Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Tor Kielce Track Day - 16.07.2012

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granatowy
    Posty
    38

    Tor Kielce Track Day - 16.07.2012

    Wybieram sie w najblizszy poniedzialek na Tor Kielce na sprawnosciowke:
    Tor Kielce - treningi, eventy, co-drive , szkolenia - Cars4fun.pl

    Ktos jeszcze chetny? W grupie byloby razniej

  2. #2
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    W sumie niezły pomysł. Ja to chyba jednak bym jakiś dalszy termin wybrał, bo niestety doprowadzam swoje autko do normalnego stanu.
    Ale w przyszłości bardzo chętnie.

  3. #3
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Temat ciekawy, sam chciałem założyć podobny ale na torze Poznań.

    Więc tak - Kielce:

    - cena jest bardzo O.K.
    - pytanie o małą pętlę - kiedyś po niej jeździłem, to jest to praktycznie tor kartingowy (no oprócz owalu wokół niego, który to jest częścią toru), warto przemyśleć, bo jeśli ktoś nastawi się na większe prędkości i sportową jazdę, może być zawiedziony (można mnie poprawić, jeśli źle rozumiem małą pętlę) zrzuta toru: Wikimapia - Let's describe the whole world!. Asfalt jest dosyć śliski i przednionapędówkę przy 70-80 km/h stawia tam bokiem (niektórzy zaliczali 180) co akurat może być zabawne i chyba nie dotyczy naszych quattro.

    Na Torze Poznań oferta track day (8-17) za 500zł + 50zł za os. tow. z pełnym cateringiem, serwisem oponiarskim i mechanicznym. Tor Poznan Track Day

    Tak czy inaczej - planuję wyruszyć na owy track day Kielce/Poznań pod koniec września - 24.09 w Kielcach lub 30.09 w Poznaniu. Fajnie, gdyby zebrało się choć kilka klubowych TT.

    Jestem bardzo ciekaw jak przebiega taka impreza w Kielcach, stąd gorący apel remigiusz o relację po jazdach Czy w Kielcach wymagany jest kask? Nic o tym nie piszą?
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 13-07-2012 o 10:37

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a może by tak ułęż? jest taniej i bliżej nie?

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granatowy
    Posty
    38
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Temat ciekawy, sam chciałem założyć podobny ale na torze Poznań.
    Taki temat już jest
    http://www.klubtt.pl/ogallne/9478-to...czy-warto.html

    Ja się wybieram do Poznania 12go sierpnia.

    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Więc tak - Kielce:

    - cena jest bardzo O.K.
    - pytanie o małą pętlę - kiedyś po niej jeździłem, to jest to praktycznie tor kartingowy (no oprócz owalu wokół niego, który to jest częścią toru), warto przemyśleć, bo jeśli ktoś nastawi się na większe prędkości i sportową jazdę, może być zawiedziony (można mnie poprawić, jeśli źle rozumiem małą pętlę) zrzuta toru: Wikimapia - Let's describe the whole world!. Asfalt jest dosyć śliski i przednionapędówkę przy 70-80 km/h stawia tam bokiem (niektórzy zaliczali 180) co akurat może być zabawne i chyba nie dotyczy naszych quattro.
    Też słyszałem, że jest ślisko, ale mam quattro, więc powalczę

    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Na Torze Poznań oferta track day (8-17) za 500zł + 50zł za os. tow. z pełnym cateringiem, serwisem oponiarskim i mechanicznym. Tor Poznan Track Day

    Tak czy inaczej - planuję wyruszyć na owy track day Kielce/Poznań pod koniec września - 24.09 w Kielcach lub 30.09 w Poznaniu. Fajnie, gdyby zebrało się choć kilka klubowych TT.
    Ja się wybieram w sierpniu do Poznania. Jak mi się spodoba, to we wrześniu też chętnie pojadę. Po otwarciu A2 droga do Poznania z W-wy to przyjemność

    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Jestem bardzo ciekaw jak przebiega taka impreza w Kielcach, stąd gorący apel remigiusz o relację po jazdach Czy w Kielcach wymagany jest kask? Nic o tym nie piszą?
    Oczywiście, zdam relację Biorę ze sobą kibiców, więc będą też fotki.

    W Kielcach kask nie jest wymagany.

    EDYCJA ---------- Post dodany 19:38 14-07-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    a może by tak ułęż? jest taniej i bliżej nie?
    W Ułężu jeszcze nie byłem, ale w najbliższą sobotę będą tam pomykał Arielem Atomem

    Orientujesz się, jakie tam obowiązują zasady? Można po prostu przyjechać, czy trzeba się zapisać na imprezę zorganizowaną, tak jak w Kielcach i w Poznaniu?

  6. #6
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Podoba mi się Twoje podejście, miejsce TT (jedno z wielu ) jest na TORZE!

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    na ułężu są track day , zapisujesz się i jedziesz, ja jak ogarnę to co chcę przy TT to planuję się rozejrzeć za najbliższym terminem i chciałbym polecieć. Mam nadzieję że ktoś by jeszcze był chętny

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granatowy
    Posty
    38
    I już po Track Day... poniżej moje wrażenia.

    Generalnie: super zabawa Polecam!

    Przed wyjazdem na tor zrobiłem kilka "poprawek" , a mianowicie:
    -> zawieszenie: amorki przód i tył Bilstein B6 + sprężyny Eibach Pro Kit (obniżenie o 25 mm)
    -> tarcze hamulcowe Brembo Max + klocki Ferodo DS
    -> sportowy płyt hamulcowy
    -> felgi 18" + opony semi-slick Federal 595 Rs-R
    -> inne pierdółki w zawieszeniu, aby wszystko było jak igła

    Wrażenia z toru:
    + bardzo fajny tor do ćwiczeń poprawnego wchodzenia w zakręty - tam jest zakręt za zakrętem
    + jeden z zakrętów faktycznie jest dość śliski, ale mi się to podobało - można poćwiczyć taką nawierzchnię
    + generalnie niekolizyjny, więc bezpiecznie mogą jeździć osoby o różnych doświadczeniu
    + miła administracja toru
    - przy zakrętach jest tarka, która nie wpływa pozytywnie na opony i zawieszenie - niestety jak chce się szybko jechać to często "prostuje" się zakręt właśnie po tej tarce
    - trochę brakuje dłuższej prostej, aby auto zdążyło się schłodzić (a to istotny problem, o czym piszę niżej)

    Wrażenia z jazdy TT:
    + przede wszystkim - dała radę bez żadnej awarii (oprócz przegrzewania się), na torze, gdzie cały czas rozpędzamy się do 100/130 i hamujemy prawie do zera i tak w kółko
    + jestem bardzo zadowolony z klocków i tarcz, które mimo ostrego traktowania nie przegrzały się
    + zawias ok - dobre trzymanie, brak istotnych przechyłów w zakrętach
    + z opon jestem średnio zadowolony - po kilku godzinach rozgrzały się i zaczęły się trochę ślizgać (mimo quattro, oczywiście wyłączyłem ESP) - po chwili odpoczynku już było ok; na tor do dobrej zabawy potrzebny jest jednak pełen slick; na plus zaliczam to, że nie widać istotnego zużycia po całodziennym "ślizganiu się"
    - gdy temperatura powietrza wzrosła do 25 stopni to TTka niestety zaczęła się przegrzewać i musiałem robić przerwy po 1-3 okrążeniach, co było denerwujące
    - dominowały Subaryny i Evo, więc trudno było z nimi konkurować - super byłby trening samych TT
    - przy wychodzeniu z zakrętów trochę mocy brakowało

    Walczę jeszcze z wrzuceniem fotek - pomimo zmniejszenia rozmiaru niestety zdjęcia nie są przesyłane Macie jakąś podpowiedź, jak zamieścić zdjęcia?

    Teraz wybieram się do Poznania. Widzę jednak, że do dobrej zabawy muszę jeszcze zrobić FMIC+wydech+program.

    Kiedy zrobimy nasz klubowy trening na jednym z torów? Jest ich kilka do wyboru w różnych częściach Polski, więc powinno się znaleźć coś odpowiedniego.

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no możesz wrzucić na imageschack , dużej jakości
    odnośnie polatanki to ja się wstępnie piszę lecz muszę zrobić kilka poprawek ale to już na dniach, a potem intensywnie myślę nad ułęża

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Remigiusz, jeżeli chcesz częsciej pojawiać się na torze, to po za w.w. rzeczami, pomyśl też o dodatkowej chłodnicy oleju, sam olej możesz w sezonie letnim też dać o wyższym stopniu np 10w60, pomyśl co będzie, jak pojedziesz na tor przy 30 stopniach, więc warto trochę podszykować auto.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Napisałem już maila w sprawie wolnego terminu na lotnisku ułęż. Dziś jest jakaś impreza ale dowiedziałem się że swoim autem można tylko latać po prostej albo jakimś lambo albo ferrari po torze(wynajem oczywiście grubą kasę kosztuje). Ja nie zamierzam w kółko jeździć autem po prostej bo mnie to nie jara dlatego chcę swoim złomkiem pośmigać po zakrętach Wysłałem maila i czekam na odpowiedź kiedy będzie wolny termin aby polatać swoim autem. Kto jest chętny na taką polatankę? dopisywać się do listy:

    1 Pawel-2005

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granatowy
    Posty
    38
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Napisałem już maila w sprawie wolnego terminu na lotnisku ułęż. Dziś jest jakaś impreza ale dowiedziałem się że swoim autem można tylko latać po prostej albo jakimś lambo albo ferrari po torze(wynajem oczywiście grubą kasę kosztuje). Ja nie zamierzam w kółko jeździć autem po prostej bo mnie to nie jara dlatego chcę swoim złomkiem pośmigać po zakrętach Wysłałem maila i czekam na odpowiedź kiedy będzie wolny termin aby polatać swoim autem. Kto jest chętny na taką polatankę? dopisywać się do listy:

    1 Pawel-2005
    Brałem udział w tej imprezie i polatałem sobie naprawdę szybkimi autami

    Ułęż to lotnisko, więc z zakrętami jest średnio, "2 na krzyż", głównie są proste. Pod tym względem Kielce (Miedziana Góra) wypada dużo lepiej.

    W Ułężu można sobie oczywiście coś zorganizować na zasadzie przeszkód ze słupków gumowych, opon etc., ale to wymaga pewnie własnej inwencji.

    Tak czy inaczej, jeśli będzie się szykować jakiś spot to ja jestem za (do 06.08.2012, bo potem idę na urlop pewnie do końca sierpnia, lub od września).

    EDYCJA ---------- Post dodany 09:33 22-07-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Remigiusz, jeżeli chcesz częsciej pojawiać się na torze, to po za w.w. rzeczami, pomyśl też o dodatkowej chłodnicy oleju, sam olej możesz w sezonie letnim też dać o wyższym stopniu np 10w60, pomyśl co będzie, jak pojedziesz na tor przy 30 stopniach, więc warto trochę podszykować auto.
    Dzięki za podpowiedź. Właśnie analizuję, co jeszcze wymaga upgrade'u

    "Niestety" po ostatnim weekendzie, gdzie miałem okazję pofruwać (oczywiście za kierownicą) np. Arielem Atomem, wszystkie inne auta wydają mi się, jak to powiedzieć, ociężałe Ferarka, Prosie etc. wymiękają. Jedynie Lambo lekko się zbliżało, ale to już gruba kasa. I mocno się zastanawiam, czy warto dalej inwestować, czy odkładać na kupkę i kupić prawdziwe auto na tor Atom na prawdę robi wrażenie...

Podobne wątki

  1. Track Day - Tor Jastrząb
    Przez marini w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2016, 09:23
  2. Tor Poznań Track Day
    Przez squirrelkuss w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 09:34
  3. 21.12.2012
    Przez annecy w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 09:57
  4. Tor Poznań Track Day - czy warto?
    Przez remigiusz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2012, 07:10
  5. VAG KIELCE - powstał nowy club
    Przez delfin w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •