Strona 3 z 37 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 547

Wątek: Humidorek - czarne S-tronic 200KM z 2007r

  1. #31
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Seryjne hamulce są bardzo mocne dlatego różnica nie jest jakaś ogromna tym bardziej, że zanim zaczęły hamować na maxa trochę trzeba było pojeździć autem i się też przyzwyczaiłem niemniej za każdym razem jak mocniej hamuję pierwsze co patrzę w lusterko wsteczne. Nawet dzisiaj miałem taką sytuację, że auta zahamowały i wszystkim koła piszczały a mi się nawet ABS nie zdążył załączyć i tylko modliłem się aby gość za mną nie wjechał mi w tyłek.

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:06 26-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez malik Zobacz posta
    Mowy nie ma. 6 tłoczkowe Brembo wymagają przynajmniej felgi 18". W mniejszej się po prostu nie zmieszczą

    BTW: Program, downpipe, wydech i stożek spokojnie zmieści się w 3-3.5k PLN. Zadzwoń do Pawła ze sporttig.pl i Ci ogarnie matalurgię
    17tki się mieszczą poza tym i tak dajesz dystanse tzn. mam taką nadzieję bo mam zimówki 17tki
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 26-09-2012 o 21:07

  2. #32
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Tak sądziłem, ale na Twoich nowych fotkach wydały się jakoś takie małe, że pomyslałem, ze się zmieszczą w 16"...
    Ok, czyli najpierw koła. A to zapewne na wiosnę. Może moje felgi przydadzą się komuś na zimówki (ja mam drugi identyczny komplet), spróbuję je sprzedać przez zime.

    Ale opisz proszę w wątku o Twoim aucie wrażenia i najlepiej jakieś dane drogi hamowania.

  3. #33
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    17tki się mieszczą poza tym i tak dajesz dystanse tzn. mam taką nadzieję bo mam zimówki 17tki
    Przemek, Te które montowane są w Carrerach wejdą na 17". Niestety te które masz Ty i ja to masywniejsza wersja z SUVów. Zmartwię Cię - 18" to minimum i dystans nie pomoże bo nie chodzi o odległość od szprych a średnicę wewnętrzną felgi. Zresztą zobacz ile miejsca masz teraz na 18" pomiędzy zaciskiem a felgą. Jeden paluch wejdzie... ale dwa już raczej nie

  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Program, downpipe, wydech i stożek spokojnie zmieści się w 3-3.5k PLN
    niema takiej opcji. za samo strojenie wezmą 1500-1800zł za stożek ze 200-300zł a kompletnego wydechu za 1000 z kawałkiem nikt nie zrobi.....

    odnośnie tych hamulców zaciski są piękne ale podstawa to dobre klocki świeży płyn , przewody w stalowym oplocie i jak wtedy dopiero będzie mało to można myśleć o takich wielkich zaciskach. Ja mam 4 tłoczkowe zaciski i chyba płyn zagtowany dlatego auto nie hamuje tak jak bym chciał(niedługo zmieniam i liczę że będzie już git), dlatego chcąc poprawić hamulce najpierw zacząłbym od podstaw bo może się okazać że dają radę

  5. #35
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    niema takiej opcji. za samo strojenie wezmą 1500-1800zł za stożek ze 200-300zł a kompletnego wydechu za 1000 z kawałkiem nikt nie zrobi.....

    odnośnie tych hamulców zaciski są piękne ale podstawa to dobre klocki świeży płyn , przewody w stalowym oplocie i jak wtedy dopiero będzie mało to można myśleć o takich wielkich zaciskach. Ja mam 4 tłoczkowe zaciski i chyba płyn zagtowany dlatego auto nie hamuje tak jak bym chciał(niedługo zmieniam i liczę że będzie już git), dlatego chcąc poprawić hamulce najpierw zacząłbym od podstaw bo może się okazać że dają radę
    Nie wiem jak inni robią ale ja kupiłem wszystko nowe bo tarcza jest większa niż w serii a płyn zalałem Motul Racing więc lepszego już nie ma (prawdopodobnie).

  6. #36
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    odnośnie tych hamulców zaciski są piękne ale podstawa to dobre klocki świeży płyn, przewody w stalowym oplocie i jak wtedy dopiero będzie mało to można myśleć o takich wielkich zaciskach.
    Brzmi logicznie, jakbym chciał wymienić klocki, przewody i płyn to zrobią mi to w serwisie na rogu (FeuVert), czy to grubsza sprawa dla ASO lub Ciebie Paweł? Rozumiem, że jak później będę chciał dodać te zaciski to i tak będę musiał dać też kolejne nowe klocki i płyn, czy tak? Jeśli tak, to czy nie lepiej wymienić to od razu w całości?

  7. #37
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak będziesz chciał dodać zaciski to klocki ci tylko będą potrzebne i dolewka płynu, zrobi ci to każdy ogarnięty mechanik, czy w feivert tacy są, nie wiem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #38
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Jak będziesz chciał dodać zaciski to klocki ci tylko będą potrzebne i dolewka płynu, zrobi ci to każdy ogarnięty mechanik, czy w feivert tacy są, nie wiem.
    Skoro "tylko klocki i dolewka płynu" to nie ma sensu wstawiać nowych klocków przy wymianie przewodów, skoro zaraz będę je wyrzucał przy wymianie zacisków. Chyba jednak poczekam do wiosny, zmienię koła i dopiero przewody, klocki, płyn, zaciski i ew tarcze.

  9. #39
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli jest mięso na klockach to nie ma sensu wymieniać, w między czasie możesz zmienić przewody i płyn, nie zaszkodzi, potem dokupisz zaciski, podepniesz, dolejesz płyn i odpowietrzysz.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #40
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dobrze tyle, że jak się już kolega decyduje na takie wielkie zaciski jak ja mam to od razu wypada wstawić większą tarczę (340mm) niż seryjna żeby to miało sens wtedy klocki też nowe, płyn itd. Wszystko jest P&P więc ogarnia to pierwszy lepszy mechanik.

  11. #41
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    niema takiej opcji. za samo strojenie wezmą 1500-1800zł za stożek ze 200-300zł a kompletnego wydechu za 1000 z kawałkiem nikt nie zrobi.....
    Tajemniczy "Oni" czyli kto? Ja mu podałem już konkretne firmy, które ogarniały moje TT z bardzo dobrymi efektami. Witek z Mineralnej zrobił moje auto na 270PS za 1k PLN. Sporttig.pl to kolejni magicy, którzy za piękny downpipe i wycięcie katalizatorów wzięli około 600PLN. Sportowy tłumik Ulter i ładne końcówki to kolejne 500-600PLN. Nawet z gotowym zestawem neuspeed do 2.0TFSI (stożek i dolot) można się zmieścić w 3k.

    Oczywiście nikt tu nie mówi o takim potworku jak Twój Chodzi o delikatne mody. Zresztą więcej niż 300ps w ośce nie ma przecież sensu.
    Ostatnio edytowane przez malik ; 27-09-2012 o 19:58

  12. #42
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Tak, dokładnie to, co opisał Malik mam zamiar zrobić zwracając się właśnie do wskazanych osób. Zwyczajnie pójdę i powiem "tak samo, jak u Malika proszę"

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:09 02:15 ---------- EDYCJA

    Jakoś chyba noworoczna atmosfera podsumowań skłoniła mnie do porównania, czy większą przyjemność będę miał z:
    - nowych felg i opon za 6tys
    - wzmocnienia do 270hp za 3tys
    - nawigacji za 3 tys,

    czy z miesięcznej podróży do Ameryki Południowej...

    Już właściwie przyzwyczaiłem się do trakcji, mocy i prostej nawigacji, sądzę więc, że do czasu jakiegoś extra wpływu kasy, normalne nadwyżki raczej przeznaczę na podróże. Ot, takie rozmyślania bez znaczenia, ale skoro to "mój" wątek to dopisałem je

  13. #43
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Życie to często sztuka kompromisu , jeśli miał bym dokonywać takiego wyboru to zrezygnował bym z felg i z nawigacji .
    Na stole zostaje więc podniesienie mocy i wycieczka .

    Wspomnienie i przeżycia z wycieczki zostaną na zawsze i z tego bym nie rezygnował , mocniejsza fura to wrażenia i radość na co dzień i też szkoda z tego rezygnować .
    Wracając więc do sztuki kompromisu proponuję skrócenie wycieczki o 2 tygodnie i podniesienie mocy







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #44
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja bym wybrał podróż przy czym jeśli za 6k do Ameryki Południowej to raczej tylko samemu?! Jeśli już samemu to za 3 tys bym wybrał wycieczkę w inny "tańszy" region + za kolejne 3 podniósłbym moc do 270 i po powrocie z wycieczki też by była radość.
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #45
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Kurczę, jakoś zaczyna mi brakować mocy, wołowata jazda juz się robi... Niby ruszanie jest ok, ale przy 150 już silnik wyje a nie czuć przyśpieszania Za poleceniem Malika odezwałem się więc do MRmotors w kwestii dodania kopa na 270KM. Może uda się jeszcze przed zlotem, gdzie pewnie zjadę do końca opony i przyjdzie czas na zmianę kół na 18-19"...

Podobne wątki

  1. Czarne A3 8P AXX 2.0TFSI quattro 200Km
    Przez gregor10 w dziale Nasze Auta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 11:42
  2. Moje Audi tt 8j 2007r 2.0
    Przez jacekpom w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •