Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 547

Wątek: Humidorek - czarne S-tronic 200KM z 2007r

  1. #1
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    W piątek kupiłem moją maszynkę Jest to czarne MK2 z 2007r, 200KM, skrzynia DSG, xenony z doświetlaniem zakrętów, tempomatem, podgrzewaniem siedzeń. Czyli wersja prawie podstawowa, zdjęć nie umieszczam, nic niezwykłego nie ma. Z dodatków, jakie bym chciał to tylko napęd 4x4.

    Auto jest w stanie idealnym. Właściciel (Wojtek - pozdrawiam przy okazji kupił je w 2008r w salonie w Niemczech i od tego czasu jeździł po Wawce (łaczny przebieg 47 tys km). Serwisanci w ASO po oględzinach uznali, że jest prawie jakby wyjechał z fabryki i stał nieużywany co drugi miesiąc. Było garażowane, mało jeżdżone zimą (na zawieszeniu są jeszcze niezniszczone naklejki).

    Autem jeździ się bosko, jak gokartem. Szwagier jeżdżący Mitsubishi Lancer Evo 4x4 mówi, że TT jeździ tak, jakby też miała napęd 4x4, co uważam za najwyższe uznanie

    To, co mi trochę przeszkadza (choć ogólnie jestem zachwycony) to trochę za małe felgi (16"), przez co przód wylatuje mi na ciasnych zakrętach oraz popiskuje przy ruszaniu (mimo załączonego ASR/ASP). Oczywiście wiem, że wymiana kół na większe pomogłaby, ale nie chcę wydawać 10 tys na to obecnie, a badziewnych ciężkich felg nie kupię przecież.

    Poczytałem już forum i rzeczy, jakie planuję to ("+" aktualizuje rzeczy wykonane):

    rok 2012
    + położenie powłoki kwarcowej na lakier (500zł)
    + uchwyt nawigacji na obręczy nawiewu (200zł)
    + kierownica ze sterowaniem radiem (520zł +wino -sprzedaż starej za 500zł)

    rok 2013
    + downpipe 3" i usunięcie katalizatora (wzrost do 227KM) (810zł)
    + podłokietnik na dźwigni hamulca ręcznego (100zł)
    + program do 270KM w CompSport (2230zł z bakiem paliwa na dojazd)
    + FMIC od Audi S3 (1700zł)
    + koła 255/40/18 (felgi 9" 1700zł, opony Goodyear EAGLE F1 asymetric 2 - 3000zł)
    + nakładki chromowane na pedały (414zł)
    + turbo K04, strojenie silnika i skrzyni do 320KM w CompSport (7000zł z bakiem paliwa na dojazd)
    + wymiana żarówek (DLR, pozycyjne, tablicy rej, wewnętrzne) na led-y (ok 370zł)
    + progi i zderzaki ze spojlerami od TTS (2762zł +lakierowanie i montaż 2800zł)
    + listwy TTS na progi oraz znaczki TTS na tył, przód i kierownicę (894zł)
    + wydech z końcówkami 2x2 od TTS (450zł + polerowanie 100zł i montaż 100zł)

    2014
    + lusterka składane z pilota i podgrzewane (ok 800zł)
    + lampki oświetlające podłoże pod drzwiami oraz ostrzegawcze o otwartych drzwiach (ok 400zł)
    + dźwignia zmiany biegów od TTS (165zł)
    + żarówki pozycyjne led (70zł)
    + skórzany daszek na zegary z kremowym przeszyciem (100zł)

    2015
    + stage 4 do 350KM (5000zł)
    + większe tarcze, zaciski 4/6-tłoczkowe, przewody w stalowym oplocie (3500zł)
    + zegary z TTS z przeprogramowaniem (900zł)
    + boczki z alcantary (250zł)

    W przyszłości
    - układ zamykający przepustnicę wydechu
    - ściemnianie lusterek przy oślepianiu z tyłu (ok 400zł)
    - czujnik deszczu/zmierzchu i integracja ze światłami i wycieraczkami (300zł)
    - wstawienie nawigacji (lepszej niż RNSE) (ok 3000zł)
    - utwardzenie zawieszenia
    - ew. szpera (ok 4 tys zł)
    - ew. wymiana reflektorów na led skrętne
    - ew. dodanie napędu quattro (ok 10-15 tys zł)
    - ew. chowanie tablic wraz ze spojlerem

    Mam więc nadzieję, że pojeżdżę nim z 6 lat, jak poprzednikiem (ford focus 130KM) i co kilka miesięcy będę coś nowego do tej zabawki dokładał
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 24-05-2017 o 16:56

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    W piątek kupiłem moją maszynkę Jest to czarne MK2 z 2007r, 200KM, skrzynia DSG, xenony z doświetlaniem zakrętów, tempomatem, podgrzewaniem siedzeń. Czyli wersja prawie podstawowa, zdjęć nie umieszczam, nic niezwykłego nie ma. Z dodatków, jakie bym chciał to tylko napęd 4x4 i sterowanie radiem w kierownicy.

    Auto jest w stanie idealnym. Właściciel (Wojtek - pozdrawiam przy okazji kupił je w 2008r w salonie w Niemczech i od tego czasu jeździł po Wawce (łaczny przebieg 47 tys km). Serwisanci w ASO po oględzinach uznali, że jest prawie jakby wyjechał z fabryki i stał nieużywany co drugi miesiąc. Było garażowane, mało jeżdżone zimą (na zawieszeniu są jeszce niezniszczone naklejki).

    Autem jeździ się bosko, jak gokartem. Szwagier jeżdżący Mitsubishi Lancer Evo 4x4 mówi, że TT jeśdzi tak, jakby też miała napęd 4x4, co uważam za najwyższe uznanie

    To, co mi trochę przeszkadza (choć ogólnie jestem zachwycony) to trochę za małe felgi (16"), przez co przód wylatuje mi na ciasnych zakrętach oraz popiskuje przy ruszaniu (mimo załączonego ASR/ASP). Oczywiście wiem, że wymiana kół na większe pomogłaby, ale nie chcę wydawać 10 tys na to obecnie, a badziewnych ciężkich felg nie kupię przecież.

    Poczytałem już forum i rzeczy, jakie planuję wkrótce to:
    - położenie podłoki kwarcowej na lakier
    - wstawienie wskaźnika turbodoładowania i podłokietnika
    - chowanie tablic wraz ze spojlerem
    - dodanie sterowania radiem do kierownicy
    - mocowanie nawigacji na obręczach wywiewu

    Preróbki na później to:
    - większe felgi, oppony Yokohama
    - chip tuning (na razie podstawa do 270KM)
    - ew. mocniejsze hamulce
    - ew. wymiana wydechu (ale nie na jakiś głośny)
    - ew wstawienie tylnej rozpórki Neusped

    Mam więc nadzieję, że pojeżdżę nim z 6 lat, jak poprzednikiem (focus trend 2.0).
    gratki furacza, widać , że wiesz co chcesz. powodzenia w modach.
    p.s. fotki w tym dziale obowiązkowe, hehe! no joke.

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Fotki są niemal obowiązkowe w tym dziale tak więc wstaw jakieś koniecznie
    Jeśli chodzi o plan modyfikacji to obrany kierunek jest słuszny , trzymam kciuki .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ok, sądziłem, że autem bez modyfikacji nie ma co tu "świecić", ale skoro tak to podaję kilka fotek (robione przez poprzedniego właściciela, mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko). Obecnie auto ma wyprane dywaniki, za kilka dni może dodam fotki po "kwarcowaniu" lakieru




    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 31-07-2012 o 00:35

  5. #5
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Gratulacje!!! Autko śliczne, fajny jasny środek (i pluszowe fotele!) i widać że bardzo zadbane. Powodzenia w modz'eniu!
    Gdzie kwarcujesz autko, w CarSpa?

    Szerokie oponki sporo dają i zachowania na zakrętach i wygląd, ale też taki zestaw z felgami to sporo kosztuje niestety.

    Co do mocowań nawi to zernij na ofertę KUDY i Brodit, mają fajne rozwiązania i do nawi miedzy nawiewami. Ja wsadziłem iphone'a. U mnie możesz podejrzeć jak to wygląda: http://www.klubtt.pl/nasze-auta/10172-qbass-tt-2.html

  6. #6
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Tak, ze względu na tą tapicerkę z kremowej alcantary wybrałem czarny lakier, bo choć srebrny podoba mi się bardziej, to całe czarne wnętrze jest zbyt ponure. Uchwyty już zamówiłem takie Photo: V6/X-grip | The GadgeTT album | Ttschwing | Fotki.com, photo and video sharing made easy., Photo: V6 w/ Oregon Mount | The GadgeTT album | Ttschwing | Fotki.com, photo and video sharing made easy. i Photo: V5/nuvi | The GadgeTT album | Ttschwing | Fotki.com, photo and video sharing made easy.. Wybiorę jeden a dwa odsprzedam chętnym. A na kwarcowanie jestem wstępnie umówiony na poniedziałek w RC Detailing.

  7. #7
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Piekna czarnulka, gratuluje

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ładny samochód, ładne wnętrze i rewelacyjna skrzynia.
    Gratuluję zakupu.

  9. #9
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie to, bym marudził, ale skrzynia mogłaby schodzić na niższy bieg już po średnim dodaniu gazu. Jasne - po mocniejszym dodaniu schodzi nawet o 3 biegi, ale trwa to z sekundę, a mogłaby schodzić o 1-2 już po średnim dodaniu. Teraz zmiana pasa na szybszy (wjeżdżając między auta na nim) wymaga depnięcia, zmiany pasa i od razu hamulca, bo depnięcie dało za dużo mocy. To wszystko oczywiście na programie "niesportowym", rozumiem, że ważna była ekonomika, ale między niezmienianiem biegu, a zejściem o 2-3 przydałby się opisany etap pośredni, gdy gaz doda się średnio.

    Mam nadzieję, że to tylko mój brak doświadczenia z tt, choć już się z tym spotkałem w innych autach i obawiam się, że tak jest i u Was... Oczywiście na programie sport skrzynia reaguje super, ale szkoda tego w mieście używać i non stop jechac na wyższych obrotach.
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 31-07-2012 o 22:45

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak to działa , mnie też to irytuje odrobinę kiedy dosiadam A3 quattro i w zasadzie częściej jeżdżę w trybie ''S'' ale to z kolei daje większe szarpnięcia przy hamowaniu kiedy skrzynia redukuje ... No cóż coś za coś , zawsze tak jest








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Wystarczy jeździć w trybie manualnym i mniej więcej robi się tak jak się ma ochotę. Tryb S na miasto idealny
    No cóż, coś za coś...

  12. #12
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie zgadzam się, że "coś za coś" w tym przypadku. Spokojnie możnaby tę skrzynię zrobić jak napisałem - zejście 1-2 biegi przy średnim dodaniu gazu. Nie byłoby żadnych wad tego, więc nie "coś za coś". Po prostu w trybie D zrobili albo delikatne przyśpieszanie na obecnym biegu, albo redukcja o 3-4 biegi po depnięciu. Mogli dać rozwiązanie pośrednie i w niczym by to nie zaszkodziło. Jak na "najlepszy automat świata" jest to moim zdaniem niedopracowanie. Czy są jakieś serwisy, gdzie można zmienić program skrzyni i dodać sobie taką opcję?

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie myślisz w kategoriach producenta dla masowego odbiorcy ( to nie auto robione na zamówienie ) , to co dla mniejszości było by zaletą to dla większości mogło by być wadą








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Tak, nie myślę Jeśli ktoś ma ochotę na kontynuację tych akademickich dyskusji, chętnie dowiedziałbym się, dlaczego to, co zaproponowałem mogłoby być wadą dla większości użytkowników - tak dla poszerzenia horyzontw

  15. #15
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    Piękne auto! Żeby się sprawowało i bardzo chętnie zobaczę na żywo!!!

Podobne wątki

  1. Czarne A3 8P AXX 2.0TFSI quattro 200Km
    Przez gregor10 w dziale Nasze Auta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 11:42
  2. Moje Audi tt 8j 2007r 2.0
    Przez jacekpom w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •