Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jak zwiększyć trzymanie przodu na zakrętach?

  1. #1
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015

    Jak zwiększyć trzymanie przodu na zakrętach?

    Mam koła 225/55/16 (gumy oryginalne Goodyera z 2007r po przebiegu 47tys), co ma tę zaletę, że nie wybijam sobie plomb w zębach na wybojach, ale wadą jest słabe trzymanie przodu na ciasnych zakrętach oraz popiskiwanie przy ruszaniu (a na fabrycznym programie "szybkiego ruszania" to jest regularny dresiarski "pich" przez 5s). Tył jest ok. Czy poza zmianą przednich kół na 17-18" (czyli też tylnych=10tys zł) znacie inny (tańszy) sposób na poprawę przyczepności przodu? Może wystarczy zmienić przednie opony na lepsze i/lub szersze? Najchętniej wsadziłbym na przód nowe Yokohamy o tej samej lub większej szerokosci, gdyby to wystarczyło (mam w planach zmianę mocy na 270KM i wcale nie chciałbym rezygnować z komfortu 16" - wygląd felg nie ma dla mnie znaczenia)...
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 31-07-2012 o 22:59

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie da się jednocześnie zjeść ciastka i mieć to ciastko
    Jeśli zależy Ci na poprawie przyczepności i zachowania auta do musisz delikatnie zejść z komfortu , nie ma w tym nic dziwnego bo opony o takim rozmiarze ni jak nie pasują do sportowego auta
    Pogrubiłem słowo delikatnie bo naprawdę nie ma tragedii choćby na 18-stkach w MK2 , koła ( jako całość ) są większej średnicy i ilość gumy jest porównywalna do 17-nastek w MK1 . Zresztą niech się wypowiedzą w temacie komfortu koledzy jeżdżący 8J

    Wymiana opon na ten sam rozmiar ale lepsze i bardziej przyczepne coś tam nie wiele poprawi przy startach i znacznie mniej przy ostrych zakrętach ... Nie jestem jednak pewien czy coś takiego będzie wystarczającą poprawą .

    Pomysł z wymianą opon tylko z przodu na szersze jest taki sobie Musiałbyś tak dobrać rozmiar aby całkowita średnica koła nie różniła się za bardzo ( mniej niż 3% ) od średnicy tylnych kół . Przy szerokości tej felgi i tak masz limitowane pole manewru .

    Piszesz że planujesz program więc proponuje zrobić to tak jak należy czyli komplet felg 18'' i do tego opony 245/40/18
    Fakt że nie jest to najtańsza przyjemność ale żeby się bawić to trzeba płacić
    Na te 16 co masz kupisz sobie porządne zimówki i będziesz miał idealne na koła zimowe ..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    wiesz jeździłem TT Michała (archi) on miał w swojej wsadzone koła 19 " 255/ 35/19 i na prawdę było zacnie dla mnie jeździło się ok nawet po tych łódzkich drogach natomiast ja w swojej TT mam 18" 225/40/18 plus sportowe sprężyny i już nie jest fajnie aczkolwiek mi się podoba wole zwolnić na wybojach a później nie zwalniać na zakrętach i czuć się bezpieczniej auto jest przyklejone do asfaltu . A obecnie mam opony dunlopa sport i bardzo dobrze mi się na nich jeździ . I tak jak wspomniał Artur nie można mieć wszystkiego albo poświęcisz komfort dla lepszej przyczepności albo musisz zwalniać na zakrętach oto Twoja chwila prawdy :P

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    No nie wiem jak jest w wawie, ale musisz także przeanalizować jakie masz drogi w swojej okolicy i gdzie najczęściej jeździsz. U mnie w płońsku wreszcie do burmistrza chyba dotarło że moja TT jest na 19tkach i zrobili prawie wszystkie drogi na nowe, całe miasto ma wszystkie główne drogi w idealnym stanie bez najmniejszych dziurek a ja nawet zapominam że mam koła 19 bo jeździ się teraz jak po stole i jak bym śmigał tylko po płońsku to mógłbym strzelić i 20:P ale pewnie jak wyjadę poza miasto to mi się przypomni:P
    Opony jakie mam to 235 na 35 naciągnięte na felgi 8.5 cala , na na trakcje nie narzekam i nawet odczułem poprawę zmieniając opony z 225 na 235:P

  5. #5
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ok, dzięki za odpowiedzi. Właściwie tego się spodziewałem, ale liczyłem na jakieś rozwiązanie-cud Jeżdżę tylko po Wawce ew nowych drogach, więc mógłbym zmienić na 18", choć starałem się tego uniknac ze względu na koszty. Mam 8 takich samych felg, więc jak zjeżdżę opony letnie to najpierw spróbuję sprzedać jeden komplet felg i dopiero powiększę koła.

    EDYCJA ---------- Post dodany 17:41 01-08-2012 ---------- EDYCJA

    Usłyszałem jeszcze pomysł, że mogłaby pomóc rozpórka na kielichy amortyzatorów przednich. Czy tak jest faktycznie?

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Taka rozpórka trochę pomoże przy bardzo dynamicznych ostrych zakrętach ale nie będzie to lekarstwem na Twój problem .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Dzięki, czytam całe forum i widzę, że masz dużą wiedzę, respect! Zatem czeka mnie zmiana kół na 18"...

  8. #8
    Awatar sleza
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    spod Ślęży
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blue
    Posty
    51
    18 są OK,a drogi u mnie wcale nie są najlepsze.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 13-09-2020, 19:30
  2. Tablica rejestracyjna dwurzędowa z przodu
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 10:23
  3. quattro szybsze w zakrętach???
    Przez annecy w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 23:56
  4. Jakie polecacie żarówki do przodu? H7
    Przez wojtek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •