Strona 15 z 34 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 496

Wątek: Pawel-2005 ,pomoc techniczna przy auTTach w okolicach Warszawy (Płońsk)

  1. #211

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Kalisz
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    55
    Eee tam nie zniechęcaj się przetrzyj szlaki dla potomnych

  2. #212
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie będzie tak źle, tak że działaj no i przydało by się abyś założył w końcu swój topik o modach i tam wszystko opisywał po kolei.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #213

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Nie będzie tak źle, tak że działaj no i przydało by się abyś założył w końcu swój topik o modach i tam wszystko opisywał po kolei.
    Panie,zebym potrafil wrzucic zdjecia to juz dawno bym to zrobil...niestety ja nie jestem komputerowy,cos mi ciagle sie nie chce wrzucac. Musze zlecic komus i nadrobic fotkami,bo owe mam

  4. #214
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    tinypic.com

  5. #215

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    Cytat Zamieszczone przez FranciszekDolas Zobacz posta
    Eee tam nie zniechęcaj się przetrzyj szlaki dla potomnych

    Tylko dlaczego za moje pieniazki jak by sie "potomni" zrzucili to moge robic na wszelakie sposoby swoja tetunie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    dzieki hubi za podpowiedz,juz na szybkosci wrzucilem wszystko w "nasze auta"

  6. #216
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    ...........
    Efekt może być taki że wstanie to jak GT35 a mocy wyjdzie tyle co na GT28RS / GT2871 .
    Dodatkowo aby uzyskać moc typu 500 to trzeba już trochę większe doładowanie a turbiny na łożyskach ślizgowych nie można tak zakręcić jak na kulkowych . Do ilu można zakręcić to nie mam pojęcia i pewnie nikt nie ma bo mapy do tych turbin nie istnieją ..










    Pozdrawiam
    Och Arttur z tym ,że moc będzie na poziomie gt28rs to lekko przesadziłeś . Łukasz Lamik, chyba osoby i Jego golfa nie trzeba przedstawiać osobom które interesują się 1/4 w Pl.
    http://www.youtube.com/watch?v=gZQRym1zUh8
    Golf ma 800+ na właśnie takim chińczyku tylko nie pamiętam czy jest to gt35 na dużym A/R czy coś deczko większego. Corsa Lamików też lata na chińczyku i ma moc 600+ na gt35 składanej przez małe chińskie rączki. Oba auta to r32 i niestety borykają się z problemami uszczelek itp ale rozmawiałem osobiście i w żadnym z aut nie było problemów z turbinami. Boosty jakie tam są są bardzo "menskie" bo dmuchane jest sporo ponad 2 bary i turbiny dają radę. Nawet już w drifcie na takich latają także czemu by nie. Ja nie napisałem ,że turbo jest lepsze od Garrett lecz koszt jest śmieszny i w przypadku awarii regeneracja będzie możliwa na terenie PL co w przypadku Garrett na kulkach odpada ( a przecież zdarzają się też usterki ). Po prostu wiele już o nich słyszałem i chciałem sam się przekonać jak jest na prawdę . Mam już porównanie EFR vs Garrett dlatego teraz doradziłem Łukaszowi taką opcję .
    Padło na ten model gdyż to turbo jest na flanszę T3 a na taką flanszę jest fajny kolektor ( pewnie będziemy mieli do Ciebie prośbę Arttur o małą paczuszkę ).
    Odnośnie bezwładności wirników to właśnie tutaj kolejne zaskoczenie. Porównywałem z inną super turbosprężarką ( Arttur Ty wiesz z jaką :P ) i bezwładność chińczyka jest deczko mniejsza niż w tej "markowej" (chińczyk ma mniejszy wirnik turbiny ale mimo wszystko i tak całkiem miłe zaskoczenie) dlatego powiem szczerze ,że jestem na prawdę ciekaw jak to się sprawdzi.

    Ale zanim poznamy konkrety to jeszcze troszkę czau upłynie no i na razie boost ma być bardzo lajtowy z racji seryjnego słupka lecz jak znam Łukasza to długo taki stan nie potrwa i będziemy robić maszynownie aby przyjęła więcej nitków i koników( namawiałem aby zrobić od razu silnik ale kwestia finansowa nie jest bez znaczenia )
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 27-09-2013 o 19:55

  7. #217

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    "male chinskie raczki " haha dobre.Takie male chinskie raczki produkuja na codzien bomby jadrowe a nie poradza sobie z jakas tam sprezareczka?

  8. #218
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    . Ja nie napisałem ,że turbo jest lepsze od Garrett lecz koszt jest śmieszny i w przypadku awarii regeneracja będzie możliwa na terenie PL co w przypadku Garrett na kulkach odpada ( a przecież zdarzają się też usterki ).
    kumpel założył do S13 CA18DET nowego Garretta i na dzień dobry zaraz po założeniu się wysrała -niestety Garrett nie przyjął reklamacji, bo nie była montowana w specjalistycznym (cokolwiek to znaczy) zakładzie, tylko kumpel sam dłubie w autach.

  9. #219
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł - Na GT28RS możliwe jest zrobienie 400+ , pisaliśmy o tym przypadku na forum .
    Poza tym napisałem 28RS łamane przez 2871 więc dla mnie jest to zakres 360 - 430 .... Wydaje mi się więc że nie przesadziłem jakoś za bardzo z tymi prognozami .
    Z tym że będzie wolniej wstawać przez łożyska ślizgowe to raczej na pewno nie przesadzam
    Nie za bardzo też widzę związek jaki z tą dyskusją ma golf VR6 latający na kopi GT35 albo jeszcze i większej bo nam chodzi tu o tą konkretną turbinę której fotkę wkleiłeś i silnik 1.8T .

    Myślę że nie trzeba mnie przekonywać do faktu że jakieś moce można na tym wykrzesać bo to po prostu fizyka ..
    Co do reszty to mam swoje zdanie którym się podzieliłem i tyle . W sumie nawet nie po to żeby Cię przekonywać że są ''be'' bo przecież nic nie napisałeś wcześniej w tej dyskusji .

    Po prostu pod wieloma względami nie jest to ''to samo co GT tylko tańsze'' jak to określił Łukasz i dla tego potrzebne było rozwinięcie tematu .
    Dla mnie ( i pewnie dla wielu co kupili ) takie turbiny to środek zastępczy ale cóż , w wielu dziedzinach życia ludzie zadowalają się substytutami i jest dobrze


    Cytat Zamieszczone przez ŁukaszS Zobacz posta
    "male chinskie raczki " haha dobre.Takie male chinskie raczki produkuja na codzien bomby jadrowe a nie poradza sobie z jakas tam sprezareczka?
    No właśnie są setki udokumentowanych przypadków że te rączki sobie nie poradziły ale mam głębokie podejrzenie że to zdecydowanie nie te same rączki ( choć też małe ) robią te bomby Oczywiście żartujemy sobie bo to oczywista oczywistość .


    Jeśli chodzi o kolektor to nie ma problemu Panowie , z przyjemnością pomogę w sprowadzeniu .
    Dajcie cynk jak będziecie gotowi i będziemy załatwiać .

    I tak jeszcze z ciekawości .. Jaką metodę wybrałeś do porównywania tych turbin ?








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #220
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Z chinolami jest problem. Trzeba mieć pewne żródło by wyrób był oki i długo pożył.
    Ostatnio poskładane 2.7BT na odpowiednikach GT3071R i wstaja przy 5000obr
    Obecnie składane 1.8T na takiej samej spręzarce, lecz z innego źródła. Okaże się co wyjdzie.

    Co do jakości i żywotności Garetów, to mam raczej kiepskie zdanie. Płacisz za turbo koszmarne pieniądze, nie masz gwarancji, a czasem nówka z kartonu jest rozkompletowana i wirnik lata na wszystkie strony :/ Poza tym notorycznie pęka żeliwo przy WG.

    Kupując chinola płacimy nawet poniżej 1000zł i na pewno skądś ta róznica sie bierze, lecz nawet jak wytrzyma rok, to będzie git.

    W autach tylko do dragu jak wysra się chinol to luz. Wstawiasz do garażu i dłubiesz dalej. Co innego auto do codziennego użytku... i przy budowaniu auta trzeba to jakoś rozgraniczyć.
    W tym momencie, dla mnie mocno grzebnięte auto i codzienne użytkowanie to porażka!!! Jak coś robić to iść w maksa i traktować jako zabawkę. Wszystkie półśrodki, to strata czasu i kasy. Osobiście już drugi raz w taki układ nie wejdę.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 28-09-2013 o 12:34
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #221
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    chińska GT2871 z dispolu wstaje w taki sposób http://vaglog.rtnet.pl/grexong60_150531.html
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  12. #222
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a można prosić o jakiś opis setupu? jaki kolektor jak zrobione orurowanie itp? bo same turbo to jedna rzecz a ważna jest jeszcze reszta.....
    Poza tym właściciel myśli nad moimi sugestiami aby zrobić wszystko po bandzie i zakręcić tak jak trzeba

  13. #223
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Z chinolami jest problem. Trzeba mieć pewne żródło by wyrób był oki i długo pożył.
    Ostatnio poskładane 2.7BT na odpowiednikach GT3071R i wstaja przy 5000obr
    Obecnie składane 1.8T na takiej samej spręzarce, lecz z innego źródła. Okaże się co wyjdzie.

    Co do jakości i żywotności Garetów, to mam raczej kiepskie zdanie. Płacisz za turbo koszmarne pieniądze, nie masz gwarancji, a czasem nówka z kartonu jest rozkompletowana i wirnik lata na wszystkie strony :/ Poza tym notorycznie pęka żeliwo przy WG.

    Kupując chinola płacimy nawet poniżej 1000zł i na pewno skądś ta róznica sie bierze, lecz nawet jak wytrzyma rok, to będzie git.

    W autach tylko do dragu jak wysra się chinol to luz. Wstawiasz do garażu i dłubiesz dalej. Co innego auto do codziennego użytku... i przy budowaniu auta trzeba to jakoś rozgraniczyć.
    W tym momencie, dla mnie mocno grzebnięte auto i codzienne użytkowanie to porażka!!! Jak coś robić to iść w maksa i traktować jako zabawkę. Wszystkie półśrodki, to strata czasu i kasy. Osobiście już drugi raz w taki układ nie wejdę.
    Dokładnie źródło to słowo klucz i tak samo jest z Garretami, być może te promocje nie zawsze wychodzą na dobre i to nie tylko tobie, ja już zaczynam się martwić że przepłaciłem 3 krotnie za turbo które nie przeżyje taniego dobrego chinola.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #224
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Prosiłbym o jakąś formę kontaktu, bo jestem zainteresowany pomoca w szukaniu nieszczelności

    Pozdrawiam

  15. #225
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    a można prosić o jakiś opis setupu? jaki kolektor jak zrobione orurowanie itp? bo same turbo to jedna rzecz a ważna jest jeszcze reszta.....
    Poza tym właściciel myśli nad moimi sugestiami aby zrobić wszystko po bandzie i zakręcić tak jak trzeba

    Tak oczywiście, setup jest dość standardowy:

    -AUM seria , nie otwierany od nowości , wcześniej latał na k04 aż popękała , to była motywacja do przejścia na chinola z dispolu za śmieszną walute.
    -Turbo jak wspomniałem GT2871
    -Fmic 550x230x65
    -Orurowanie srednicy 55mm , z malutką nieszczelnością przy przepustnicy - zostanie to poprawione - wiec może jeszcze wstawanie deko wcześniej.
    -Pompa paliwa seria z AUM poddała się przy 260ps, więc wpadła pompa z S3 no i w sumie też sie skończyła wydajność ,trzeba pomyśleć nad jakąś mocniejszą.
    -Wtryski S3 + reg 4 bary , zalecone zostało przejście na 550 @3bary- pompa S3 nie nadaje się do pracy na reg 4bar.
    -Tip 3 cale , MAF S3.
    -Wydech - DP3ka + 2.5 na 1 kominie przelotowym mg-motorsport , btw zaskakująco cichy tłumik - jak na serii.
    Aha i kolektor wydechowy też z dispolu za niecałe 4paki - istne szaleństwo Póki co trzeba ogarnąć jakieś wskaźniczki celem protekcji motorowni , niech zrobi trochę km to zobaczymy jak się spisuje setup na dłuższą mete .
    ps.Kierownik też myśli zakrecić to tak jak piszesz Paweł - tj .na maxa
    No ale żeby to zrobić wpierw trzeba ogarnąć troszkę waszki bo pompa z s3 nie wyda na moc którą ta dmuchawa pyknie na miekko po tym co zaobserwowałem.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 24-11-2013 o 00:38
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1051
    Ostatni post / autor: 26-04-2022, 07:15
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •