Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 43

Wątek: Jakie zarówki - zamiast Xenonów

  1. #16
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie spokojnie.....
    Osobiscie mam gleboko gdzies opinie tych co wyrabiaja sobie zdanie o posiadaczach TT na podstawie przeczytania jednego postu..
    Z innej strony jednak podzielam troske Pawla o poziom forum ....

    Wracajac do tematu , mysle ze wszystko co Cie interesuje znajdziesz TUTAJ


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #17

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Dzięki, o to mi chodzilo.

    pozdrawiam

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    O, ja tez dziekuje ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    28
    Panowie - więc jaka odpowiedź ? Jakie żaróweczki szczerze polecacie ?

  5. #20
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    ponawiam pytanie poniewaz jest juz 2008 i odpowiedzi lacznie z linkami moga byc juz nieaktualne.

    Jak wyglada sprawa z wymiana calej lampy badz wyciagniecia tej plastikowej obudowki w lampie. Dodam ze jestem totalnym lajkiem samochodowym.

    Wiem tez z xsenony wymagaja spryskiwaczy...ale czemu ?

    I czy polecacie wymiane lampy na te "chinskie" ksenony? czy lepiej wymienic ten caly gwint (czy co tam innego wyczytalem w innym temacie) i zamontowac je za 2000,- ?
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Panie i Panowie,
    Na xenonach jezdze kilka lat i naprawde warto !!! Fabryczny zdecydowanie lepiej i naturalniej swieci niz jakiekolwiek podrobki. Golym okiem jestescie w stanie rozpoznac samochod z fabrycznymi zarnikami i kloszami. Stad zapewne roznica w cenie.
    Xenon szczegolnie jest istotne dla nas, ktorzy raczej nie jezdza najwolniej na drodze, po to aby byc widocznym i samemu lepiej widziec. Szczegolnie sprawdza sie podczas dlugich, nocnych podrozy.
    Trzeba byc tylko swiadomym kilku tematow:
    1. W Europie pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp (TT to ma?) i układ oczyszczania szyb (oba są obowiązkowe do świateł mijania) zgodnie z regulacją ECE R48 i europejskimi Kodeksami Drogowymi.

    Ta regulacja w duzym skrocie mowi o tym, ze przy swietle o natezeniu wiekszym niz iles tam luxow czy lumenow MUSI byc spryskiwacz reflektora.

    2. Wiadmomo, nie kazdy ma kase na wydanie na ten cel. Jezeli juz kupujecie chinskie xenony to proponuje zainwestowac dodatkowe 189 zeta i zblizyc sie chociaz troche do legalnosci
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=367752731

    Kasa niewielka, a unikniecie klopotow.
    Pozdro Artix

  8. #23
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Artix
    automatyczny system poziomowania lamp (TT to ma?) i
    ma, TT samo poziomuje w zaleznosci od polozenia auta (widac to golym okiem, unosza sie lub podnosza)

  9. #24
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    dzieki artur, zaraz sobie poczytam

    Cytat Zamieszczone przez Artix
    Panie i Panowie,
    Na xenonach jezdze kilka lat i naprawde warto !!! Fabryczny zdecydowanie lepiej i naturalniej swieci niz jakiekolwiek podrobki. Golym okiem jestescie w stanie rozpoznac samochod z fabrycznymi zarnikami i kloszami. Stad zapewne roznica w cenie.
    Xenon szczegolnie jest istotne dla nas, ktorzy raczej nie jezdza najwolniej na drodze, po to aby byc widocznym i samemu lepiej widziec. Szczegolnie sprawdza sie podczas dlugich, nocnych podrozy.
    Trzeba byc tylko swiadomym kilku tematow:
    1. W Europie pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp (TT to ma?) i układ oczyszczania szyb (oba są obowiązkowe do świateł mijania) zgodnie z regulacją ECE R48 i europejskimi Kodeksami Drogowymi.

    Ta regulacja w duzym skrocie mowi o tym, ze przy swietle o natezeniu wiekszym niz iles tam luxow czy lumenow MUSI byc spryskiwacz reflektora.

    2. Wiadmomo, nie kazdy ma kase na wydanie na ten cel. Jezeli juz kupujecie chinskie xenony to proponuje zainwestowac dodatkowe 189 zeta i zblizyc sie chociaz troche do legalnosci
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=367752731

    Kasa niewielka, a unikniecie klopotow.
    A ile Cie kosztowalo ich zamontowanie fabrycznie a ile by kosztowaly podrobki ?

    [ Dodano: 12 Lipiec 2008, 00:26 ]
    artur, okazuje sie ze juz wczesniej przeczytalem 2 z 3 tych tematow co podales

    Ogolem juz wiem z czym to sie je.

    Prosze mnie poprawic jesli nastepujace sformulowania posiadaja bledy:
    -xsenony mozna montowac w serwisie audi i jest to najdrozsza, najbardziej legalna i prosta opcja
    >montuja lampe ksenonowa i spryskiwacze ktore sa w europejskim prawie drogowym wymagane.
    -mozna tez robic tzw wiejski tuningu, przy ktorym sie wymienia sama zarowke na "chinska podrobke" xsenonowa. Jej wady to krotki zywot, mocno niebieskie swiatlo, bardzo slabe oswietlenie drogi no i fakt ze bez zamontowania spryskiwaczy jest nielegalny. Zaleta jest za to cena, z tego co sie orientuje - da sie to nawet za ok. 500 zl zrobic + 200 zeby byly spryskiwacze.

    Glowny problem chinskich shitow jest ich... jakies natezenie swiatla wyrazane przez K.
    Oryginalne, prawdziwe xsenony - swieca z moca 4300-5800 i maja biale swiatlo.
    Chinskie dochodza nawet do 8000 i swieca na niebiesko.

    Wedlug specow, niebieski kolor zarowek to festyniarstwo - poniewaz wiedza czemu swieci na niebiesko i z czym to sie wiaze, a wedlug takiego chlopaczka jak ja, wygladaja fajnie

    Przy jakims malym przyplywie gotowki, chyba zdecyduje na ten wiejski tuning ze wzgledu na fakt, ze mnie po prostu nie stac na prawdziwe - wole wydac 700 niz ponad 2000.

    Myle sie ?

    [ Dodano: 12 Lipiec 2008, 02:55 ]
    Apropo wiejskiego tuning - co sadzicie na temat tego :

    http://allegro.pl/item394836831_zaro...ite_od_tt.html

    prosze odpusccie sobie komentarze w styu "nie stac cie to " lub "o shit".

    Oczywistym jest ze jest to tanie i zapewne jakosc rowniez.

    Chodzi mi bardziej o odpowiedz - co bym jeszcze musial kupowac, poza taka tandetna zarowka, zeby mi to ladnie dzialalo. Olewajac te spryskiwacze.

    I pytanie tez jest, co z jakoscia oswietlenia drogi ?

    [ Dodano: 12 Lipiec 2008, 03:13 ]
    albo to :
    http://allegro.pl/item393992764_audi...non_lampa.html

    [ Dodano: 12 Lipiec 2008, 03:14 ]
    o to mnie zaciekawilo - 180 zl i gotowe? http://allegro.pl/item390058049_lamp...tt_xsenon.html

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    180 za sztuke ale i tak jest to najlepsza i najbardziej godna polecenia opcja .
    Nie kupuj Twojej TT jakiegos Chinskiego badziewia tym bardziej ze Twoje seryjne lampy swieca lepiej niz ten pseudo xenon , tak wiec po co ??
    Wszelkie modyfikacje powinny polepszac cos a nie psuc dla zalosnego efektu


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Te za 180zl
    w ofercie posiadam lampe prawą i lewą obydwie bez uchwytów
    jak to chcesz zamontowac?

    Ja zostaje przy tym by jednak dozbierac kasy i kupic cale lampy xenonowe. za te 1000zl
    Tylko mam dylemat czy ten wtyk bedzie pasowal? Ze zwyklych na xenony?

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    BarTTek, mozna z niewielkim nakladem pracy pozamieniac czesci miedzy posiadanymi lampami a '' nowymi '' ..
    Jednak po dokladniejszym ogladnieciu fotek wyglada na to ze lampy nie maja przetwornic co czyni ich zakup krokiem pozbawionym sensu

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Maru,
    Nie atakuje, ale staram sie pomoc.
    Mialem tego farta, ze kupilem auto z xenonami, podobnie jak kazde poprzednie.

    Co do wiejskiego czy tez normalnego tuningu to nie komentuje, bo o gustach sie nie gada. Jezeli jezdzisz szybko lub w nocy i te nowe made in China daja przewage nad normalna zarowka to pewnie rozsadnie jest je kupic, pomimo calej nagonki na forum.
    Moim priv zdaniem jednak nie warto kupowac najtanszych niebieskich, tylko te najbardziej zblizone do swiatla dziennego (wartosc barwowa 4000-5000). One nadal wygladaja "grubo" ale ze wzgledu na barwe sa bardziej funkcjonalne.
    Chcialem pomoc i dlatego przeslalem linka do spryskiwaczy, bo kasa niewielka, a policmajstry sie maja szanse odczepic.

    P.S.
    A co do "Made in China" ...rozejrzyjcie sie wokol siebie ile macie rzeczy "firmowych" wyprodukowanych u kitajca. Ja patrze 30cm wokol siebie i widze: laptop Lenovo (IBM), sluchawki Sony, komorke Siemens, ciuchy....wszystko made in China.
    Pozdro Artix

  14. #29
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Swieta prawda z tym '' Made in China " ale inna sprawa sa wyroby produkowane tam na licencji i technologi wielkich koncernow a zupelnie inna sprawa chinskie produkty..
    Slyszales pewnie o chinskich turbinach ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #30
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    przejechalem dzisiaj trase od koln do poznania i stanowczo stwierdzam, ze na pewno kupie xenony i na pewno nie beda to podrobki. Kolor niebieski jest fajny, ale w sumie juz mi to minelo :P Oryginalne ksenony to moim zdaniem przede wszystkim bezpieczenstwo - widza cie lepiej i szybciej zjezdzaja (z wlasnego doswiadczenia - jedyne co mnie na autobahnie mijalo to wlasnie wozy w 90% wyposazone w xsenony :P Jade sobie jade i widze jak cos zapier***la z 250 km/h i ladnie swieci - wiadomo, ze mozna zjechac:P) - jednak musze je przetestowac w trakcie jazdy.

    Jak wasze doswiadczenia? o wiele lepsza widocznosc na trasie?

    co z autopoziomowaniem ?

    Cytat Zamieszczone przez BarTTek
    jak to chcesz zamontowac?
    hehe ja na temat "robienia" samochodow mam zerowe pojecie jak by kropelka nie pomogla to juz ch** z tym i do mechanika bym polecial :P

Podobne wątki

  1. jakie żarówki ? TT 8j 2007
    Przez puszek w dziale Kosz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-08-2017, 19:49
  2. Regulacja xenonów
    Przez rzepol3 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 14:14
  3. Jakie żarówki do ksenonów
    Przez greg4fun w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 23:12
  4. Jakie polecacie żarówki do przodu? H7
    Przez wojtek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 11:53
  5. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 10:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •