Strona 2 z 37 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 547

Wątek: Humidorek - czarne S-tronic 200KM z 2007r

  1. #16
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Tak, nie myślę Jeśli ktoś ma ochotę na kontynuację tych akademickich dyskusji, chętnie dowiedziałbym się, dlaczego to, co zaproponowałem mogłoby być wadą dla większości użytkowników - tak dla poszerzenia horyzontw
    Jak zapewne doświadczyłeś , skrzynia ta nie redukuje tak płynnie i gładko jak to ma miejsce przy zmianie biegów w górę .
    W związku z tym moim zdaniem nie przypadło by do gustu statystycznemu użytkownikowi lekkie i wyczuwalne szarpanie przy każdym przyśpieszeniu .
    Jeśli jesteś innego zdania to oczywiście masz do tego prawo
    Poza tym z technicznego punktu widzenia jest to tak zrobione bo silnik ten ma plaski moment obrotowy już od niskich obrotów i w zasadzie nie wymaga redukcji jeśli delikatnie przyśpieszamy , jeśli przyśpieszy się mocniej to oczywiście musi zredukować do wymaganego biegu który zapewni odpowiedni do wymagań w danej chwili moment obrotowy ..
    Tryb '' D '' z założenia ma pracować gładko i ekonomicznie .
    Do dynamicznej jazdy z pasją jest właśnie tryb '' S '' a dodatkowo w każdym trybie masz manetki przy kierownicy .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #17
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Myślę, że Artur wyjaśnił już wszelkie wątpliwości tyle co od siebie mogę dodać, że jest to kwesta przyzwyczajenia. Po prostu jadę w trybie D i jadę w miarę spokojnie jak potrzebuję dynamicznie szybko wyprzedzić łapę mocniej kierownicę i gaz wciskam do oporu. Tak jest przy założeniu, że jedziesz sobie całkowicie w automacie. Można jechać na S ale przyznam, że nie lubię jeździć w tym trybie właśnie dlatego, że skrzynia zrzuca biegi bardzo "rasowo" co objawia się szarpnięciami podczas hamowania niczym w jakimś ścigaczu. Jak mam dzień, że mam ochotę się "pobawić biegami" wrzucam D + lewarek w bok i zmieniam sobie biegi łopatkami. O tyle fajna sprawa, że jak zahamujesz skrzynia i tak zredukuje do 1 t samo jak byś ciągnął do odcinki i tak ci przełączy na wyższy bieg czyli nic nie da się popsuć ale w trakcie normalnej jazdy możesz sobie zmieniać biegi jak chcesz.

    Jedyna wada tej skrzyni to opóźnienie na LC. Niby niecała sekunda opóźnienia ale przy wyścigach jest to tak strasznie dużo, że już nie raz dosłownie stałem w miejscu kiedy mój rywal dawno odjechał :/
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #18
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    "jak potrzebuję dynamicznie szybko wyprzedzić łapę mocniej kierownicę i gaz wciskam do oporu." - masz ośkę, czy 4x4?

    Ok, musze poćwiczyć zatem. Obecnie jak zmieniam dynamicznie pas na szybszy to mam obawy, że dodam gazu za słabo i ten na lewym z tyłu wjedzie mi w kufer, albo dodam gaz za mocno i to ja wjadę w kufer temu przede mną, albo zmieniając pas podczs przyśpieszania strace przyczepność (to latem nieduży problem, ale jesienią/zimą może tak).

    Nadal uważam, że brakuje wariantu "środkowego" w tej skrzyni w trybe D i nikomu by to nie zaszkodziło. Sądzę, że opisana przez Artura sytuacja, że auto by niepotrzebnie zmieniało bieg przy delikatnym przyśpieszaniu to nie to, co opisałem - zmniejszanie biegu przy "średnim" - 3-5cm dodaniu gazu. Za delikatne uważam -3cm, a za mocne 5-. W obu tych przypadkach skrzynia zachowuje się super, brakuje mi właśnie środka. Pedał gazu to przecież nie przełącznik 0(mało gazu)/1(dużo gazu). Dałoby się wstawić do programu opcję 0,5

    Ale trudno, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Najwyżej będę manetką opuszczał sobie 1-2 biegi tuż przed mocniejszym (ale nie bardzo ostrym) wyprzedzaniem.

    PS. Mam nadzieję, że nikomu nie przeszkadzają moje dywagacje i nie traktuje tego, jako "czepianie się" - na co dzień zajmuję się automatyką i wiedząc co da się opisac w programach, dziwię się, że Audi zrobiło tak podstawowy program oparty chyba tylko o dwa poziomy gazu.
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 03-08-2012 o 16:07

  4. #19
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Niestety tylko przednia oś i taka opcja zimą nie ma racji bytu bo auto mieliłoby w miejscu a mam trochę więcej mocy niż ty i latem nie ma większego problemu.
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #20
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ok, zrobiłem pierwszy "modzik". Zamontowałem uchwyt do nawigacji na lewym wylocie nawiewu (jego wyjęcie opisałem na http://www.klubtt.pl/tuning-i-gadaze...a-nawiewu.html). Wolę to miejsce, niż konsola środkowa, bo jest za ładna, by szpecić ja dodatkami.
    PICT0030.jpg

    PS. Kupiłem jeszcze dwa uchwyty, jakie mogę odsprzedać, opisuję je na http://www.klubtt.pl/zakupy-hurtowe/...elefonalw.html
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 06-08-2012 o 19:08

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Od czegoś trzeba zacząć , gratuluje pierwszej i co istotne samodzielnie dokonanej modyfikacji






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ok, mam już drugi modzik. Tak samo mały, ale cieszy. Wymieniłem kierownice na multifunkcyjną. Miałem już tempomat, więc nie trzeba było zmieniać sterownika, ani wiązki. Tylko zamiana kierownic i zmiana VAG z pomocą Malika (dziękuję).



    Przy okazji Malik polecił mi wstawienie wydechu i stożka w znanych mu firmach, co zapewne wkrótce zrobię. I tak kroczek po kroczku do przodu
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 11-10-2012 o 18:36

  8. #23
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Gratulacje, modzik fajny bo w codziennym użytkowaniu bardzo użyteczny.

  9. #24
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Gratulacje mod baaardzo przydatny sam korzystam z tego sterowania w kierownicy praktycznie cały czas jak jadę autem ... mega wygodne. Jak masz bluetooth to można numery z książki telefonicznej wybierać pokrętłem w kierownicy, kończyć i odbierać połączenia fajna sprawa polecam. Co do wydechu to jak masz takie plany to rób od razu: wydech + stożek i program na 270PS

  10. #25
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Probowałem go namówić na montaż BT ale powiedział, że średnio wykonuje jeden telefon dziennie

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A to BT służy też do dzwonienia hmm muszę sprawdzić czy z mojego Garreta można zadzwonić
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez malik Zobacz posta
    Probowałem go namówić na montaż BT ale powiedział, że średnio wykonuje jeden telefon dziennie
    Tak. I dodałem, że jeśli dałoby się głosowo czytać/pisać smsy i maile to bym to zainstalował, do gadania telefon mi niepotrzebny

    Co do kolejnych modów to chyba będzie tak:
    1. Porządne kapcie zamiast obecnych 225/16 (ok 6-8 tys zł)
    2. Wzmocnione hamulce (jakoś nigdy nie miaem problemów z za małą mocą, ale kilka razy mocniejsze hamulce oszczędziłyby mi wydatków - ok 5 tys zł)
    3. zgodnie z sugestiami Mailika i Jaaqoba program+wydech+stożek (ok 5 tys zł)

    Dobry plan?

  13. #28
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Tak. I dodałem, że jeśli dałoby się głosowo czytać/pisać smsy i maile to bym to zainstalował, do gadania telefon mi niepotrzebny

    Co do kolejnych modów to chyba będzie tak:
    1. Porządne kapcie zamiast obecnych 225/16 (ok 6-8 tys zł)
    2. Wzmocnione hamulce (jakoś nigdy nie miaem problemów z za małą mocą, ale kilka razy mocniejsze hamulce oszczędziłyby mi wydatków - ok 5 tys zł)
    3. zgodnie z sugestiami Mailika i Jaaqoba program+wydech+stożek (ok 5 tys zł)

    Dobry plan?
    Bardzo dobry jak byś chciał mogę ci dać namiar na gościa co zrobi ci komplet zacisków od Porsche (6 tłoczkowe) takie jak ja mam:



    Miło widzieć taki zapał do modów

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:23 26-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A to BT służy też do dzwonienia hmm muszę sprawdzić czy z mojego Garreta można zadzwonić
    Tobie tylko turbo w głowie

  14. #29
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Bardzo dobry jak byś chciał mogę ci dać namiar na gościa co zrobi ci komplet zacisków od Porsche (6 tłoczkowe) takie jak ja mam:
    Jasne, myslałem właśnie o takich po przeczytaniu Twich ostatnich postów. Namiary podaj oczywiscie, a także koszt no i najważniejsze - jak je oceniasz (a może nawet robiłeś lub znasz różnicę w długosci drogi hamowania). Byc może nawet hamulce bym zrobił przed nowymi kołami...

  15. #30
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Jasne, myslałem właśnie o takich po przeczytaniu Twich ostatnich postów. Namiary podaj oczywiscie, a także koszt no i najważniejsze - jak je oceniasz (a może nawet robiłeś lub znasz różnicę w długosci drogi hamowania). Byc może nawet hamulce bym zrobił przed nowymi kołami...

    Mowy nie ma. 6 tłoczkowe Brembo wymagają przynajmniej felgi 18". W mniejszej się po prostu nie zmieszczą

    BTW: Program, downpipe, wydech i stożek spokojnie zmieści się w 3-3.5k PLN. Zadzwoń do Pawła ze sporttig.pl i Ci ogarnie matalurgię

Podobne wątki

  1. Czarne A3 8P AXX 2.0TFSI quattro 200Km
    Przez gregor10 w dziale Nasze Auta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 11:42
  2. Moje Audi tt 8j 2007r 2.0
    Przez jacekpom w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •