Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: MK1 - TT 8N - pytania laika :)

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58

    MK1 - TT 8N - pytania laika :)

    Jestem laikiem samochodowym i nowy w świecie audi dlatego mam do Was parę pytań, które pomogą mi i pewnie wielu innym osobom z podobnymi rozterkami "ruszyć".

    Mam wersję TT 8N 180KM bez quatro.

    1. Czy zawieszenie przednie w jakiś elementach się pokrywa między wersją quatro (180 lub 225) a ośką czy nie (np wahacze, zwrotnice, amortyzatory, półosie)?
    Może jest gdzieś możliwość sprawdzenia na stronie części do różnych wersji po podaniu VIN? Czy do ośki 8n pasują jakieś inne części z innych samochodów bo czasem widzę że a3, s3, czasem golf 4. Jak to jest? Pytam bo wtedy szukając części z innych modeli (te same części) można znaleźć więcej ofert i nie przepłacać niepotrzebnie.

    Po kilku telefonach do salonu dowiedziałem się np że trzeba sprawdzać bo są różne, w innym że zwrotnice i wahacze z wersji quatro i ośki moga być te same, reszta prawdopodobnie sie różni. Jak to więc jest bo jak widać nawet w salonie nie wiedzą dokładnie.

    2. Mam zniszczone przewody paliwowe pod autem. Gdzie takie coś znaleźć, kupić - da się to dorobić, a może z innego auta pasują? (cena w salonie 330 zł i czekanie nawet 2 tygodnie)

    3. Jak sprawdzić amortyzatory czy są jeszcze dobre? Czy da się to zrobić w samochodzie po małej kolizji więc organoleptycznie tylko? (póki co nie jeździłem autem aby to w realu sprawdzić). Jeden amortyzator jakby się trochę pocił ale jest to chyba dobre i drogie zawieszenie pro damper eibacha i zastanawiam się co zrobić w tej sytuacji? (tylko trochę podejrzanie wygląda lewy przód amorek) Czy kupić np oryginały na przód i zostawić sprężyny eibach czy?

    4. Chciałbym posprawdzać czy auto ma jakieś błędy itp. Jaki kabelek kupić i gdzie ściągnąć program na laptopa?
    Ostatnio edytowane przez rebel ; 31-07-2012 o 12:24

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    na większość Twoich pytań są już odpowiedzi tutaj na forum...

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Dokładnie, jak odpowiedź powyżej. Poszperaj na forum.
    Dla informacji dodam, że AUDI TT 8N dzieli płytę podłogową i wiele podzespołów ( silniki, układy przeniesienia napędu, zawieszenie ) z kilkoma innymi samochodami z koncernu V.A.G. Są to: AUDI A3 pierwszej generacji, VW Golf 4, VW Bora, VW Beetle, SKODA Octavia 1, SEAT Toledo 2, SEAT Leon 1. Dlatego dużo części wzajemnie się pokrywa, czasem warto wiedzieć, że to samo można kupić taniej.
    Pozdro.

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    na forum już szperałem ale ciężko tu w prosty sposób znaleźć odpowiedź na swoje pytania - np o przewodach paliwowych szukałem sporo czasu używając wyszukiwarki forumowej, googla itp itd i nic konkretnego nie ma na ten temat.

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Wszystko masz na forum,trochę trudno żeby ktoś tu wiedział czy każdy element zawieszenia jest zgodny z pięcioma różnymi modelami,po to w ASO pytają Cię o VIN bo sami nie wiedzą jaka konkretnie część szła w danym roku a mi się wydaję że Ty masz nadzieje z wszystkich części golfa IV poskładać do kupy swoje auto..Znajdź sobie najzwyklejszy sklep internetowy,wybieraj po kolei elementy które Cię interesują -pasuj do swojej TT a później do innego auta,za każdym razem będziesz miał nr części(zamiennika),może natrafisz na takie same nr to pewnie będzie to samo.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zawieszenie przednie pokrywa się między wersjami quattro i ośka , jedynie półosie będą inne .
    Dodatkowo w zależności od rocznika może być inna średnica belki stabilizującej i to już trzeba szukać po VIN-ie lub zmierzyć suwmiarką i po wymiarze .
    Żadne graty zawieszenia przedniego z Golfa i Seata nie nadają się do TT ..

    Przewody paliwowe można zrobić kupując jakiś tuningowy przewód paliwowy nie mniej jednak seryjnie jest dużo łączeń na szybko złączkach i jak byś chciał to wszystko solidnie ogarnąć i przerobić to taniej wyjdzie kupić jednak nówki seryjne w ASO ( po VIN-ie )

    Amortyzator jak się poci to z reguły świadczy to o jego końcu , poza tym po dzwonie mogą one być krzywe i zejdą za krótki czas .
    Jeśli są sprężyny obniżające to najlepiej jest kupić amortyzatory sportowe ( polecam Bilstein Sport ) , seryjne są przystosowane i zaprojektowane do pracy w zakresach wysokości seryjnej sprężyny . Oczywiście będą działać z niższą sprężyną ale skróci się ich żywotność .
    Wstępnie można ''sprawdzić'' amory naciskając kilkakrotnie auto do ziemi i lekko je '' rozbujać '' po oderwaniu rąk od auta powinno ono wrócić do natychmiast do pierwotnego położenia bez dodatkowego ruchu / ruchów góra dół .

    Jeśli chodzi o Vag-coma to mamy cały osobny dział , zapraszam do lektury a wszystkiego się dowiesz







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Arttur jesteś wielki Dzięki za rady i wyjaśnienia.

    Co do kabli paliwowych to jedyne co przynajmniej kolorystycznie przypomina te, które chwilę widziałem u siebie w aucie to te , te i te. Może już ktoś z Was babrał się z tymi kablami i wie czy to są któreś z tych? ... a może ktoś łączył zerwany kabel i się pochwali jak to skutecznie zrobił? Na forach innych czytałem, że ludzie łączą przewody i z 2 stron zaciskają opaskami.

    EDYCJA ---------- Post dodany 19:55 31-07-2012 ---------- EDYCJA

    Mam jeszcze do Was pytanko o wersję audi "8N Audi TT. TTS" - tak w briefie mam. Czy to jakaś specjalna wersja bo ciężko znaleźć informacje o tym. Na schowku ma napis rs i na tylnim zderzaku, dodatkowo białe zegary z km i milami - ale nie wiem czy to poprzednicy sobie dorzucili czy to faktycznie jakaś wersja specjalna. Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat? (żeby nie było to wertowałem wątki o tym jak poznać tt i wersje po lampach itp itd )
    Ostatnio edytowane przez rebel ; 31-07-2012 o 23:53

  8. #8
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez rebel Zobacz posta
    Mam jeszcze do Was pytanko o wersję audi "8N Audi TT. TTS"
    Od września 2001 był dostępny był pakiet "S-line", jednak wyłącznie w wersji 225 KM. W jego skład wchodziły '18 calowe felgi, sportowe, obniżone o 20 mm zawieszenie, skórzane fotele w kolorze czarnym, a na życzenie w czerwonym lub srebrnym oraz reflektory ksenonowe z osłonami w kolorze tytanu.


  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o przewody paliwowe to nikt Ci nie powie na 100% że to te widząc tylko plątaninę wężyków na fotkach
    Biorąc pod uwagę z jakich aut pochodzą , powinny pasować .
    Nie mniej jednak najlepiej zrobić tak jak zaproponował kolega ksolik czyli sprawdzić jakie numery części idą przykładowo do A3 i zobaczyć czy pokryją się z TT








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Z tego co widzę to zawieszenie przednie często pokrywa się z Audi S3. Dodatkowo widzę w Audi mega zamieszanie z numerami części - na tej stronce można sobie fajnie sprawdzić numery oryginalne wyświetlane w audi i "poboczne" gdyby ktoś szukał. Tu akurat linka do wahacza + schematy.

    EDYCJA ---------- Post dodany 19:34 02-08-2012 ---------- EDYCJA

    Kolejne pytanko

    5. Mam wywaloną poduszkę kierowcy w fotelu. Poduszkę oczywiście wymienię, sterownik będzie nowy lub zregenerowany. Co jednak z pasami trzeba zrobić? Ten od kierowcy leży rozwinięty i się nie zwija - widać więc że wystrzelił. Jednak ten od pasażera też trochę jakiś taki dziwny bo wolno się ściąga. Pytanie czy przy wywalonym airbagu strzela tylko ten pas od kierowcy czy może 2 pasy przednie wybuchły i muszę oba zmienić? Zna ktoś ten temat i może wyjaśnić sprawę?
    Czy pasy są do wszystkich mk1 takie same czy też się różnią?

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] TTS pytania
    Przez streetrace w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 15:09
  2. pytanie laika odnośnie mocy w danym aucie :)
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 23:52
  3. Interpretacja Logow + pytania
    Przez M and V w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 22:42
  4. pytania odosnie wydechu
    Przez cezek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 21:43
  5. TeTe- skrzypiące deska, kontorlka i kilka pytań laika...
    Przez Ankus w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 17:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •