) to przychodził konkretny towar . Teraz jest pełno wężyków które wyglądają niby tak samo ale na wyglądzie się kończy .
Mam w domu kilka rodzajów węży i faktycznie widać duże różnice , dobre wężyki są z twardego (ale elastycznego) silikonu trzeba użyć trochę siły żeby spłaszczyć taki ( 4mm ) waż w palcach . widać też że ścianki są grubsze .
Gorsze wężyki można łatwo spłaszczyć w palcach i czuć pod paznokciem że silikon jest bardziej miękki , dodatkowo widać że i ścianki są cieńsze .
Osobiście nie widzę potrzeby stosowania zbrojonych węży paliwowych jeśli kupimy porządny silikon
Inna bardzo istotna sprawa to używanie dobrej jakości opasek zaciskowych , gorsze i tańsze opaski będą zawsze bardziej inwazyjne i mniej bezpieczne nie zależnie użytego wężyka mnie mniej jednak przy miękkich silikonach najwyraźniej pokazują swoje wady .
Zrobię fotki porównawcze porządnej opaski w porównaniu ze '' zwyczajną '' myślę że różnica będzie widoczna .

Jeśli chodzi o wężyki w 180-tce to cześć z nich ( widoczna w 225 ) jest ukryta pod tą blaszką przy bagnecie od poziomu oleju . U ciebie ( M&V) z tego co widzę to nie ma SAI tak więc i wężyków będzie mniej

Większość podstawowych wężyków powinna mieć średnicę wewnętrzną 4 mm , jeśli w jakimś miejscu jest wątpliwość to można przyjąć zasadę że ma wchodzić ciasno i być tylo zabezpieczany opaską zaciskową a nie wchodzić luźno i być uszczelniany do końca opaską

Pozostaje jeszcze kwestia jakie te wężyki i opaski masz










Pozdrawiam