Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: TeTe- skrzypiące deska, kontorlka i kilka pytań laika...

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73

    TeTe- skrzypiące deska, kontorlka i kilka pytań laika...

    Cześć wszystkim, od ostatnich pytań zadanych na forum trochę się nauczyłem ale nadal mam kilka spraw do was.

    W desce rozdzielczej miałem denerwujący stukot, więc zabrałem się wczoraj za rozkręcanie tego dziadostwa- znalazła się jakaś niedokręcona śrubka, która była powodem złego samopoczucia gdy się jechało po polskich drogach... przy okazji metale w niektórych miejscach oddzieliłem gąbką i teraz jest cicho... krótko mówiąc komfort dla uszu.

    W trakcie grzebania znalazłem również pewien dziwny element:
    !

    2
    Wygląda to niby jak jakieś wejście pod TV albo coś podobnego, ale sami oceńcie.

    Podczas grzebania posprawdzałem jeszcze bezpieczniki i wyszło że brakuje 2-wóch: zwykły nie niemiecki to ja "sprechen" ale pojęcia mechatroniki są dla mnie obce:

    Windschott, Scheinwerferreinigungsanlage

    Rozdzielając pojedyncze wyrazy wychodzą możliwe znaczenia tych słów ale nie jestem pewien czy idę w dobrym kierunku.

    Kolejną sprawą jest głośno chodzący układ kierowniczy, jak wcześniej jeździłem było ciszej, a teraz jak gdyby chodziło głośniej wspomaganie, czy przyczyną jest niedobór płynu czy to może jakaś wada fabryczna tego auta??

    Aa... noi chyba na tyle, na koniec daje fotkę niestety z komy jak autko wygląda z nowymi dywanikami bo kiedyś tam prosiliście;] - będzie chwila wolnego czasu to porobię jakieś porządne zdjęcia i wrzuce do galerii.

    auto

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    27
    Jeśli chodzi o uklad kierowniczy i wspomaganie to bardzo prawdopodobne że dzieje Ci się to samo co u mnie i mojego kumpla, który też ma tt. Mówiac wpost pompa wspomagania do wymiany. Zaczyna się od głośnej pracy, później dochodzi do tego coraz ciężej pracujące wspomaganie. U mnie ta popma już prawie padła i jest do wymiany, kumpel niedawno wymienił i wszytsko wróciło do normy.

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli wszystko Ci dziala to nie przejmuj sie brakiem bezpiecznikow , nie wszystkie sa zawsze w konkretnej wersji auta..
    Auta produlowane na inny niz europejski rynek maja czasem jakies uklady wymagane przez prawo w danym kraju ..
    Dolej plynu od wspomagania , powinno sie poprawic na jakis czas jesli jednak byl jakis ubytek to pewnie kiedys czeka Cie wymiana pompy...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73
    Plynu doleje lada dzien i zobaczymy, pompa możliwe ale zobaczymy jeszcze a co z ta wtyczka?? Ktos wie do czego słuzy??

    P.S. No wszystko niby działa oprócz długich, tzn działają ale tylko przy opcji krótkotrwałej, ale już np. nie działają kiedy ustawiam je na cały czas - wiecie w czym może być problem??

    P.S. Trochę poszperałem i Wind.. to elektryczny dach co występuje tylko przy cabrio a to rugie to spryskiwacze do xenonów - muszę sprawdzić czy u mnie działają bo nawet się nie przyglądałem, ale jeśli nie ma bezpiecznika to możliwe że nie.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Możliwe że ktoś oszczędny wyją bezpiecznik żeby nie marnować płynu do spryskiwaczy

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    windschott

    Witam,

    Jak w temacie- to nie składany dach,ale owiewka przeciwwiatrowa za pałąkami w cabrio.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  7. #7

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Jaworzno (Katowice)
    Posty
    75
    pompa wspomagania w najblizszym czasie do wymiany... ja wymienilem juz -->350 zl mozna kupic na allegro. Oczywiscie nie orginalna, ale i tak pochodzi pare lat ;p
    We wszystkim dobrze, ale w TT najlepiej ;D [Silver TT Quattro]

  8. #8
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    No to do roboty :

    1) Windchott to owiewka z tylu wystepująca tylkow cabrio - jak masz coupe, to normalne ze nie masz tam bezpiecznika, bo nie masz tez tej owiewki

    2) Scheinwerferreinigungsanlage to jak juz tez zauwazyles uklad zmywania refelktorow. Jesli masz xenony, oraz ten uklad, to tam powinien byc bezpiecznik. Jesli masz zwykle reflektory, to wtedy zazwyczaj nie ma ukladu spryskiwania reflektorow, no i brak bezpiecznika.

    3) Ta wtyczka ktora pokazywales na zdjeciach to może byc od anteny uklady GSM (kupujac TT w fabryce mozna bylo sobie zazyczyc takie wyposazenie dodatkowe) albo od nawigacji satelitarnej (fabrycznej - tez to bylo jako opcja do wyboru). Przy czym jesli nie masz zadnego z tych ukladow, to wtyczke i tak masz, tylko nie podlączoną do niczego, bo wiązka przewodów jest ta sama i jak montują taki uklad (telefonu lub nawigacji) to po prostu podlaczaja, a jak nie montują, to zostawiają luzem.

    3) No co do pompy wspomagania, to juz koledzy odpowiedzieli...
    Pozdrawiam!
    Pajak

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73
    Ok dzienx, interesowała mnie ta wtyczka - czyli krótko mówiąc jeśli kupię org. navi to podpinam kabel wgrywam oprogramowanie i chodzi...

    Może kiedyś się z tym pobawię, póki co ta pompa...

    Dzienx jeszcze raz wszystkim

  10. #10
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    no jeszcze wypadalo by umiescic antenke "rekina" na dachu No chyba, ze umiescisz ja gdzies na desce ale moim zdaniem to dziwne rozwiazanie. Mi ktos oferowal zrobienie kompletnej navi za 1000 zl nie wiem czy to duzo czy malo ale i tak nie skorzystalem bo uzywam automapy ktora bez porownania bije oryginalna navi pzdr

  11. #11
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    no jeszcze wypadalo by umiescic antenke "rekina" na dachu No chyba, ze umiescisz ja gdzies na desce ale moim zdaniem to dziwne rozwiazanie. Mi ktos oferowal zrobienie kompletnej navi za 1000 zl nie wiem czy to duzo czy malo ale i tak nie skorzystalem bo uzywam automapy ktora bez porownania bije oryginalna navi pzdr
    o to chodzi - nonsens robic fabryczna navi w dobie wszechobecnosci i latwej dostepnosci (rowniez cenowej) nawigacji przenosnych, montowanych zwyczajnie do szyby na pałąku.
    Pozdrawiam!
    Pajak

Podobne wątki

  1. Kilka pytań - Nowy
    Przez malinowski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 22:46
  2. Kluczyk kilka pytań................
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 21:31
  3. Po zakupie TT - Kilka pytań
    Przez Martines w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 21:32
  4. "Kilka" pytan odnosnie TeTe
    Przez snopx w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 10:13
  5. Kilka pytań odnośnie TT.
    Przez rybik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2008, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •