Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dmuchawa, wentylator, nawiew

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreb/czar
    Posty
    8

    Dmuchawa, wentylator, nawiew

    Witam , poproszę o pomoc w diagnozie

    Otóż po włączeniu nawiewów chodzą głośno jak silnik traktora, powietrze dmucha, cała regulacja działa , silniejszy nawiew = głośniejszy stukot , stuka bez względu na to czy włącze nawiew na szyby, do wnętrza czy na nogi. Nie ma też znaczenia czy włącze klime czy nie. Pod schowkiem czuć drżenie.

    Czy to dmuchawa wentylatora, nagrzewnicy taka jak w tej aukcji AUDI TT 2000 ROK DMUCHAWA WENTYLATOR ORYGINAŁ (2431946649) - motoAllegro czy możliwe że to usterka czegoś innego ?

    No i czy łatwo się dostać tam samemu i to wymienić/sprawdzić (jak) ?

    Czy ma to jakikolwiek związek z czynnikiem klimy, dziś mam napełniać klime i nie chciałbym aby później przy naprawie coś "wyciekło" ?

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Podobnie miałem w innym samochodzie. Pod schowkiem powinien być wentylator odpowiedzialny za dmuchawę. Pióro wentylatora mogło się poluzować i obciera o obudowę i taki będzie efekt. Nie ma to raczej żadnego związku z klimą zwyczajnie gdzieś obciera coś we wiatraku.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Dokładnie tak jak pisze Jaaqob, miałem taki sam przypadek w Passacie i radzę tego nie bagatelizować bo po jakimś czasie wiatrak w ogóle zleciał i słychać było jedynie pracujący silniczek i brak było jakiegokolwiek nawiewu, chyba nie trzeba tłumaczyć jak może być to uciążliwe w trakcie takich upałów

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreb/czar
    Posty
    8
    Dzięki za odpowiedź, udało się "naprawić" , jakiś materiał wygłuszający wpadł do wiatraka. Dla innych podpowiem, że wiatrak jest po prawej stronie pod schowkiem pasażera. Można do niego dostać się zdejmując materiał z pod schowka zaczepiony 4 plastikowymi wkrętami i kolejno obudowa wiatraka jest przykręcona na 2 śruby oczkowe 6. Oczywiście jest bardzo ciasno więc wygodniej jest zdjąć boczną zaślepkę schowka i cały schowek jednak wszystko jest tam przykręcone śrubami torx do ktorych ciężko się dostać tj. 15cm prosty śruborkęt jest za długi.

  5. #5
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Witam,

    Pozwoliłem sobie odświeżyć temat, ponieważ pomógł mi on w rozwianiu jednego problemu ale mam jeszcze jeden i byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie. Mianowicie od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Audi TT 99 i nie mogę sobie poradzić z jedna ( na pewno błaha) sprawa. Mianowicie przeczytałem cała instrukcje obsługi tegoż samochodu ale nie mogę zrozumieć jednej rzeczy dlaczego po wyłączeniu klimatyzacji nie mam możliwości ustawienia nawiewu np. tylko na szybę?

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak wyłączysz klimę i tryb AUTO to możesz dowolnie skierować nadmuch . Przycisk po prawej stronie z rysunkiem strzałki skierowanej w górę to właśnie nadmuch na szybę . Ten po lewej z rysunkiem szyby służy do szybkiego odparowania szyby .

    Poza tym pytanie totalnie OT w tym temacie , tak więc jeśli masz jeszcze wątpliwości ( przetestuj najpierw w aucie ) to pisz w innym wątku lub na PW .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Serwus . Mam problem z nawiewem , mianowicie włączam wszystko cacy , po chwili coś zaczyna stukać i nawiew zwalnia do zera. Ponowne włączenie /wyłączenie nic nie daje , po jakimś czasie sam sie włącza i znów zwalnia do zera lub bardzo slabo cos tam wieje. Dodam tylko ze co jakis czas zapala mi sie czerwony wykrzyknik , dwa dni temu na parkingu w pracy auto na chwile zdechło całkowicie. Otwarłem drzwi kluczykiem , włożyłem kluczyk do stacyjki przekręciłem i ciemnosc widze wszystko zgaslo co bylo tylko mozliwe, poczekalem chwile na zimka zeby mnie podrzucil do domu, podchodzimy do mojego auta bo chcialem mu pokazac jak mi zdechł aku ze nawet zadna kontrolka sie nieswieci, wkladam kluczyk i... wszystko dziala , auto odpalilo bez problemu i jezdzi do dzisiaj.
    Jakies sugestie ???

    Aaaa zapomniałem najważniejsze czy motor nawiewu z A3 pasuje do TT.

  8. #8
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    WiTTam
    Nie chciałem zakładać nowego tematu bo to nie temat do rozwinięcia wiec z góry przepraszam za OffTopa
    Czy ktoś z Was orientuje się czy kratki wentylacyjne/nawiewu z nowej TT 8s pasują do TT 8N ? Czy wejdą na tyle ciasno żeby miało to ręce i nogi

  9. #9
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez molendez Zobacz posta
    Serwus . Mam problem z nawiewem , mianowicie włączam wszystko cacy , po chwili coś zaczyna stukać i nawiew zwalnia do zera. Ponowne włączenie /wyłączenie nic nie daje , po jakimś czasie sam sie włącza i znów zwalnia do zera lub bardzo slabo cos tam wieje. Dodam tylko ze co jakis czas zapala mi sie czerwony wykrzyknik , dwa dni temu na parkingu w pracy auto na chwile zdechło całkowicie. Otwarłem drzwi kluczykiem , włożyłem kluczyk do stacyjki przekręciłem i ciemnosc widze wszystko zgaslo co bylo tylko mozliwe, poczekalem chwile na zimka zeby mnie podrzucil do domu, podchodzimy do mojego auta bo chcialem mu pokazac jak mi zdechł aku ze nawet zadna kontrolka sie nieswieci, wkladam kluczyk i... wszystko dziala , auto odpalilo bez problemu i jezdzi do dzisiaj.
    Jakies sugestie ???

    Aaaa zapomniałem najważniejsze czy motor nawiewu z A3 pasuje do TT.
    Nie mam pojęcia co tam mogło się zadziałać...może rzeczywiście masz już słabe akku. Jeśli chodzi o silnik nawiewu nagrzewnicy to pasuje od każdego VAG z rodziny platformy PQ34 czyli A3, Octavia, Bora, Golf, Leon itp.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  10. #10
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Cytat Zamieszczone przez jerry Zobacz posta
    nie mam pojęcia co tam mogło się zadziałać...może rzeczywiście masz już słabe akku. Jeśli chodzi o silnik nawiewu nagrzewnicy to pasuje od każdego vag z rodziny platformy pq34 czyli a3, octavia, bora, golf, leon itp.
    podziękował

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nawiew ogarnięty, okazało się że styki zaśniedziały .

Podobne wątki

  1. Piszczący prawy nawiew
    Przez makig w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2018, 16:34
  2. Dmuchawa wentylator nawiewu 1j1819021a
    Przez siro13 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 11:09
  3. Słaby nawiew przedniej szyby
    Przez kkamilekk w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 12:20
  4. Dmuchawa w 8N, proszę o pomoc!
    Przez weber86 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 20:26
  5. Nawiew 8J
    Przez voodoo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •