Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Wątek: Jakie radio kupić ? Sony vs. Alpine :p a może coś innego ? :)

  1. #1

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287

    Jakie radio kupić ? Sony vs. Alpine :p a może coś innego ? :)

    Witam
    Z racji że ori radio podziękowało za współpracę, a dokładnie potencjometr to chcę zmienić radio ( w zasadzie moja druga połówka) Ogólnie zawsze uważałem alpine za najlepsze itp itd. Aczkolwiek mam okazję kupić radio sony cdr-gt730ui. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej tematyce ? Brać sony czy lepiej poszukać czegoś innego ? nigdy nie miałem doświadczenia z radiami sony i dlatego jestem pełen obaw :/
    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Ja bym stawiał na Alpine,ale ten model Soniaka to jeden z fajniejszych (nie licząc denerwujacej animacji) i dobrze dopracowanego radia tej firmy , pamietaj co byś nie wybrał musisz dokupić adapter do systemu BOSE.

    .... a tak prywatnie od siebie niewiem czy nie lepiej naprawić ori procek w radiu i dolozyć cyfrową zmieniarke

  3. #3
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Ja byłbym za oryginalnym radiem w TT. Jednak to zawsze inaczej wygląda. Poszukaj coś fajnego z CD.

    np to:
    Audi Concert 2 II a4 b6 a3 a6 tt Okazja (2470733571) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Ja byłbym za oryginalnym radiem w TT. Jednak to zawsze inaczej wygląda. Poszukaj coś fajnego z CD. \
    np to: Audi Concert 2 II a4 b6 a3 a6 tt Okazja (2470733571) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    Należy tylko podkreślić, że do TT MUSI być Concert II 22CM inaczej nie będzie pasować a widzę, że sprzedawca radośnie wymienił w tytule wszystkie modele aut jakie mu przyszły do głowy dlatego polecam upewnić się czy takich wymiarów jest radio. Tych z wymiarem 22cm niestety jest bardzo mało ale to tylko kwestia upolowania na allegro.
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #5

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    wiadomo że ori wygląda ładnie, bo jest wpasowane i w ogóle, tylko że jakość grania jest na średnim poziomie :/ no i do tego kasety dokładając nie działającą zmieniarkę płyt to tworzy się myśl czy nie wymienić radia na coś z wbudowanym CD. Do tego kobieta moja chce żeby odtwarzało mp3. Cyfrowa zmieniarka też fajny pomysł według mnie ale nie spotkał się z aprobatą mojej kobiety Co do tego radia Concert II to właśnie w takiej cenie mogę mieć te sony. co by się nie wybrało, będzie grać raczej lepiej niż ori radio

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    wiadomo że ori wygląda ładnie, bo jest wpasowane i w ogóle, tylko że jakość grania jest na średnim poziomie :/ no i do tego kasety dokładając nie działającą zmieniarkę płyt to tworzy się myśl czy nie wymienić radia na coś z wbudowanym CD. Do tego kobieta moja chce żeby odtwarzało mp3. Cyfrowa zmieniarka też fajny pomysł według mnie ale nie spotkał się z aprobatą mojej kobiety Co do tego radia Concert II to właśnie w takiej cenie mogę mieć te sony. co by się nie wybrało, będzie grać raczej lepiej niż ori radio
    Nie sądzę musiałbyś najpierw wymienić głośniki. Nieoryginalne radio to:

    Brak:
    1. wyłączania radia po wyjęciu kluczyka
    2. informacji na FIS o grającym utworze lub stacji radiowej
    3. podswietlenie radia nie włącza się razem z podświetleniem reszty elementów w samochodzie
    4. regulacja podswietlenia nie działa na radio
    5. wizualnie nie ori radio wygląda lipnie

    Jeśli zależy ci na jakości to zacznij od głośników i wygłuszania bo radio ci jakości nie da na tych samych głośnikach a ori concert II daje rade.
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Dodatkowo jako bajer powiem, że np w moim TT niby nie było systemu bose ale sprawdziłem miejsca gdzie powinny być głośniki i wszystkie są. Podpiąłem vcds i sprawdziłem kodowanie i co ciekawsze JEST. Odpaliłem BOSE i dodatkowo była możliwość wybrania tonacji radia do danego samochodu. Miałem tam A4 A5 A6 i TT. Po zmianie kodowania radio zagrało nowym czystym basem.

  8. #8

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Nie sądzę musiałbyś najpierw wymienić głośniki. Nieoryginalne radio to:

    Brak:
    1. wyłączania radia po wyjęciu kluczyka
    2. informacji na FIS o grającym utworze lub stacji radiowej
    3. podswietlenie radia nie włącza się razem z podświetleniem reszty elementów w samochodzie
    4. regulacja podswietlenia nie działa na radio
    5. wizualnie nie ori radio wygląda lipnie

    Jeśli zależy ci na jakości to zacznij od głośników i wygłuszania bo radio ci jakości nie da na tych samych głośnikach a ori concert II daje rade.
    punkty 3 i 4, nawet nie miałem o tym pojęcia co do concert 2 22cm to ich ceny oscylują w granicach 550zł... Trochę dużo. ale to już będę musiał się zastanowić co wolę Wiadomo że ori wygląda ładnie. Poszukam jakiś zdjęć jak nie ori radio wygląda w tt.

    Boję się jeszcze że problemem może być coś takiego, że nie ori radio będzie miało wystający potencjometr za bardzo i nie zamknie się klapka...

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ori radio ładnie gra i dobrze wygląda. Szukanie zamienników będzie trudne.

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    punkty 3 i 4, nawet nie miałem o tym pojęcia co do concert 2 22cm to ich ceny oscylują w granicach 550zł... Trochę dużo. ale to już będę musiał się zastanowić co wolę Wiadomo że ori wygląda ładnie. Poszukam jakiś zdjęć jak nie ori radio wygląda w tt.

    Boję się jeszcze że problemem może być coś takiego, że nie ori radio będzie miało wystający potencjometr za bardzo i nie zamknie się klapka...
    Zamknie się bo właśnie 22CM ma chowane gałeczki co więcej nawet ich nie chowając klapeczka się zamyka i nic się nie dzieje. Miałem concert II w MK1. Co do ceny no to Panie masz Pan TT to utrzymuj na poziomie klasy tego auta .... poza samym radiem potrzebny ci będzie i tak adapter can-bus (ok 200 zł)
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Wygląd oryginału to jednak czysta finezja (:




    A tutaj super profesjonalne SONY.
    Też czysta finezja (:
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 06-07-2012 o 11:02

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    No ale to widać jak kto dba tak ma nie skromnie powiem, że pierwsze zdjęcie blerx wrzucił z mojego MK1 <dumny_jak_paw>
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #13
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ja dziś zainstalowałem PIONEER DEH-9300SD w miejsce oryginału. Mam system BOSE. Miałem też BOSE w A4 B5 Avant, w S8 D2 i w poprzednim TT N8 i śmiało stwierdzam, że oryginalne radio bardzo odstaje jakością dźwięku od lepszych markowych. Poprzednio z BOSE grał JVC KD-LH911 oraz PIONEER DEH-4100SD i zawsze zmiana z oryginału dawała porażającą zmianę na plus.
    Co więcej, włączanie i wyłączanie radia można ustawić również z kluczyka, jak również zmianę podświetlenia dzień/noc.
    Kwestia estetyki, to już odrębny temat. Mnie osobiście wymienione radia bardzo się podobają.
    Pozdrawiam.
    P.S. Do PIONEERa można dodać fajny pilocik na kierownicę i jest wtedy gites-malines.

  14. #14
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Ja posiadam PIONEER DEH 8300 SD i tylko po za brakiem wyswietlania na fisie tego co sie dokladnie „dzieje“ to mam wszystko jak w ori wlacznie z dzialajacym centralnym glosniczkiem

    EDYCJA ---------- Post dodany 20:38 06-07-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    P.S. Do PIONEERa można dodać fajny pilocik na kierownicę i jest wtedy gites-malines.
    o tym Piszesz ??? PIONEER CD-SR100 Lenkrad-Fernbedienung NEU | eBay bo sam sie chwile zastanawialem nad zakupem ale nie wiem czy mi to jakos nie zeszpeci wnetrza


    PS

    osobiscie uwazam tez iz ori prezetuje sie najlepiej
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 06-07-2012 o 19:41
    I TT

  15. #15
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    PIONEER CD-SR100 Lenkrad-Fernbedienung NEU | eBay bo sam sie chwile zastanawialem nad zakupem ale nie wiem czy mi to jakos nie zeszpeci wnetrza
    Chyba zaszpeci, dla mnie to jakiś cyrk na kółkach.

Podobne wątki

  1. Jakie Opony Kupić?
    Przez SilverTM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 193
    Ostatni post / autor: 21-04-2024, 20:40
  2. MK1 [8N] Radio Alpine IDA-X305, klapka się zamyka ?
    Przez Sebabosk1 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 20:21
  3. jakie kupić dystanse ???
    Przez WOYTTEK w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •