Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Włamanie, zakup nowego radia, szyba

  1. #1
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122

    Włamanie, zakup nowego radia, szyba

    Witam wszystkich po mojej dłuższej nieobecności

    Jakiś miesiąc temu podczas gdy oglądałem sobie w spokoju mecz Polska - Rosja ktoś włamał mi się do TT i ukradł radio z nawigacją, a konkretniej RNS-E Navigation Plus. Na szczęście zrobił to nie demolując przy okazji połowy auta (jedynie szybę pasażera) co nie znaczy, że należą mu się za to podziękowania

    Mam do Was takie dwa pytania:
    1) Czy w serwisie można dostać szybę w roczniku samochodu, czy zamawiając u nich dostaniemy nówkę niepasującą mi w żaden sposób do całej reszty oszklenia?
    2) Rozglądam się za radiem, w sumie to duże nie jest mi potrzebne, bo nigdy z tej nawigacji nie korzystałem (nie miałem płyty), a odtwarzać muzykę może zwykłe Audi Concert/Symphony. Pytanie brzmi - czy w miejsce mojego RNS-E, na tych samych kablach mogę sobie zainstalować właśnie radio Audio Concert/Symphony? Czy gdybym kolejnym nieszczęśliwym trafem nabył radio zakodowane to da się je jakoś niedrogo odblokować? Nie mogę jeździć z taką dziurą, pora się wreszcie zająć tym tematem

    Pozdrawiam.
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No, trochę późno się tym zajmujesz, tak TT stoi bez szyby?
    Przykra sprawa, trzeba lekko przyciemnić szyby, albo założyć grubą folię, żeby im trochę utrudnić życie.
    W swoim roczniku dostaniesz tylko używaną, jeśli gdzieś je można znaleźć. Jak masz zdjęcia, że ukradli radio i wybili szybę, to nie masz się co przejmować i nikt nie pomyśli (przy ew sprzedaży), że walnąłeś bokiem w tira

    Niektórzy kupują radia z nawigacją, zamiast zwykłego, więc wszystko można podłączyć - pytanie tylko czy nie trzeba jakiś dodatkowych przejściówek (chociaż raczej nie sądzę). Sprawdź na radiu, które chcesz kupić jakie ma mniej więcej wejścia i będziesz wiedział. Kilka osób na forum zmianiało zwykłe na te z nawigacją, więc pewnie mają więcej informacji.

  3. #3
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Radio chyba nie jest czesto spotykane, warto wertować allegro i szukać złodzieja.
    Domyślam się, że radio ma na sobie jakies symbole, które można zidentyfikować z autem.
    Powodzenia, podrzuć może jakieś fotki, gdzie będzie widać jakiś znak szczególny (rysa, pęknięcie- jeśli było)
    Może ktoś znas upatrzy na allegro albo innym portalu.
    MARUDA

  4. #4
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Właśnie sprawa jest o tyle dziwna, że radio w TT jest bardzo nietypowe, takie zawijane od spodu do konsoli więc pasuje tylko i wyłącznie do TT (w przeciwieństwie do innych prostokątnych RNS-E) dlatego potencjalny nabywca musi być właścicielem nowej TT (zatem ciężko będzie znaleźć kupca).

    Na allegro nie ma tych nawigacji zbyt wiele, czasem jakaś jedna się pojawia. Jeśli chodzi o znaki szczególne to cóż, nie ma, bo radio było w stanie idealnym (jak cały samochód poza oponami ). Z tego co wiem w nawigacji mógł nie działać czytnik DVD bo laser był chyba zabrudzony, nawigacja generalnie jedna z pierwszych produkowanych więc w środku był czytnik na jakieś bardzo stare karty pamięci (do 512mb), a samą skrzynkę można nazwać "golasem" bo poza nawigacją nie było tam nic, chociaż przycisków było co nie miara (telefon, ustawienia samochodu i inne bajery) dlatego tez niespecjalnie się tym przejąłem. Zmieniarkę na szczęście zostawili.

    Jako ciekawostkę podam, że szkodę wyceniono na niespełna 7000zł. Co do szyby, to o używanej nie ma absolutnie mowy, raz znalazłem na allegro, zamówiłem, a koleś zadzwonił, że się pomylił i szyba jest od cabrio. Auto stoi właśnie z powodu tej szyby bo wolałbym w roczniku, cena nowej w serwisie to 320zł więc jak na Audi to grosze.

    Jeszcze pytanko - po wypruciu mi radia z konsoli świeci mi na czerwono kontrolka od Airbagów - jaki brak nawigacji może mieć z tym związek? A może ukradziono tez jakiś sensor który był za tą skrzynką czy on raczej jest w innym miejscu?

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Koniecznie pojedz do salonu audi i zglos to. Jesli nowy "szczesliwy" nabywca przyjedzie na serwis, to przy odbiorze beda juz czekac na niego panowie policjanci i prosic o wyjasnienia. Ponoc w audi po podpieciu do kompa dostana info, ze ta czesc pochodzi z kradziezy.

    Co do samej NAVI to jest swietna i gdybym jej fabrycznie nie mial, to byla by to pierwsza rzecz, ktora bym dokupil Nawiguje swietnie, karty czyta 2GB x2 = 4GB, bluetooth, SDS (komendy glosowe) i wiele innych (np. TV).

    Jesli chodzi o szybe to olej ten rocznik i kup w ASO. Jesli chodzi o poduszki, to w tym radiu jest tez kontrolka AIR BAG i pewnie mierzy jakis opor. Jak sie nie pali kontrolka (ktorej juz nie ma) to pokazuje blad poduszek.
    Ostatnio edytowane przez Mari ; 24-07-2012 o 20:48

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Świecąca kontrolka Air Bag po rozpięciu kostek w konsoli centralnej to norma i nie tylko w Audi, trzeba skasować błąd vagiem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Szcęśliwego Nowego Roku
    Przez W0 WYSPA w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 18:40
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 22:28
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 16:11
  4. Pomoc - Włamanie
    Przez Michael w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 23:19
  5. Włamanie do TT
    Przez ksolk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 22:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •