Strona 14 z 34 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 196 do 210 z 496

Wątek: Pawel-2005 ,pomoc techniczna przy auTTach w okolicach Warszawy (Płońsk)

  1. #196
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez lelu666 Zobacz posta
    Jednym słowem nastała era CHiN
    Na potwierdzenie ,że tak troszkę zaczyna być wrzucam fotkę :

    Ślimak idzie do TT jednego z naszych forumowiczów, a jeśli to nie tajemnica to może się ten ktoś pochwali:P
    Turbo to odpowiednik gt3076 na flansze t3 z a/r 0.63 muszli wydechowej.
    Potencjał do 500km :P także jak widać sezon 2014 zapowiada się ciekawie

  2. #197

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    No pochwale sie jak ogarne jak wrzucac foty narazie zbytnio nie ma sie czym chwalic (bez urazy do tego co do tej pory zrobil Paweł :P bo robote odwalil znakomita) . I oby mi starczylo sil zeby rozpoczac sezon 2014 na BIG TURBO bo wiadomo,ze w zyciu roznie bywa,ale jak na te chwile to zostaje tylko i wylacznie przy TT
    Ostatnio edytowane przez ŁukaszS ; 25-09-2013 o 21:52

  3. #198
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Turbo to odpowiednik gt3076
    odpowiednik powiadasz
    co masz przez to na mysli? no name, czy po prostu jakas inna firma ?

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #199
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez lelu666 Zobacz posta
    Jednym słowem nastała era CHiN
    Czytaj Marek czytaj.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #200
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    czytam czytam, ale to ze cos jest made in china nie oznacza od razu, ze to no name
    bylem ciekaw, czy to jakas firmowka tyle, ze lepiona w chinach, czy po prostu chinol bez nazwy

    "Love Them BOTH" - M.

  6. #201

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    chinol chinolem,ale chyba dobre wykonanie. Ktos mi tak kiedys wspomnial odnosnie chinczykow ze wytrzymuja...ktos tam ma wsadzony na duzo wieksza moc i daje rade... tak samo jak bylo z fmic-ami... kiedys mowili,ze chinczyki do dupy. Pawel zalozyl mi chinczyka i bardzo dobrze sobie radzi,temp w dolocie a na zewnatrz nawet w upaly rozni sie 4-5st. Takze ja osobiscie sie zdecydowalem na to "turbo". A nawet jak sie posypie za jakis czas to kupi sie drugie,bo w porownaniu do takiego garreta to cena wynosi 1/3,roznica jest a zabawa taka sama :P wiec po co przeplacac

  7. #202
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863



    Chcecie dodatkową opinie czy decyzja już bezapelacyjnie zapadła i będziecie rzeźbić w gównie ?








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #203
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Artur, czy tego samego nie mowiles o fmicach? Ktore oczywiscie nie daja tak dobrze rady jak np precision, ale jednak daja. Jest w Polsce kilka szybkich projektow na chinolach ...

  9. #204
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Artur, czy tego samego nie mowiles o fmicach? Ktore oczywiscie nie daja tak dobrze rady jak np precision, ale jednak daja. Jest w Polsce kilka szybkich projektow na chinolach ...
    FMICe na początku były wadliwe - często były nieszczelne. Wykonanie turbo a wykonanie FMIC to 2 różne bajki i złożoność i precyzja wykonania turbo jest zupełnie inna. Jednak, żeby nie było mojej stronniczości to turbo, które kupił ŁukaszS zapewne z Re5pectu ma świetne opinie zarówno pod kątem ich pracy jak i wytrzymałości i do tego ma 2 lata gwarancji z tego co pamiętam. Nawet jak coś okaże się, że jest z nim nietak to można je reklamować (chociaż jestem ciekaw jak ta reklamacja będzie wyglądać, bo u garreta jest praktycznie niewykonalne uzyskać pozytywną reklamację). Życzę ŁukaszS braku problemów z tym turbo, bo w końcu ktoś szlak przetrzeć musi.

  10. #205
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Artur, czy tego samego nie mowiles o fmicach? Ktore oczywiscie nie daja tak dobrze rady jak np precision, ale jednak daja. Jest w Polsce kilka szybkich projektow na chinolach ...
    Czego tego samego ( pyt retoryczne ) ? Przecież nic nie powiedziałem a '' rzeźbienie w gównie '' to pewnego rodzaju przenośnia literacka ...
    Poza tym jestem zniesmaczony faktem że po tylu latach na forum wyskoczyłeś do mnie z takim porównaniem . Normalnie jak nowicjusz bez żadnego pojęcia
    Reszta tak jak Stelmi już napisał , dodał bym tylko żenującą efektywność rdzenia ( która to została poprawiona w niektórych chińczykach ) ...










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #206

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    Tak czy tak zostaje przy chinczyku. Jak napisal Stelmi,ze ktos szlak przetrzec musi,padlo na mnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.Odnosnie jeszcze samej turbiny to raczej by nie brali chlopaki z re5pectu czegos co polata pare km i sie wysra. Jezdzi ponodz pare samochodow w Polsce na tych "chinczykach"i nikt nie narzeka a sa to samochody dobrze porobione. tutaj cytat z re5pectu " z jakością nie mieliśmy dotąd problemów, jako ciekawostkę robią także turbiny na podwójnych łożyskach kulkowych i wirnikach obrabianych na CNC - jak w np. w Garrett GTX" , "produkcja jest w Chinach przez jedną z lepszych ichniejszych wytwórni. produkują także dla paru amerykańskich marek". Dziekuje,dobranoc

  12. #207
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Kolejna ciekawostka - Properfekt będzie też miał takie turbo w swoim Audi URQUATTRO tylko odpowiednio większe

  13. #208
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh , to w sumie dobry news bo ktoś ogarnięty w temacie przetestuje ten konkretny typ a nie takie gadanie że ktoś tam jeździ i jest zadowolony a nic nie wiadomo jaka moc , jak długo i jaka wiedza tego zadowolonego

    ŁukaszS , prosiłeś mnie o opinie na PW ale skoro już tutaj się wypowiedziałeś to i ja tutaj się wypowiem .
    To w sumie już nie te czasy że te chińskie turbiny rozpadały się po paru kilometrach ale też sporo brakuje im do trwałości Garrettów czy innych renomowanych turbin ...Więc nie można powiedzieć że jest to to samo tylko tańsze
    Jak na razie rekordzista przejechał 40 tyś , średni żywot takich turbin jaki wynika z doświadczeń ludzi w USA to 6- miesięcy do roku . Im wyższe doładowanie tym jakoś szybciej się wysypują . Oczywiście jest to uogólnienie dot chińszczyzny bo ni jak przecież nie można zdeterminować którą jaka fabryka robiła LOL
    Masz rację że tania i można wymienić jak zejdzie ale taka wymiana kosztuje , robocizna , części , transport a często awarie przytrafiają się w najmniej sprzyjającym czasie i miejscu więc jeszcze nerwy ...
    Jak kupisz i zainstalujesz drugą to już się zbliżysz kwotowo do Garretta

    Ale zapomnijmy nawet o sprawach jakości i niezawodności ..
    Ogólnie uważam że nie jest to najlepszy wybór dla 1.8T . Oryginalny GT3076 już należy do nie najszybciej wstających turbin a ma łożyska kulkowe .
    Tutaj masz te same wymiary wirników i muszli ale łożyska ślizgowe i ciężkie odlewane wirniki wiec lag jeszcze większy i kolejny fakt świadczący o tym że nie jest to to samo .
    Efekt może być taki że wstanie to jak GT35 a mocy wyjdzie tyle co na GT28RS / GT2871 .
    Dodatkowo aby uzyskać moc typu 500 to trzeba już trochę większe doładowanie a turbiny na łożyskach ślizgowych nie można tak zakręcić jak na kulkowych . Do ilu można zakręcić to nie mam pojęcia i pewnie nikt nie ma bo mapy do tych turbin nie istnieją ..
    Oczywiście nie wyklucza to możliwości że będziesz zadowolony z mocy bo skok będzie spory w porównaniu do seryjnej a i z lagiem typu GT35 ludzie jeżdżą i nie narzekają

    Ja jednak zawsze byłem i będę zwolennikiem robienia raz a dobrze .

    Tak czy inaczej też jestem ciekawy co z tego wyjdzie więc życzę powodzenia i będę obserwował projekt .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #209
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A czy nie jest tak że w skrajnych przypadkach uszkodzenie turbiny może zrobić szkody w silniku, bo to dodatkowe ryzyko, z tego co wiem doładowanie u Łukasza ma być małe, więc powinna ta turbinka pożyć dłużej, ale ogólnie bezapelacyjnie stoję za Arturem, bo w innym przypadku, to ja głupi strasznie że 3x za garreta przepłaciłem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #210

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    przez was glupieje i mam ochote rzucic wszystko w piz...du,powrocic do motocykla,bo to byl jedyny pojazd,ktory sprawial,ze czulem co to przyspieszenie

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1051
    Ostatni post / autor: 26-04-2022, 07:15
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •