Strona 11 z 34 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 496

Wątek: Pawel-2005 ,pomoc techniczna przy auTTach w okolicach Warszawy (Płońsk)

  1. #151
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak na marginesie to zapomnijcie o tym wykresie czerwonego leona z firmy CHIPTUNING R-Performance
    nie chcę być nie miły ale to jest naciąganie klienta i robienie w jajo bo dziś aż mi się skoda zrobiło jak widziałem minę kolegi gdyż zostawił tam 2 tys zł a auto nie może objechać auta z mniejszą turbiną. To jest jak dla mnie kolejny przykład że 1.8t strojone przez Rogala po prostu nie jedzie na tyle ile jest na wykresie;/
    Podmienilismy DV na properfekt. Boost był tak jak Na strojeniu i wszystko tak jak powinno być . Paliwo 98 z bp.
    Czarny leon z k03s by GTO początkowo na paliwie 95 a potem sam na swój koszt zalałem 98 aby dalej testować.
    Efekt jest taki że czerwony Leon z k04 i 284km i 407nm za cholere nie może uciec czarnemu leonowi. Auta jadą praktycznie równo. Jedynie jak ja jeździłem czerwonym to na początku zyskiwałem pół długości a potem czarny siedział na ****lu do 200km.
    Domyślam się że czarny leon z k03s by GTO nie ma 270-280km tylko raczej 240 datego pytam gdzie te Rogalowe konie?
    Prób było tak wiele i z rolki i z kreski że szkoda dalej wypalac wachy. Powiem tyle że nawet czarny leon na k03s ma lepszy niuton niż czarny i w średnich obrotach lepiej jedzie tylko górą może ma z góra 10km mniej. Proszę mi też nie pisać że kierownik nie ogarnia bo autem jeździłem ja i właściciele i efekty były cały czas bardzo zbliżone.
    Ogólnie to szczerze bardzo się rozczarowałem tym jak jedzie czerwony. Kreski ma piękne niuton 400+ to powinno robić szał a nie jechać równo z autem z mniejszą turbiną!!!! moja ocena na ile jedzie czerwony to uważam że 250km i jakieś 350nm to będzie tak obiektywnie bo skoro do 200km/h czerwony jest wstanie nadrobić pół długości auta to chyba na więcej to raczej nie jedzie....
    także temat wykresu czerwonego leona można chyba już zamknąć w "moim" temacie aby nie zaśmiecać wątku tym bardziej że w temacie opisuje reanimację i jakieś tam mody wielu aut a nie tylko czerwonego leona. (ale odblokuję jak będzie jakiś znaczący update albo jakaś korekta leona aby WRESZCIE auto jechało na tyle ile jest na wykresie).
    Do dyskusji o leonach by Rogal vs GTO zapraszam w innym temacie: http://www.klubtt.pl/tuning-i-gadazety/11606-3.htm

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    dawno nic tutaj nie pisałem ale mimo wszystko cały czas coś się dzieje.
    Dziś doszła nietypowa paka, a czemu nietypowa?:

    Podobno biały jest teraz w modzie więc czemu nie
    Dodam jeszcze tylko ,że te czarne sili złączki to do mojego urala z 1966 roku Jest to mod który ma na celu poprawę serii. Seryjne nowe gumy są z takiego super materiału że wytrzymują maks 2 lata dlatego pomysł padł na kolanka z fmic.pl ale koniec już OT.
    Jak będzie wyglądał biały cooler na aucie mogę zaprezentować za jakiś czas jak będziecie ciekawi :P

  2. #152
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    W ramach humoru wrzucam fotkę mojego pokoju jak to człowiek ma zajoba na punkcie motoryzacji:

    Taki widok mam codziennie gdy otwieram oczy po przebudzeniu:P Oczywiście to jest tak 1/3 zabawek do 1.8t gdyż resztę trzymam w piwnicy :P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-05-2013 o 08:46

  3. #153
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Po pokoju wiadome są 2 sprawy:
    1. kochasz auta
    2. nie masz żony

  4. #154
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    Po pokoju wiadome są 2 sprawy:
    1. kochasz auta
    2. nie masz żony
    Na żonę jeszcze przyjdzie czas:P a odnośnie aut to motocykle też nie są mi obojetne co widać na jednej ścianie , a na drugiej wisi kombinezon na motor co zresztą trochę widać hehe
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-05-2013 o 08:48

  5. #155
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    no i w garazu ładna sztuka tez stoi i sie kurzy

  6. #156
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Che che pokój masz wypasiony, budzi się człowiek rano i jest poturbowany, tam chyba ze 4 turbiny leżały swego czasu i to jakie? Gt28rs to już nie BT. chciało by się powiedzieć
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-05-2013 o 08:48
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #157

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    20
    Pawel-2005 widzialem gdzies na forum Twoja modyfikacje seryjnego tipa, tzn. metalowe obejmy ktore zapobiegaja jego zasysaniu sie. Zastanawiam sie czy poza walorami estetycznymi jest jakas roznica na plus dla aftermarketowych rozwiazan, przykladowo dla tipa properfektu? Czy jest sens przeplacac?

    Pawel-2005:Jest to zdecydowanie Tańsze rozwiązanie gdyż koszt to jedynie troszkę pracy :P
    Raczej nie chcę się porównywać do jakby nie było już markowego TIP properfekt , jest to po prostu modyfikacja serii gdy komuś zależy na oszczędności środków a jednocześnie poprawie serii. Bez wątpienia jeżeli ktoś nie bierze pod uwagę straty paru stówek to montaż TIPa Propera jest lepszym wyjściem
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-05-2013 o 08:50

  8. #158
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    U Pawła to nawet po pokoju widać, że TTmaniak
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-05-2013 o 08:49

  9. #159

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    Po pokoju wiadome są 2 sprawy:
    1. kochasz auta
    2. nie masz żony
    Ładny masz pokój Paweł I uwierz mi, że są takie dziewczyny (prócz mnie ), którym podoba się taki zestaw w domu

  10. #160
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh to na razie niestety nie trafiłem na taką

  11. #161
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    brakuje tylko stojaka z silnikiem ;]

    pozdro
    Drr

  12. #162
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez doktorsr Zobacz posta
    brakuje tylko stojaka z silnikiem ;]

    pozdro
    albo stolika z silnika


    Pawel-2005: Stojak z silnikiem jest ale w piwnicy, nawet wisi na nim 1.8t ale faktycznie w tym pokoju przydałby mi się bardziej stolik z silnika, aby nie robić OT przeniosę te posty w inne miejsce:P

  13. #163
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dawno nic tutaj nie pisałem ale to nie znaczy ,że nic się nie dzieje. Po ukończeniu projektu gt30 400+ od razu zabrałem się za projekt TT FWD gt28rs.
    Auto nie ma swojego tematu dlatego opiszę to tutaj:
    Baza to TT AUQ z roku 2001. Zwykła zielona seria ze sporą ilością oleju na silniku, na skrzyni i wieloma zaniedbaniami przez "mechaników" który ją robili.
    Fotki pod maską nie zrobiłem gdyż za szybko zabrałem się za demolkę ale uwierzcie mi ,że nie było co fotografować:P
    Szybko czapa została zrzucona i ujrzałem takie coś:

    czapka oczywiście nieszczelna i waszka uciekała z komór spalania:

    ssak czyściłem w tamtym roku ale ktoś coś grzebał w silniku i potem uszczelniał pokrywę , misę i lubił bardzo sylikon który trafił znowu tutaj:

    ciśnienie oleju spadało i silnik wydawał czasem dziwne dźwięki łącznie z kontrolką niskiego ciśnienia oleju.
    W aucie były takie fanty jak popękany kolektor wydechowy gdzie było widać "światełko w tunelu" który od razu poleciał na złom. Turbo było przykręcone 3 śrubami/szpilkami ( pół na pół tym co było pod ręką) z taką siłą ,że odkręciłem je palcami. Linie wodne i olejowe całe zapocone czyli wykwintnie. Turbina była po regeneracji i zrobione autem ze 2 tys km a wirnik już obcierał o muszlę kompresora i wyglądał jak by go ktoś przykręcał kombinerkami a nie kluczem ( sprawa ma być reklamowana bo 1500zł za regenerację gdzie turbo już po 2 tys już trze o muszlę to dziwny przypadek).
    W głowicy był nawet nagar przy prowadnicach zaworów ssących :

    co świadczy że gumki zaworowe puszczały sporo syfu;/
    skoro auto ma mieć docelowo 300km to wypadało by ogarnąć łapę pod silnikiem czyli odpowiednio ją usztywnić:

    poskładana i usztywniona łapa na tyle zasyfionej głowicy :

    dlatego od razu głowica została rozpięta i wszystkie zawory oszlifowane:

    głowica została sumiennie wymyta aż do białego alu i splanowana:

    docieranie zaworów do gniazd aż do idealnego dopasowania i uzyskania idealnie gładkich powierzchni gniazd zaworowych i czapkę można było spinać w całość
    Pomimo tego że gt28rs eliminator dostał nowe CHRA w motoremo to postanowiłem rozportować i wypolerować muszlę gorącą gdyż ATP dało troszkę ciała i wirnik obcierał o nią ;/ Fotka przed oszlifowaniem:

    po wyportowaniu i polerce:

    z drugiej strony też została liźnięta aby przepływy się poprawiły Kolektor od BAM też został rozportowany i wygładzony w celu lepszych przepływów
    Skoro turbo już było poskładane na gotowo to zrobiłem honowanie cylindrów i włożyłem wypicowane tłoki z nowymi pierścieniami :

    uszczelka już czeka i głowica więc trzeba było wyczyścić jeszcze jeden syf z silnika:

    pokrywa została wyczyszczona do białego i na górze pomalowana na czarno,kolektor dolotowy wymyty i wyczyszczony druciakiem razem z przepustnicą
    Nie zastanawiałem się długo i zacząłem składać silnik:

    i poszło już z górki dlatego finalnie wygląda to tak:

    Seryjny zawór był zepsuty ( oczywiście są najlepsze:P ) dlatego wleciała wypolerowana dv Properfekt i namówiłem właścicielkę na airbox simoty wraz z obudową przepływki. Seryjna puszka musiała zrobić wylot gdyż sztywny aluminiowy tip nie pasował do niej. 1.8t ma czym oddychać i wygląda całkiem męsko:

    Niestety nie jest to amsoil ale nie miałem takiego na stanie a trzeba było szybko coś założyć dlatego jest simota
    Brakuje plastiku nad zbiorniczkiem chłodzącym ale został u jakiegoś z poprzednich "mechaników" lubiących mazać sylikonem:P
    Niestety z racji braku budżetu dp ( przerobione od wersji 225) musiałem podpiąć do seryjnego seryjnego środkowego tłumika i dalej seria
    Jest to spora restrykcja ale niestety z racji kosztów zapewne wydech będziemy strugać w następnym roku
    Wtryski to siemens deka 630ccm i paliwa w TT nie brakuje
    auto dotarte w jedną noc i już śmiga na 3 oleju tym razem już syntetycznym
    Misja dorobienia 70-90km się powiodła gdyż auto jedzie już całkiem przyjemnie i była ustawka z leonem strojonym przez Mr Motors który na hamowni wypluwa 280km i 400nm. Auta jadą w sumie równo gdyż po kilku pojedynkach wniosek jest taki że ten kto pierwszy ruszy jest pierwszy a auta jadą tak samo aż do końca szkrzyni w TT ( 240 -250 łapie bardzo szybko:P ) . Czyli realnie myślę że tt ma ze 260-270km skoro jedzie tak samo jak leon
    Niestety wydaje się to bez rewelacji ale jak ktoś widział seryjny wydech od 180tki to zrozumie sprawę , gdy w TT wleci przelotowe 2.5 cala to spool się zdecydowanie poprawi i moc górą także Myślę że 300km jest realną wartością do zrobienia ale czas pokaże ile tak naprawdę da odetkanie tego silnika

    Oficjalnie gratuluję kolejnej osobie z forum członkostwa w elicie "big turbo". Kto jest tym szczęśliwcem? Jak koleżanka się pochwali to będzie wiadome a jak nie to uważajcie na spotach hehehe:P

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    przepraszam z tym zamykaniem ale coś przypadkiem się ustawiło ,aż sam się zastanawiałem czemu nikt nic nie napisał , ale pomyślałem ,że nikogo nie interesuje kolejne big turbo w klubie:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 17-08-2013 o 14:17

  14. #164
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    czym czesciej ogladam te fotki, tym mocniej nabieram ochoty na "maly" przegladzik u Pawla

    ps. tego zielonego skrzata ktos wystroil, czy lata jak jak wyjechalo z Plonskiej fabryki ?

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #165
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Kolejny dość gruby projekt wykonany Widać, że Paweł odwala porzadna robote sam sie zastanawiam, nad lekkimi modami, ale potrzeba $$

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1051
    Ostatni post / autor: 26-04-2022, 07:15
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •