Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Jakie radio kupić ? Sony vs. Alpine :p a może coś innego ? :)

  1. #31
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Z założonym panelem możesz nie zamknąć klapki ( ale to nie jest pewne ).
    Kiedyś miałem KENWOOD'a, któregoś z serii mask. Grał dobrze, byłem z niego zadowolony. Ale to było kiedyś i nie wiem, co ta firma obecnie reprezentuje.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #32
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Co do klapki to jestem na to przygotowany. Dzięki za odpowiedź

  3. #33
    Awatar Ermenegildo
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Gołdap
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    denim blue
    Posty
    152
    elmacho, Blaupunkt Tokyo 110, czy to: http://allegro.pl/jvc-kd-x210-radio-...846358819.html ?

    Na korzyść JVC format flac, a czy coś poza tym? Oczywiscie poza logo na obudowie, bo to nie jest dla mnie +

  4. #34

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    mial ktos do czynienia z clarion FZ102E ......

    kolor niby jak ori audi , nie potrzebuje cd, tylko aux mi teraz potrzebny .... zastanawialem sie na zmieniarkami dension itp. ale tutaj tez jest opcja z tym clarionem tylko ze 4x20 to chyba malo co ?

    http://www.clarion.com/xe/en/product...660279340.html




    19\G/48

  5. #35
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Przecież każde radio samochodowe ma maksymalnie 4 x 18-19 W mocy ciągłej... Te bzdury 4x50W to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy, jest to moc maksymalna uzyskana przy nieziemskich zniekształceniach. Zresztą policz sobie: w radiach samochodowych są bezpieczniki 10A, napięcie zasilania rzędu powiedzmy 13V. Więc z wzoru, którego uczyliśmy się w gimnazjum na fizyce wynika: 10A x 13V = 130W mocy. Jak wiadomo nie ma urządzeń doskonałych, o 100 procentowej sprawności. Sprawność końcówek mocy realnie wynosi około 60%, więc 60% x 130W = 78W. Około 8W pochłonie laser, podświetlenia i inne funkcje radia. Tak więc zostaje nam 70W do podzielenia na 4, czyli wychodzi nam 4 x 17,5W.

    Tak więc warto zapamiętać - realna, ciągła moc radia samochodowego wynosi 4 x 17-19W. Aby uzyskać wyższą moc, należałoby zastosować przetwornice podwyższające napięcie, a takie niestety nie zmieszczą się w obudowie radia, poza tym byłby duuuuży problem z chłodzeniem. Amen.
    Co do samego podanego przez Ciebie radia to jest według mnie po prostu brzydkie.

  6. #36
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    O gustach się nie dyskutuje.
    Clariony tak mają - mają grać a nie błyszczeć. Kiedyś kupiłem Clarionka, to mnie eks zjechała, że kupiłem jakieś g..wno z targu. Dopiero jak posłuchała, spodobało jej się, że czyta wszystko i ma USB, czytnik kart, CD, mp3, bluetooth... i zmieniła zdanie.
    Co do FLAC w aucie to wg mnie żaden argument - co innego w domowym audio. Co z tego, że to bezstratny kodek skoro i tak w czasie jazdy nie usłyszysz różnicy w stosunku do dobrej MP3, poza objętością pliku w MB, rzecz jasna.

  7. #37

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    kamus jak dla
    mnie osobiscie nikogo nie obrazajac wiekszosc playerow jest poprostu brzydka nie pasuje da wnetrza auta , szukalem radia prostego, z podswietleniem bursztynowym zeby mialo usb i aux nic wiecej nie potrzebuje do tego mam wylane czy klapka mi sie zamknie bo i po co ja zamykac wiem ze jezdze TT koneserem dzwieku nie jestem bardziej ide za prostota wnetrza , zastanawialem sie na zmieniarka cyfrowa ale te radio to kompromis i prostota mi sie akurat podoba ..... Tomek dziekk z nauke ja fizyke mialem jakies 20 lat temu a kabelki mnie nogdy nie interesowaly wrecz az sie ich boje ale widac wiedza nie poszla w las i jeszcze starego zgreda czegos nauczyles


    19\G/48

  8. #38
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez rademenes Zobacz posta
    kamus jak dla
    mnie osobiscie nikogo nie obrazajac wiekszosc playerow jest poprostu brzydka nie pasuje da wnetrza auta , szukalem radia prostego, z podswietleniem bursztynowym zeby mialo usb i aux nic wiecej nie potrzebuje do tego mam wylane czy klapka mi sie zamknie bo i po co ja zamykac wiem ze jezdze TT koneserem dzwieku nie jestem bardziej ide za prostota wnetrza , zastanawialem sie na zmieniarka cyfrowa ale te radio to kompromis i prostota mi sie akurat podoba ..... Tomek dziekk z nauke ja fizyke mialem jakies 20 lat temu a kabelki mnie nogdy nie interesowaly wrecz az sie ich boje ale widac wiedza nie poszla w las i jeszcze starego zgreda czegos nauczyles
    Pochwała się należy Kamusiowi Wprawdzie jestem elektrykiem ale wykład to on uczynił
    Też wolę prosty design. Wodotryski i kolorki do TT8N wg mnie zwyczajnie nie pasują.

Podobne wątki

  1. Jakie Opony Kupić?
    Przez SilverTM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 193
    Ostatni post / autor: 21-04-2024, 20:40
  2. MK1 [8N] Radio Alpine IDA-X305, klapka się zamyka ?
    Przez Sebabosk1 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 20:21
  3. jakie kupić dystanse ???
    Przez WOYTTEK w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •