Wielkie dzięki Arttur. Uporałem się z wymianą. Najbardziej obawiałem się odkręcenia 4 śrub od flanszy, ale poszły elegancko. Cała reszta jakoś poszła, ale nie zmienia to faktu, że to strasznie upierdliwa operacja i mało interesująca, ale zrobić trzeba Po zamontowaniu wszystkiego jednak pojawił się problem. Po ustawieniu linek biegi wchodziły elegancko, ale jak zamontowałem ten plastik, na który wkręca się mieszek to przy wbijaniu 2, 4, 6 lewarek zaczął obijać o plastik. Przykręciłem więc gumowy mieszek, nałożyłem ten aluminiowy pierścień i okazało się że 2 ,4, 6 wyskakują, a "Luz" jest w nienaturalnym miejscu- jest odsunięty lekko w prawo i w tył można powiedzieć w połowie drogi do wbicia szóstki :P Poniżej załączam zdjęcia całego mechanizmu jaki miałem, a jaki mam teraz. Na pierwszy rzut oka są identyczne inne jest rozwiązanie przy lewarku. Drugą kasetę kupiłem wraz ze skrzynią 6 gang, ale jej nie montowałem, bo ta od 5 gang spisywała się bardzo dobrze. Druga pochodzi z Seata Leona. Czy mogłem źle ustawić linki ? Już ustawiałem je kilka razy, ale czy mechanizm zmiany biegów podczas ustawiania można zablokować tylko w jednym położeniu czy istnieje możliwość zablokowania go jeszcze w jakimś innym położeniu. Nie chciałem wyciągać aku i podstawy aku więc miałem kiepski dostęp do "dzyndzla" blokującego mechanizm. Nie wiem czemu ustawienie lewarka wygląda tak dziwnie czy to wina kasety z innego auta czy ustawienia linek ?


Taki lewarek miałem dotychczas. Na górze widać spaw po naprawie, bo musiałem awaryjnie dojechać do domu:




A taką kasetę/lewarek zamontowałem teraz (zdjęcie poglądowe, chodzi o wygląd montowania lewarka)