Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 496

Wątek: Pawel-2005 ,pomoc techniczna przy auTTach w okolicach Warszawy (Płońsk)

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak tak dalej pójdzie, to na Forum same zdrowe sztuki będą
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no dziura pomiędzy pcv a kolektorem była o długości z 7mm także to kolejna sztuka gdzie trochę Wiatru jakby uciekało:P
    Odczucia właściciela jak by na + że auto lepiej reaguje na gaz także mam nadzieję że zadowolony

  3. #18

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Paweł jak już ogarniesz wszystkie TT z centralnej i pólnocnej Polski to przeprowadź się na południe bardziej bo tu masz pewnie sporo potencjalnych klientów Zapraszamy...

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie chwaliłem się ale od wczoraj jestem posiadaczem drugiej srebrnej TT :P to będzie taki dupowóz.
    od razu wziąłem się za mody:
    -usunięcie systemu SAI i wpięcie odpowiedniego rezystora aby błędów nie było
    -usunięcie n112, n249, combi valve(dorobienie odpowiedniej zaślepki w miejsce zaworu), systemu pcv i zastąpienie zbiorniczkiem catch tank
    -zmiana pokrywy zaworów , razem z nowymi uszczelkami
    -zmiana seryjnego dv na dv forga 008
    -zmiana seryjnych złączek na sylikonowe zamienniki forga
    jakieś tam fotki:


    jak widać jeszcze sporo zostało , wydaje się że nie wiele zrobione ale jak ktoś robił już takie zabiegi to wie że się schodzi:P jutro kolejny dzień przeróbek bo jeszcze jest co robić
    Załączone obrazki Załączone obrazki   

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Działaj Paweł, bo jutro na spota musi być TT
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Qrcze gdzieś już chyba widziałem tą sztuke

  7. #22
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hehe no wlasnie sie zastanawialem kiedy sie ujawni w koncu to autko bo wymianach
    swoja droga dziwna sprawa z tymi odcieniami niebieskiego zarowno weze do CT jak i inne siliko forge, a roznica w kolorach dosc spora, nie mogli trzymac sie jednego odcienia?
    pawel jak oceniasz we magiczne wyginajace sie rurki solidne to i warte zlotowek ?
    ps.bardzo ladnie sie pod maska robi

    "Love Them BOTH" - M.

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    hehe no wlasnie sie zastanawialem kiedy sie ujawni w koncu to autko bo wymianach .........
    Ja też się zastanawiam kiedy Twoim się pochwalisz bo też się trochę zmieniło a tu cisza

    Jeśli chodzi o ten wąż to miałem i polecam . Upierdliwy do cięcia bo jest zbrojony sprężyną ale faktycznie można wyginać ostro i nie załamuje się zmniejszając przekrój wew. Do tego jeszcze silikon wielowarstwowy zbrojony tkaniną .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wczoraj był kolejny dzień poprawek po super firmie przemo-car:
    ich dzieło i "super" przycięcie zderzaka które zapewnia super odsłonięcie fmica:


    Fmic jest tak odsłonięty że zderzak praktycznie dolegał do samego intercoolera uniemożliwiając "zawijaniu" się strugi powietrza ani w dół ani w górę czyli rdzeń fmica głównie pracował na wysokości 8-9 cm a reszta była pochowana:
    Zderzak po mojej przeróbce :

    cała ta "półeczka" wyleciała a w dodatku na szerokości rdzenia jest dodatkowa szparka na strugę powietrza która może się załamać i chłodzić górną część fmic.
    Nie sprawdzałem ile temperatura w dolocie spadła ponieważ auto miało nieszczelności na wszystkich złączkach które założyła firma przemo-car i boost się podniósł ale zapewne różnica jest spora a wycięć oczywiście wcale nie widać jak się patrzy na auto:

    Pod maską także już ukończone i zapanował ład, porządek dlatego na spocie już nie wstyd było podnieść maskę do góry:

    Wężyki faktycznie można dosyć mocno wygiąć aczkolwiek są dosyć sztywnawe i dosyć mocno prężą na wszystko. z Cięciem niema problemu jak się używa szlifierki kątowej ale faktycznie na fotkach widać różnicę koloru (na żywo nie zwróciłem jakoś uwagi)
    Auto zyskało troszkę fabrycznych koni i nawet udało mi się nim skilować pewne 1.8t które stroił digitun.pl ale o tym już w
    w sumie to szkoda że musiałem się rozstać z tą TT bo ładnie wyglądały na podwórku jak sobie stały bliźniaczki
    Załączone obrazki Załączone obrazki      

  10. #25
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    hehe no wlasnie sie zastanawialem kiedy sie ujawni w koncu to autko bo wymianach
    Heh Marku troche prezentacja przedwczesna bo niejest dokońca tak jak bym chciał, ale powoli powoli bede autko dopieszczał, jak osiagnie poziom mnie zadawalający zostanie opisane w odpowiednim dziale

    Co do koloru powiem szczeze , że na żywo nie widać aż takiej różnicy jak na zdjeciach ale fakt faktem odcienie się różnią.

    Ale nie o tym chciałem bo male OT się robi.

    Jedno niezaprzeczalnie musze powiedziec, że nawet jakbym miał do Pawła 300km to bym się wybrał, fachowo i solidnie, i co najważniejsze bez ukrytych wad pozostawianych przez wyżej wspomnianych speców, których naprawde miałem dość, a brak własnego zaplecza wrasztatowego naprawde dała się we znaki.
    Podziekowania róznież dla Żuczka i Arttura za pomoc przy doborze gratów....i to tyla ....przynajmniej narazie ...... ale cosik jeszcze będzie

  11. #26
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Widziałem wczoraj na zlocie, dotykałem, potwierdzam. Wykonanie pełna profeska Czekam na prezentację jak osiąnie ten "zadowalający poziom", hehe
    Te Terrere Terrere terererererere …

  12. #27
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Ja też się zastanawiam kiedy Twoim się pochwalisz bo też się trochę zmieniło a tu cisza
    dawno temu postanowilem, ze post w moim watku pojawi sie dopiero jak blok 032 wroci do wartosci fabrycznej - poki co nadal bez pelnego sukcesu
    mozliwe ze i ja Pawlowi dam podjac walke z tematem, ale nie chce poki co przerywac jego pasma sukcesow

    Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
    Heh Marku troche prezentacja przedwczesna bo niejest dokońca tak jak bym chciał, ale powoli powoli bede autko dopieszczał, jak osiagnie poziom mnie zadawalający zostanie opisane w odpowiednim dziale
    bedziesz tworzyl oslone pod filtr powietrza, czy zostaje tak jak jest ?

    EDYCJA ---------- Post dodany 20:01 31-08-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Wężyki faktycznie można dosyć mocno wygiąć aczkolwiek są dosyć sztywnawe i dosyć mocno prężą na wszystko.
    czyli wypada uwazac na to kolanko plastikowe 90 stopni, ktore zostaje po starym ukladzie, ja powoli sie zastanawiam, czy nie wytoczyc tego elementu po prostu z metalu, zamiast czekac, az strzeli kolejne o_0

    "Love Them BOTH" - M.

  13. #28
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    bedziesz tworzyl oslone pod filtr powietrza, czy zostaje tak jak jest ?[COLOR="Silver"]
    Własnie jest w fazie projektu... napewno niebawem sie pojawi w aucie.
    Co do kolanka faktycznie pręży , i niebyłby głupi pomysł dorobić go z metalu przy czy można zmienić jego kąt, a węże forge (a raczej nie forge ) są naprawde b. elastyczne przy zbrojeniu jakie oferują, dzis nawet porównywałem ze zwykłym przewodem paliwowym.
    Co do ceny sprawa indywidualna , jak zawsze w takich dewagacjach.
    Ostatnio edytowane przez wottka ; 31-08-2012 o 22:46

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie ma lipy, ten wąż to pancerwąż, dziś miałem okazje się przekonać osobiście.
    Kolanko pręży jak rura nie wychodzi z niego prosto tylko pod kątem, jeżeli wychodzi prosto, to nie widzę problemu aby coś miało się z nim stać, no chyba że jest w agonalnym stanie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #30
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Kolanko u Wottki było na oko w bardzo dobrym stanie. Ale swoje lata ma , plastik na pewno jest bardziej kruchy niż nowy (zamiennik 50zł) ale myślę że będzie dobrze.
    Odnośnie ułożenia zbiorniczka to niestety nie dało się tego inaczej zrobić ze względu na wejścia catch tank. Ja szczerze mam już opracowaną troskę inną technikę tak gdzie niema nic a nic naprężeń na to kolanko i wszystko jest prawie jak w serii , ale niestety w tym wypadku musiałem się dostosować do rodzaju zbiorniczka jaki otrzymałem

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1051
    Ostatni post / autor: 26-04-2022, 07:15
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •