Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Co robić gdy wyczuwam oszusta na allegro? (zakup auta)

  1. #1
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668

    Co robić gdy wyczuwam oszusta na allegro? (zakup auta)

    Hej, szukam wozu.
    Trafiłem na dośc dobre ogloszenie, nie było nr tel wiec uzyłem opcji e-mail
    Po paru chwilach otrzymalem wiadomosc, całkowicie w jezyku angielskim (bez byków, poprawnie pisane, wiec nie translator)
    Używam angielskiego na codzien w pracy, wiec nie jest to dla mnie przeszkodą.
    Rozpoczęłła sie korespondencja, jednak sprzedawca ani razu nie odpowiedzial na moje podstawowe pytania.
    Okazalo sie ze woz nie stoi w polsce (w ogloszeniu jest polska miejscowość), nie dostałem odpowiedzi dlaczego wiec nie sprzedaje go w Szkocji (tam ponoć jest wóz, do tego na niemieckich rejestracjach)
    Facet zamiast odpowiadac cokolwiek zaczal namawiac mnie na zakup dziwnym sposobem (mam wplacic kase na jakies konto- docelowo nie jego tylko firmy transportowej) woz podstawia mi pod dom i jak sie zdecyduje to biore i wtedy im przesla pieniadze.
    Oczywiscie nigdy bym sie na cos takiego nie zgodzil bo to juz smierdzi, ale zaczalem go podbierac.... i wyciagac info (udajac zainteresowanego)
    Facet ma wyklepane formułki, które pisze, jego odpowiedz ma sie średnio do moich pytań i jest wymijajaca.
    Nie moze np przesłać mi wiecej fotek i scanów ksiązki serwisowej, papierów itp itd.. ale wyslał mi scan paszportu watpie by był prawdziwy.
    Generalnie sprawa śmierdzi oszustwem na kilometr... zastanawiam sie czy gdzies tego nie zgłośic.
    Słyszeliście kiedys o takich manewrach?
    Mam to zglosić na policje?
    MARUDA

  2. #2
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Limbo sprawa kilka razy juz była na tym forum, i nawet chyba ktoś "skorzystał" z takiej promocji,generalnie chodzi o proceder wyłudzenia kasy za transport samochodu , który sie wacha od 150 do 300 Euraków.
    Co do zgłoszenie, nie wiem czy ktoś sie tym zainteresuje, nawet policja przyjmie zgłoszenie i umozy po miesiącu...wiec nic nie zastapi zdrowego rozsądku

  3. #3
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    daj linka do allegro,takich akcji na allegro w ostatnim czasie jest wiele zawsze okazyjna cena,później okazuje sie że trzeba wpłacić kase na konto a auto samo przyjedzie pod dom fajnie by tak było,ale niestety żyjemy w Polsce,kraju krętaczy i złodziei i trzeba na każdym kroku uważać co się robi,kupuje...:/ i takie akcje były już na Tym forum opisywane :P

  4. #4
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Facet nadal do mnie pisze... teraz dostalem info ze ni emoze mi wyslac scanu dokumentow bo kiedys ktos go oszukal hehehe.
    Poprosilem go wiec (niby akceptujac ten problem) aby wyslal mi wiecej zdjec tego wozu... ciekawe jak teraz sobie poradzi
    Facet sie podniecil bo mysli ze sie nabralem i cisnie i cisnie.
    MARUDA

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Napisz mu że kasa wysłana. Za dwa dni zażądaj zwrotu.

    Swoją drogą to
    Trafiłem na dośc dobre ogloszenie, nie było nr tel wiec uzyłem opcji e-mail
    Doje***eś tym jak nowy forumowicz szukający TT za pół ceny .....

  6. #6
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Nie nie... ICE,
    prawda jest taka, ze wiele slyszalem o ogloszeniach slupach.
    Chciałem sprawdzić co się o tym dowiem.

    Własnie dostałem porcję zdjęc wnętrza... wynika z nich tyle ze auto w srodku jest jasne... na poprzednich zdjeciach było czarne
    Udaje ze nie zauwazylem i cisne go dalej
    MARUDA

  7. #7
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Kiedyś też napisałem w celu sprawdzenia. Gościu odpisał, przesłał dodatkowe zdjęcia tak jak u Ciebie. Pisałem dalej z klientem, napisał mi, że auto muszę wylicytować na licytacji w Londynie i wtedy będzie moje. Nie muszę nigdzie jechać, bo po wylicytowaniu i zapłaceniu auto będę miał do dwóch dni pod domem.
    Czyli kup kota w worku. Przestałem pisać i odpisywać. Jeszcze tydzień mnie męczył mailami, żebym to auto kupił.

    Co do allegro to wiem, że można zgłosić takie oferty i zostają automatycznie zamknięte przez portal.

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez lambo Zobacz posta
    ........................ niestety żyjemy w Polsce,kraju krętaczy i złodziei ....................
    W USA jest też pełno tego typu naciągaczy ..........

    Dla zasady i w ramach prób ''wyrywania chwastów'' można gościa zgłosić ale w większości wypadków są oni trudni do wytropienia ......





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Na forum było coś takiego, chyba nawet zapłacił całą kasę. TT oczywiście była w okazyjnej cenie, słuch po nim zaginął. Niestety kończy się to bez samochodu i bez kasy. Była podawana nawet strona firmy 'transportowej' w uk. Widać, że mają masę takich ogłoszeń. Sprawdź ip wiadomości czy przypadkiem nie prowadzi do Nigerii

  10. #10
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    jak sprawdzić numer IP z wiadomości??
    MARUDA

  11. #11
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    znam goscia, który w zeszłym miesiącu kupił tak okazyjnie BMW za niecałe 28t i płacze do dzisiaj..Z GB a sprzedający Iwan...I na pocieszenie ma mnóstwo fotek auta razem z paszportem gościa i pokwitowania przelewu....
    J...ać frajerów!

  12. #12
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jak doszukasz się w programie pocztowym opcji pokaż nieprzetworzony kod/kod źródłowy czy pokaż wszystkie nagłówki, to tam w gąszczu jest kilka ip. Pokazuje się to w różnych miejscach, zazwyczaj gdzieś w okolicy received

    Wystarczy, że znajdą na miesiąc kilku takich i sobie żyją...

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    Miałem okazję pomagać przez około 2 lata przy ocenie dokumentacji kilkudziesięciu aut z EU sprowadzonych do Polski dla indywidualnych klientów i wielokrotnie spotykałem się takimi okazjami... niska cena , auto shippingiem do Polski na tygodniową próbę , zaliczka 0d 100-300 euro , brat umarł - auto zostało, kiera z lewej - w GB do problem itd, itp... wszystko ściema!!!

    okazji w internecie nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    np. gdybym ja chciał sprzedać swoja ttkę poniżej jej wartości rynkowej nawet o 5kpln to już mam kilku chętnych wśród znajomych, zawsze.... i zawsze miałem na swoje samochody.... i nie muszę jej wystawiać w necie zaniżając jej cenę i płacić za ogłoszenie i użerać się z profesorami od znajdowania usterek.... heheh

    poza tym w EU naprawdę już nie jest tak wesoło jak kiedyś , tam już kryzys przyszedł i choć kasę jeszcze mają to już za darmo aut nie oddają sprawnych bo nowy model wyszedł,tak jak kiedyś no i są jeszcze rzesze handlarzy z krajów Bliskiego wschodu oraz wschodniej Europy, którzy non stop penetrują ogłoszenia lokalne w prasie i tv i skupują od ręki auta od prywatnych właścicieli i dowalają swój zarobek....

    okazja jest tylko jak Ci Twoja bogata ciocia odda auto tanio bo Cię lubi albo jak masz auto po tacie itd itp...

    taka w sumie smutna konstatacja...

    dodatkowo radzę unikać kontaktu z takimi ogłoszeniodawcami na email, bo będziesz miał spamu na skrzynce do śmierci ....

    pozdr

Podobne wątki

  1. Błąd czujnika skrętu G85, co dalej robić?
    Przez se-ko w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 20:21
  2. Pomocy ! Pierwszy skan i tyle błędów co robić :/
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 10:12
  3. Zakup auta dylemat- prośba tylko o pomocne opinie
    Przez PiotrekHIT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-12-2013, 23:10
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 18:46
  5. większy kolektor dolotowy. Jest sens robić ?
    Przez wojtek1989 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 20:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •