Strona 27 z 27 PierwszyPierwszy ... 17252627
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 400

Wątek: STELMI - TT 225KM Coupe Quattro

  1. #391
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Ja Nikogo nie obwiniam,nie mowie ze to na pewno Twoja wina STELMI ,wina auta czy moja , przyczyny mogą być różne , więc wina być może leży gdzieś po "środku" .
    Dlatego jestem skłonny pójść na kompromis ...

  2. #392
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak jest panowie KOMPROMIS to słowo klucz w tym wypadku, potrzebne obu stronom, bo nic dobrego nie wyniknie, jak każdy z was pójdzie w zaparte.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #393
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez DNN Zobacz posta
    Ja Nikogo nie obwiniam,nie mowie ze to na pewno Twoja wina STELMI ,wina auta czy moja , przyczyny mogą być różne , więc wina być może leży gdzieś po "środku" .
    Dlatego jestem skłonny pójść na kompromis ...
    ja jak widzisz, próbowałem Tobie pomóc (niestety się nie udało), nie ma kłopotów z kontaktem ze mną (zawsze odbieram telefon, a jak mnie przy nim nie ma to oddzwaniam) i mówię jak jest - w tą sobotę zrobiłem trasę - Fordon - Osielsko - Żwirki-Wigury - Glinki - Chojnice - Glinki - Fordon, potem dopiero jeździłem z Tobą - jakbym wiedział, że jest z autem coś nie tak to na pewno bym nie jeździł tyle kilometrów.

  4. #394
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    przyczyny nie poznamy, dopóki nie wyciągnie się skrzyni z auta i jej nie rozbierze. Jak będzie na stole można dochodzić czy normalne zużycie czy coś innego.

  5. #395
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Prawnie nowy nabywca może dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi. Oczywiście nikt nie zakłada, że wada była ukryta, po prostu przypadek. Skrzynia w quattro jest pancerna i ktoś musiałby się naprawdę solidnie starać aby ją uszkodzić dlatego wg mnie podstawa to rozebrać skrzynię i zobaczyć co było powodem. Dopiero wtedy można rozmawiać o ewentualnej naprawie, podziale praw i obowiązków po obu stronach

  6. #396
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Jako że nie mogę znaleźć na naszym forum tego tematu, podeprę się postem STELMI'ego z innego forum:

    "Żeby nie było, że TT tylko się jeździ to czasem się coś też spier....
    W sobotę odebrałem od mechanika auto, które stało u niego całe 3 tygodnie. Przy aucie robię 90% rzeczy sam, ale tym razem klękła skrzynia biegów, bo zniknęła 5-ka i 6-tka, a 1-ka wchodziła z oporem.
    Skrzynie na allegro od 900-2500zł, więc drogo, a nie wiedziałem czy nie będzie mnie jeszcze czekać sprzęgło do wymiany, a to kolejne 2200zł.
    Oddałem do mechanika, wyciągnął skrzynię z auta, a to nie corsa, że idzie ją w moment wyjąć, bo bo trzeba wyjąć całkiem sanki, odpiąć napęd, skrzynkę rozdzielającą napęd itp i okazało się, że mit pancerności skrzyń 6 biegowych w audi padł przez 1 niewielki nit na przesuwce, która przerzuca biegi:

    Obrazek
    Obrazek

    Na zdjęciach już na nowo zanitowane przeze mnie. Mechanik się nie spieszył, ale zadowolony jestem z roboty, bo powymieniał jeszcze kilka łożysk, wyczyścił wszystko i poskładał tak, że jest cisza, bo często jest tak, że po złożeniu skrzyni chodzi ona przez jakiś czas głośniej.
    Jako, że udało się naprawić auto taniej to zamówiłem dzisiaj gwint supersporta. Nie jest to Bilstein PSS9, ani nawet PSS, ale zobaczymy jak się będzie spisywać."

    Skoro już wcześniej był taki problem to chyba można podejrzewać że znów stało się to samo, tylko nie rozumiem teraz dlaczego STELMI zamiast pomóc koledze który kupił od niego auto, umywa ręce twierdząc że z autem było wszystko ok, a skrzynia biegów to była igiełka. W taki sposób się takich spraw na prawdę nie załatwia. STELMI jest klubowiczem z dużym stażem i nie przystoi mu trochę takie traktowanie sprawy, takie jest moje zdanie. Generalnie panowie, powinniście załatwić to po męsku, czyt. dogadać się we własnym gronie, zdiagnozować usterkę i wówczas oceniać kto mógł być za nią odpowiedzialny.

  7. #397
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    A może tak:
    Sprawa dotyczy klubowiczów, usterkę trzeba zdiagnozować. Może jakiś ogarnięty w temacie klubowicz ( oczywiście nikt z zainteresowanych ) podejmie się tego zadania?
    Dopiero wtedy będzie można dalej zastanawiać się, jak rozwiązać kwestię uszkodzonej skrzyni biegów.

  8. #398
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Proszę o zamknięcie tematu, sprawa będzie rozwiązana pomiędzy mną a nowym właścicielem, a nie adwokatem w postaci Jasiela.

  9. #399
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Czemu sie denerwujesz? Dobrze ze Jasiel sie odezwal, bo z tego co Ty mowiles to skrzynia byla idealna ... Jak widac gmerane tam bylo, inna para kaloszy czy to bylo przyczyna ...

  10. #400
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    "My" jako klubtt oczywiście nie ponosimy odpowiedzialności za daną transakcję ale aby uniknąć zbędnych komentarzy zamykam temat odnośnie auta Stelmiego.
    Oczywiście zostanie odblokowane jak obie strony znajdą ten KOMPROMIS który według mnie jest konieczny w takiej sytuacji.
    Z doświadczenia wiem ,że zajechanie tej skrzyni jest ciężkie ale też nie jest to niewykonalne, ja u siebie mam 2x tyle mocy co seria i prawie 2x tyle momentu i skrzynia działa bez zarzutu a miała o wiele ciężej niż u Stelmiego. Jedyne bo mogę zasugerować to wyjęcie skrzyni i sprawdzenie jak się mają wodziki,wybieraki bo to najczęściej ulega awarii w tej skrzyni Jeżeli okaże się ,że zmieliło tryby albo coś się urwało to wtedy oczywiste będzie ,że była traktowana w sposób bardzo drastyczny i wina wtedy będzie jednoznaczna aczkolwiek nie wydaje mi się aby dało się ją tak szybko zakatować.
    Temat oczywiście odblokuję jak już bedą jakieś konkrety i nie będzie zbędnego bicia piany bo dopóki skrzynia nie zostanie rozebrana to nic mądrego się nie ustali...

Podobne wątki

  1. Kupie TT 1.8T QUATTRO 225KM COUPE
    Przez Eleyino w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 14:46
  2. marini Audi TT 225KM coupe quattro
    Przez marini w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 23:19
  3. MK1 [8N] Malisz - 225 Quattro Coupe
    Przez Malisz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 07:46
  4. Audi TT Coupe Monster 225KM
    Przez Limbo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 15-07-2012, 23:47
  5. Kupie Audi TT 225KM Q coupe lub roadster
    Przez Limbo w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 11:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •