Strona 3 z 34 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 496

Wątek: Pawel-2005 ,pomoc techniczna przy auTTach w okolicach Warszawy (Płońsk)

  1. #31
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Dokładnie jak Paweł mowi, CT był znanego już projektanta M and V , i początkowo miał być w obok puchy bezpieczników, ale w praktyce wylądował tam gdzie wyladował, ale oczywiście jak bedzie upgrade pomyślimy nad wymianą.

    Ps. Chyba przedwczesnie mnie zmusiliście do opisu auta w innym dziale bo niechce już zaśmiecać Pawła wątku.

  2. #32
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Zadowolony jestem bardzo z dokonanej przeróbki i jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI przy uruchomieniu tej szyby bo byłoby po urlopie , a tak udał się super )
    Pozdrawiam

  3. #33

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    Drogi Pawle , a te szwankujące zegary od poziomu paliwa oraz linie FIS toże ogarniasz u siebie na 'zakładzie'?
    pozdr

  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Szczerze to z tymi zegarami nigdy się nie bawiłem i nie mam doświadczenia dlatego myślę że jakiś elektronik będzie miał większe szanse na powodzenie pomimo że też powinienem sobie dać radę ale mamy sporo km do siebie dlatego myślę że spokojnie możesz poszukać kogoś bliżej.
    Od soboty mam taką troszkę nieszczęśliwą TT bo przyjechała do mnie na sprawdzenie szczelności "wyeliminowania błędu turbiny" takie info przekazał "mechanik" naszej forumowiczce no to się zabrałem to dzieła.
    Diagnoza była bardzo szybka bo już po chwili zobaczyłem że kolanko od odpowietrzenia skrzyni korbowej było pęknięte całkowicie ;/ Niestety auto jeździło z tą usterką dosyć długo bo widać było po kolektorem dolotowym tony oleju. Niestety była to sobota i już nie udało się załatwić takiego kolanka ( teraz już mam kupione i na stanie bo za często się to rozpada) ale udało się posklejać ten element:


    w środek na prawie całej długości prostego kawałka weszła ciasno wklejona mosiężna rurka 3/4 , a na to wklejony jeszcze kawałek węzą paliwowego i na cybanty zaciskające całość dlatego będzie to pewne połączenie. Może nie piękne ale działać będzie na pewno


    Potem wreszcie można było zacząć sprawdzać szczelność i okazało się że na pokrywie zaworów są duuże przedmuchy ( ktoś zmieniał niecały miesiąc temu uszczelkę) i generalnie spore wycieki. Uszczelka została ta co była bo skoro nowa to jeszcze się prawie nie zgniotła ( i faktycznie była w bardzo dobrym stanie) ale postanowiłem wymienić także taką gumkę przy uszczelce pod napinaczem bo tam nikt nie wymienił i oczywiście także leciało. Wałek ssacy wyjęty:
    wszystko poskładane, odpaliłem auto chodzi z 15 min ( kopci jak wszystkie w których zrobi się szczelność :P ) początkowo bardziej bo dziura o średnicy 20mm to już coś ale auto już coraz mniej dymi. Krótka przejażdżka chwili nagle zaczynam słyszeć szklanki popychaczy i nie fajne dźwięki z głowicy;/ Zgasiłem auto zapaliłem ucichło , wróciłem sprawdziłem poprawność złożenia ale to nie mogło mieć wpływu dlatego poszedłem innym tropem.
    Właścicielka zgłaszała problemy głośnej pracy silnika innym mechanikom który zalecili jej zalanie gęstszego oleju ( brawo ) który nie bardzo się nadaje do tego motoru,gdy szczelniałem pokrywę w silniku widziałem pełno syfu dlatego po tych dziwnych objawach padło podejrzenie że siatka przez którą pompa oleju zasysa olej mogła ulec zatkaniu ( w końcu auto dobre kilka miesięcy jeździło z dziurą w silniku o średnicy 20mm!!!)
    przypuszczenie okazało się jak najbardziej trafne bo to co zobaczyłem w misce i na siatce od pompy przeszło wszelkie granice.....
    fotki bedę miał niebawem bo akurat tel mi się zepsuł i cyknał mi je ktoś kto podeśle niebawem na maila dlatego

    cdn.
    Załączone obrazki Załączone obrazki    
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 12-09-2012 o 16:20

  5. #35
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Widzę że jednak to o czym dyskutowaliśmy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    obiecane fotki:



    dookoła tam gdzie nie widać były schowane "prezenty" czyli jakieś plastikowe odłamki pełno sylikonu , coś co przypominało kamyczek o wielkości 1cm x1cm na 0.5cm i pełno "asfaltu" powbijanego w krateczki. Ale co najgorsze i nie widać na foto to poza dużymi elementami w każdą dziurkę kratki był zatkany kawałek nagaru tak że tylko szpileczką dało się je przebijać. Samo czyszczenie tego ustrojstwa zajęło sporo ponad godzinę bo nawet kompresorem nie szło tego wydmuchać a rozbieranie nie jest najlepszym pomysłem bo to element zaciśnięty hydrauliczną prasą.
    Tak wyglądała misa:



    Spora część z tego białego sylikonu sama się oberwała i pływała w misie bedąc zasysana przez pompę i mielona ,a część ja wrzuciłem odrywając bo ktoś tego tyle nawalił że po zgnieceniu misy ( przykręcone tylko część śrub, częśc dokręcona tylko ręką a 2 wypadły i zginęły) sylikon wypłynał do środka i się miejscami oderwał:P
    także w środku było pełno nagaru który wyglądał identycznie jak asfalt:



    po zeskrobaniu tego z misy wyglądało to identycznie rozgrzany asfalt dlatego sitko i cała pompa była zapchana. Po przywróceniu odpowiedniego wyglądu misie i wyczyszczeniu wszystkiego co się dało silnik został zalany tym ostatnim olejem( oczywiście była sedymentacja i olej puszczony przez drobne sitko) wkręcony nowy filtr.
    Auto odpalone już chodziło normalnie ale po zrobieniu ze 20km postanowiłem zrobić płukankę bo był duży nagar był w głowicy i generalnie wszędzie gdzie tylko mógł się osadzić ( źle dobrany olej + duża nieszczelność skrzyni korbowej zrobiły swoje).
    Dlatego zakupiłem odpowiedni specyfik olej tym razem full syntetyk mobil 1 5w50 kolejny filterek . Dolałem specyfiku do starego oleju 10-12 pracy silnika na obrotach 1500 i kolejne zlewanie wymiana filtrów Silnik już zaczął normalnie pracować i według mnie jakby ciszej i jak widać nie jest konieczny gorszy gęściejszy olej tak jak kiedyś "mechanik" zalecał tylko po prostu odpowiednia czystość w silniku

    Gdy motor już odżył szczelność była zrobiona to wywalone zostało n112 , n249 i cały system SAI.

    W aucie jeszcze trzeba zrobić małe poprawki o których rozmawialiśmy z właścicielką ale to w kolejnym etapie bo teraz i tak auto u mnie stało od soboty do czwartku i sporo czasu się zeszło aby doprowadzić to wszystko do ładu
    Załączone obrazki Załączone obrazki   
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-09-2012 o 11:37

  7. #37
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    O Hesus Marija, ale masakra!
    Mam nadzieję, że u mnie to nie wygląda podobnie.

  8. #38
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pięknie, ważne że temat ogarnięty, dobrze by było co by koleżanka napisała jeszcze czy auto lepiej teraz sprawuje się.

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:47 14-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    O Hesus Marija, ale masakra!
    Mam nadzieję, że u mnie to nie wygląda podobnie.
    Dlatego czasem warto zdjąć miskę i choć by dla samego uszczelnienia jej, sprawdzić zawartość i przeczyścić smoka.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #39

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta


    Dlatego czasem warto zdjąć miskę i choć by dla samego uszczelnienia jej, sprawdzić zawartość i przeczyścić smoka.
    Hehe powiedz to mechaniką u mnie w okolicy to Cie z zakładu wywalą bo jak nic się nie dzieje to im się NIE CHCE. W poprzedniej TT zapytałem ich czy tylko by ciśnienia oleju nie sprawdzili to już powiedzieli, że grafik na następny rok zajęty mają xD.

  10. #40
    Awatar margaretta
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Kobyłka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    zam
    Rocznik
    2000
    Kolor
    zielony
    Posty
    67
    Hej chłopaki chyba jest oczywiste , że jak Paweł zajmnie sie autem to odrazu widać efekt idzie do przodu jak burza))

  11. #41
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    No ja własnie zbieram się do Pawła i po przeczytaniu tych postów mam nadzieje, że zrobimy to i owo a jakies super usterki nie wylezą w miedzyczasie

    EDYCJA ---------- Post dodany 17:08 21-09-2012 ---------- EDYCJA

    Po pół dnia u Pawłą usunął nieszczelności, których trochę było jak się okazało, wywalił całe SAI, zrobił mi logi wszystkie, pojezdzilismy i miło spędziłem dzień . Właśnie wrocilem prawie 100km i auto śmiga zdrowo, ładnie pracuje. Jestem mega zadowolony. Polecam Pawła wszystkim

  12. #42
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Auto jak się okazało miało troszkę nieszczelności głównie na odpowietrzeniu skrzyni korbowej:


    dlatego zaczęliśmy robić całkiem nowe odpowietrzenie skrzyni korbowej:


    wylot zrobiło n112, n249 i cały uklad SAI który był nieszczelny.Dv poprowadzony bezpośrednio z kolektora i wywalony zbędny bajzelPonowny test szczelności i tym razem wszystko już było ok

    Zrobiliśmy logi i wyszło że wszystko jest poprawnie, lecz przydałby się lepszy cooler bo seria przy 17 stopniach otoczenia doszła praktycznie do 70 stopni w dolocie;/ Także lepiej śmigać na benzynie 98 bo w 20 kanale były "3" ale to właśnie z powodu fmic który nie bardzo daje radę i benzyny 95:P Pozostałe wartości poprawne

  13. #43
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    ale brudno tam, dopiero na zdjeciach to sie rzuca w oczy :P Paweł podaj mi nazwę tego specyfiku, to trochę podczyszczę!

  14. #44
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Nazwa:  2012-09-27-032.jpg
Wyświetleń: 608
Rozmiar:  99.2 KB
    do kogo te graty polecą? okaże się już niebawem Także spryskiwacze ksenonów zostają i będziemy je omijać
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

  15. #45
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Pewnie tam gdzie mój dolot do K04

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1051
    Ostatni post / autor: 26-04-2022, 07:15
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •