Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: dziwny odgłos?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170

    dziwny odgłos?

    Witam! Od dłuższego czasu przy zmianie biegu i puszczeniu szybciej sprzęgła(bez odjęcia całkowicie gazu był słyszalny taki stuk z przodu z pod maski oczywiscie jak jezdziła kobieta) Można nazwać to stukiem lub taki odgłos jakby cos miało luz,teraz slyszalne to jest nawet przy energicznym dodadniu gazu lub odjeciu.Będąc u mechanika stwierdzono,że uszkodzony jest przegub wewnetrzny lub poluzował sie docisk sprzęgła(stwierdzono to gdyż przez oczko patrząc na tarcze i docisk mechnik zauważył niebieski gwint i stwierdzil ze chyba docisk sie poluznil) czy to możliwe? czy jest ktoś z kolegów stanie powiedziec jak zdiagnozować przegub wew. i ten docisk?

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Podczas jazdy z uszkodzonym przegubem wewnętrznym w parze powinny iść wibracje, coś, jakby niewyważone koło samochodu. Masz taki objaw?

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Podczas jazdy z uszkodzonym przegubem wewnętrznym w parze powinny iść wibracje, coś, jakby niewyważone koło samochodu. Masz taki objaw?
    Objaw jest taki że poprostu coś stuka odgłos metaliczny jakby coś miało luz i uderzało w metal, przyklad jade na trzecim biegu 50km/h dodasz energicznie gazu stuknie odejmiesz energicznie gazu stuknie.
    Tak jak wyżej napisałem mechanik stwierdził przez ten otwór gdzie jest sprzęgło że docisk chyba jest poluzowany,gdyż po pewnym obrocie zauwazyl niebieski gwint śruby i mowił,że to nie możwliwe i musi byc dokrecone lub przegub wewnetrzny(ale wibracji nie ma) a może skrzynia ma gdzieś luz lub poduszki silnika...
    Ostatnio edytowane przez adii100 ; 12-08-2012 o 20:03

  4. #4
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Objawy sugerują poduszkę skrzyni biegów. Dostęp do niej jest od spodu auta.
    Zobacz jak ona wygląda:
    AUDI TT ŁAPA PODUSZKA ZAWIESZENIA SKRZYNI BIEGÓW (2540995999) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z objawów które opisałeś wygląda to tak jak by Downpipe stukała w sanki przez nadmierne ruchy silnika które to z kolei są spowodowane zużyciem mocowania skrzyni (o którym napisał kolega wyżej ).

    Teoria z poluzowanym dociskiem to bzdura bo jak by był luźny to hałas byłby już na jałowym i pewnie do tego czasu rozwaliłbyś obudowę skrzyni ..
    Jeśli faktycznie widział niebieski gwint to pewnie jedna śruba jest luźna ale trzyma docisk jeszcze 5 śrub i nic się nie powinno dziać . Oczywiście jeśli tak jest to trzeba zwalić skrzynię i zapobiegawczo dokręcić i sprawdzić resztę śrub , widać że jakiś partacz zmieniał sprzęgło
    Pytanie za 100 punktów jest czy Ty widziałeś ten niebieski gwint ?

    Półośkę zostawiam bez komentarza bo po Twoim opisie to zupełnie nie to ..









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    widziałem niebieski gwint ale wczoraj sprawdzając i obracając na biegu koło nic nie było widać...Dziś jadę do innego mechanika więc pozniej napisze co wymyslil inny ale z góry dzieki za nakierowania

    EDYCJA ---------- Post dodany 20:46 13-08-2012 ---------- EDYCJA

    po wizycie u kolejnego mechanika nie stwierdził żadnych uszkodzonych poduszek powiedział,że byc moze gdzies to slychac w napędzie i dał rade,zeby spokojnie jeździć dopoki nie zacznie coś bardziej słychać i widać a dla niego ten stuk był bardziej "pusty"

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Wielmoża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    117
    Witam klubowicze,

    "Objaw jest taki że poprostu coś stuka odgłos metaliczny jakby coś miało luz i uderzało w metal, przyklad jade na trzecim biegu 50km/h dodasz energicznie gazu stuknie odejmiesz energicznie gazu stuknie"
    Wracam do tego wontku ponieważ posprawdzałem wszystkie poduszki ,dolna od skrzyni wymieniłem i dalej słychać stuk.
    Czy to objaw końca koła dwumasowego?

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Okolice Poznania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    39
    Witajcie

    Bardzo prosze o pomoc... chociazby jakąkolwiek wskazówkę gdzie szukać tego co się dzisiaj stało z moją TT. Caly dziej jezdzilam sobie normalnie autem, było wszystko ok, następnie wieczorem odstawiłam go na godzinę i znów ponownie jechałam. I tu zaczęły się problemy. Auto wydaje dziwne dźwięki, wydobywają się one z przodu, ale jakby od podwozia. Boje się jechać szybciej niż 40 km/h.. Można to opisać mniej więcej tak. Wrzucam jedynkę, puszczam sprzęgło, daję troche gazu i z auta wydobywa się takie wycie+wibrowanie po czym jak już się rozpędzę, to ustaje. Dopóki nie będę chciała przyspieszyć ostrzej, wtedy TT jedzie przyzwoicie, jak dodam gazu słychać znów takie dziwne dudnienie/wycie/ terkotanie jakby od podwozia. Na luzie kiedy auto stoi i dodam gazu, tak sie nie dzieje. Do tego jak ruszam z miejsca, z całkowitego stój, odczuwalne jest takie jakby delikatne szarpnięcie kołami na początku.... Starałam się to opisać jak najdokładniej się dało.. Czy ktoś może mi zasugerować co to może takiego być? Strasznie sie zdenerwowalam..jutro obowiązkowo wizyta u mechanika..

    chcialam tylko dodac, ze przyspieszając auto zachowuje się raczej normalnie, słychać też sprężarkę jak się zalącza. ale boje sie przyspieszać ze względu na terkotanie..jakby TT mialo sie zaraz rozpasc ;/

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez wivien ; 02-04-2013 o 21:30

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Poduszka silnika? Moze cos z wydechem?

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    uipuio
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 13-04-2014 o 17:44

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Okolice Poznania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    39
    Dzieki za odpowiedzi, wlasnie spotkalam sie z kolegą, który akurat był tutaj na miejscu i też ma TT. On stawia na poduszkę silnika, mój się jakos tak nienaturalnie kiwa i to widac jak lata w przód i w tył. Co więcej jak jadę bardzo powoli to słychać takie chrobotanie, warczenie. Najechałam na dziurę jednym kołem i mimo nie dodawania wtedy gazu i tak było ten dzwiek słychac jakby coś podskoczyło. Jutro mechanik, ale kolega mowi, ze to według niego na bank bedzie to. Na pewno dam znac co się stało,żeby użytkownicy z podobnym problemem mieli czym sie wesprzec . Aha i jeszcze z miejsca gdzie wyjeżdżalam znaleziono jakieś kółko i kolega mówił, że w tej poduszce jest takie kółko... Mam nadzieje, ze to bedzie jednak to... Pozdr.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Także tego....

    TTunia naprawiona. Tak jak juz wczesniej pisalam przyczyną takiego dziwnego zachowania mojego samochodu była właśnie uszkodzona poduszka silnika, tylna.Oberwała się tak,że nie trzymała już silnika i zaczął się kiwać. Przy ruszaniu wydawało się, jakby pod maską coś się chwiało/obijało. Przy zwalnianiu z kolei było słychać takie dziwne brzęczenie i co jeszcze ważne, to przy zgaszaniu silnika też nienaturalny odgłos. Po naprawie wszystko jest na razie ok a czescią, ktorą trzba bylo wymienic było to:

    Nazwa:  photo-f4e90dbf-fd99-49f5-9fc2-2289d91dad92-for_zoom.jpg
Wyświetleń: 886
Rozmiar:  48.6 KB

    Mam nadzieje, ze przyda się to co napisalam kolejnej osobie z takim problemem.

    Pozdrawiam

  12. #12
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Hej,
    Dziś mnie spotkało coś podobnego.
    Jadę sobie powoli tak do 50km/h i wszystko jest ok. Wpadam na trasę ekspresowa i przy zmianie biegu na 4 albo 5 zaczęło się stukanie.
    Pojeździłem trochę i generalnie zaczyna się jakoś po 50km/h. Gdy dodaje gazu to wszystko działa prawidłowo. Jedynie bez gazu słychać stukanie. Na początku gdy hamowałem to tez odgłos znikał. Ale po paru km zarówno podczas hamowania jak i jazda na luzie nic nie zmienia. Jedynie gdy dodaje gazu

    Filmik pokazujący jak to wyglada.
    https://youtu.be/etnHTlpyZzk


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  13. #13
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Teraz powoli jak jadę to czasami cis stuknie zdrowo w okolicach silnika. boje się jechać do warsztatu w takim stanie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  14. #14
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Zobacz osłony termiczne przed i przy katalizatorze. Dzwięki jakie słyszę na filmiku, to jakby osłona obcierała o wał.
    Mogę się mylić, ale ...
    __________________________
    Pozdrawiam

  15. #15
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Teraz coś wali cały czas. Czy dodaje gazu czy nie. Czasami walnie coś mocniej nawet jak po prostu się toczę. Obejrzałem sprężyny i są ok.

    Nawet boje się jechać do Warsztatu w takim stanie. Chyba tylko laweta.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Dziwny odgłos łożyska oporowego po wymianie sprzegla
    Przez Woszczyn w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 16:12
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 09:29
  3. Odgłos "sprężyny "
    Przez Szarobury w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 11:47
  4. dziwny odgłos przy hamowaniu... zużyte tarcze?
    Przez dariofox w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 21:21
  5. dźiwny odgłos zasysanego powietrza
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 01:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •