Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 54

Wątek: Properfekt - hybryda BOV/DV

  1. #16
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Poza tym słychać z tego co mi się wydaje surge.

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No przy tej prędkości działania całkiem możliwe że surge jest właśnie przez ten d.v. a co dopiero było by przy większym doładowaniu, dobry d.v. to nie taka prosta sprawa jak np catch tank, więc wcale się nie dziwię że renomowani producenci, każą sobie płacić słono za porządny d.v. z półki tuningowej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    wg mnie spisuje się świetnie, przepłacanie za Forge`a, który ma tłoczki bez uszczelnień jest bez sensu.
    Plotka głosi, że są czymś powleczone, ale powłoka po dostaniu się kurzu się ściera i zawór nie trzyma ciśnienia (sprawdzone).
    Kolejna sprawa to tak jak pisałem - Forge nie ma regulacji DV vs BOV, tylko napięcia sprężyny.
    Kolejna sprawa - trzeba wspierać polski przemysł

    Na dniach wrzucę filmik jak wygląda regulacja i jak działa ze zmienioną trąbką.

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Używałem Splittera przez ok 4 lata, w tym dwa lata na BT. gdzie wytrzymywał nawet 1.8bara więc w plotki nie wierzę,teraz dalej chula w innym aucie i ma się ok. co prawda serwisowałem go czesto, czyli czyszczenie i smarowanie.
    I jeszcze pytanie, gdzie miał by być uszczelniony ten tłoczek i czym, bo chyba nie gumą, jakiś pierścień czy co? jak byś mógł wrzuć fotki rozebranego P.P. i tego uszczelnionego tłoczka, z chęcią bym się dokształcił w temacie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Wiadomo jak się sprawuje ta hybryda? Temat ucichł, a jestem ciekaw.

  6. #21
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    działała pięknie, chwilowo jej nie mam założonej, bo jak miałem problemy z przesterowaniem turbo to brałem taką opcję pod uwagę, ze to od niej i zmieniałem na fabryczny DV, jednak to nie była wina hybrydy tylko pękniętego TIPa, więc na pewno hybrydę założę ponownie, jednak najpierw zrobię logi na DV, a potem logi na hybrydzie, będzie można je sobie porównać

  7. #22
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Chciałem się dowiedzieć do czego to w ogóle służy i znalazłem dobry opis Tuning, modyfikacja silnika, separator oleju, tuning silnika, dv producer i engine parts ver BOV Chętnie bym się dowiedział, co w praktyce to daje, na razie piszecie tylko, że działa super itd, ale co to powoduje (poza jak rozumiem wydłużeniem życia turbosprężarki i odgłosem)? I czy to sapanie przy każdej zmianie biegu nie staje się denerwujące po pierwszej godzinie zachwytów?
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 07-10-2012 o 18:38

  8. #23
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Chciałem się dowiedzieć do czego to w ogóle służy i znalazłem dobry opis Tuning, modyfikacja silnika, separator oleju, tuning silnika, dv producer i engine parts ver BOV Chętnie bym się dowiedział, co w praktyce to daje, na razie piszecie tylko, że działa super itd, ale co to powoduje (poza jak rozumiem wydłużeniem życia turbosprężarki i odgłosem)? I czy to sapanie przy każdej zmianie biegu nie staje się denerwujące po pierwszej godzinie zachwytów?
    Nie daje absolutnie nic poza samym dźwiękiem. W naszych motorach wystarczy adapter, który montuje się na zawór i po chwili po spuszczeniu gazu masz psssssst. Działa to dokładnie tak:



    Z tego co kojarzę też masz u siebie automat i w naszych autach z tym adapterem sprawa wygląda tak, że jak jedziesz "normalnie" czyli gaz decha i automat zmienia biegi nie usłyszysz tego dźwięku prawie wcale ale jak chcemy sobie poszpanować to w trybie D wystarczy dodać gazu i puścić w czasie jazdy i słychać piękne psssyt. Reasumując jak zamontujesz w niczym ci to nie będzie przeszkadzało bo przy zwykłej jeździe prawie tego nie słychać ale jak masz ochotę posyczeć to możesz w każdej chwili o tyle jest to fajne, że w manualu byłem "zmuszony" do ciągłego syczenia w DSG nie

  9. #24
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Chciałem się dowiedzieć do czego to w ogóle służy i znalazłem dobry opis Tuning, modyfikacja silnika, separator oleju, tuning silnika, dv producer i engine parts ver BOV Chętnie bym się dowiedział, co w praktyce to daje, na razie piszecie tylko, że działa super itd, ale co to powoduje (poza jak rozumiem wydłużeniem życia turbosprężarki i odgłosem)? I czy to sapanie przy każdej zmianie biegu nie staje się denerwujące po pierwszej godzinie zachwytów?
    DV lub BOV jest potrzebny w każdym doładowanym silniku i nie jest opcją. Czym się różnią już wiesz po przeczytaniu tego artykułu, dodam tyle że w 1.8t nie można zamontować BOV bez zmiany softu bo część powietrza wywalana jest do atmosfery i nie mam jej w układzie, przez co komputer bzikuje bo nie jest na to przygotowany. Dlatego można zamontować tak zwanego splitera, czyli część powietrza wraca do układu a część ulatuje to atmosfery przez trąbkę robiąc pssssss. Generalnie nic to nie daje po za wrażeniami dźwiękowymi.

    A ten DV/BOV Properfekt niestety nie jest jakiś super bo ma długi czas otwierania przez co słychać że występuje zjawisko nazywane SURGE - delikatne ale jest. Seryjny jest szybszy i lepszy a dołożenie stożkowego filtra powietrza daje podobny efekt dźwiękowy.
    Ostatnio edytowane przez PawelM ; 07-10-2012 o 20:05 Powód: .

  10. #25
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Dziękuję za wyjaśnienia i filmik. Mi to syczenie raczej się nie podoba, więc to nie dla mnie, ale fajnie, że dowiedziałem się dziś czegoś nowego

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Powiem tak , niestety properfect to taka jeszcze troszkę rzemieślnicza robota(ale chłopaki bardzo się starają ciągle podnosząc jakość swoich wyrobów), miałem ich separatory , ten magiczny zawór też i nie powala, żywcem przeszczepione rzeczy z hydrauliki , zaworki kierunkowe itp, nie jest to szał i do forga itp im jeszcze daleko ale może za jakiś czas po udoskonaleniu pewnych wyrobów jakość będzie porównywalna:P

    EDYCJA ---------- Post dodany 11:59 15:02 ---------- EDYCJA

    dzisiaj jak śmigałem testując pewną TT usłyszałem że mi boost zaczął uciekać. Pomyślałem ech że zawór się zaciął. Wykręciłem podmuchałem w obydwa króćce i był przelot czyli trafna diagnoza. Po rozkręceniu ujrzałem taki widok:


    nic na szczęście się nie połamało tylko 2 cześci się rozsuneły i zaklinowały tworząc dużą nieszczelność. Dokonałem symbolicznych przeróbek i mam nadzieję że problem już nie wystąpi.
    Jakość wykonania w środku i na zewnątrz bardzo poprawna tylko tak jak wspominałem wyżej jeszcze trzeba testować wyroby i sugerować producentowi pewne poprawki aby było takich niespodzianek jak tutaj..
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 25-11-2012 o 15:07

  12. #27
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    rozkręcił się czy co się stało, bo opis nie jasny do końca? To jest rozumiem już ten bez regulacji? (czyli taki jak mam obecnie u siebie)

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    rozkręcić to ja go rozkręciłem aby zobaczyć co w środku jest nie tak ;/ Ten biały element teflonowy wyskoczył z aluminiowego tłoczka i ustawiło się dokładnie w takiej pozycji jak na foto blokując się całkowicie;/

  14. #29
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    rozkręcić to ja go rozkręciłem aby zobaczyć co w środku jest nie tak ;/ Ten biały element teflonowy wyskoczył z aluminiowego tłoczka i ustawiło się dokładnie w takiej pozycji jak na foto blokując się całkowicie;/
    Odezwij się do Propera, na pewno zrobi to w ramach gwarancji.

  15. #30
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Już poprawiłem po swojemu i przez kilkadziesiąt km śmiga także niema potrzeby Konstrukcja jest bardzo prosta tak samo jak i splittera dlatego szkoda zachodu na wysyłki tym bardziej że ktoś ma odebrać auto i ono musi śmigać a nie stać:P

Podobne wątki

  1. hybryda
    Przez rydek37 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-08-2016, 09:00
  2. Hybryda K04
    Przez black271 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 22:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •