Pokaż wyniki od 1 do 15 z 54

Wątek: Properfekt - hybryda BOV/DV

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098

    Properfekt - hybryda BOV/DV

    Witam,
    Jako, że mam na testy nowy produkt Properfekt - hybrydę BOV/DV chciałem się z Wami podzielić spostrzeżeniami i myślę, że MandV mi w tym pomoże (ma filmik, bo jeździliśmy we dwóch dzisiaj testować).
    Zacznę od konstrukcji - hybryda Properfekt podobnie jak Forge`a ma regulację ile chcemy dać ciśnienia w dolot a ile upuścić, w związku z tym nie ma problemu z ustawieniem takiej konfiguracji, która nie będzie wyrzucała żadnych błędów a dźwięk będzie nas satysfakcjonował. Posiałem gdzieś kabel VAG, a MandV zostawił swój w aucie, które się obecnie modzi i nie sprawdziliśmy jeszcze błędów w VAGu. Na liczniku przy ustawieniu 50% na 50% (dolot/atmosfera) nic się nie wyświetliło a auto przyspiesza normalnie, więc zakładam, że wszystko będzie OK (na pewno będzie to sprawdzone).
    Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy Forge a Properfekt to w forge`u nie mamy płynnej regulacji, tylko skokową, w zaworze Properfekt mamy płynną (dojdzie skala, żeby łatwiej będzie można było ustawiać, gdyż obecnie nie bardzo wiadomo o ile przekręciliśmy, jednak pamiętajmy, że to wersja testowa).
    Zdecydowana różnica jest w cenie - Forge ok 800zł, Properfekt z tego co wiem będzie sprzedawany za 450zł.
    Nie ma problemu, żeby wypuścić partię specjalnie dla KlubuTT z logo TT na deklu od zaworu w czcionce takiej samej jak czcionka znaczka TT.
    Montaż zajmuje max 5 minut.
    Zdjęcia z montażu do mojej TT 225KM :












    Na pewno dźwięk będzie lepszy od zdjęć - filmiki ma MandV i wrzuci jak tylko uploaduje je na YT
    Co do dźwięku - jest głośno Narazie mi osobiście się podoba, ale wolałbym nieco krótszy dźwięk, na pewno kwestia regulacji by to poprawiła. Proper będzie jeszcze pracował nad wkładkami w trąbce, żeby każdy mógł sobie dopracować dźwięk pod swoje wymagania
    Ostatnio edytowane przez STELMI ; 20-07-2012 o 20:04

Podobne wątki

  1. hybryda
    Przez rydek37 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-08-2016, 09:00
  2. Hybryda K04
    Przez black271 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 22:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •