Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Głośnieszy silnik ?

  1. #1
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397

    Głośnieszy silnik ?

    Witam ponownie panowie. Wiem że z początku jako użytkownik będę zadawał dużo pytań ale z czasem zacznę też na nie odpowiadać więc proszę o cierpliwość
    Jestem posiadaczem TT-ki od miesiąca i problem polega na tym że jakieś 2-3 dni temu silnik zaczął głośno pracować. W szczególności jest to słyszalne podczas operowania pedałem gazu tak więc raczej to nie wydech dźwięk dobiega jak by z tylnej części silnika czyli od strony która jest najbliżej kierowcy. Dla lepszego zobrazowania załączam 3 filmiki które lepiej okażą całą sytuację.

    20120703 204437 - YouTube
    VID 20120702 00001 - YouTube
    VID 20120703 00002 - YouTube

    Będę wdzięczny za pomoc bo już się martwię o moją małą

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mi to wygląda na dziurkę w wydechu, a dokładniej Dp, lub sam kolektor wydechowy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Dodam że ostatnio miałem małe spotkanie z hopką na jezdni i zaryłem podwoziem, ale nie przypuszczałem że aż tak. Masz jakiś pomysł jak to sprawdzić czy od razu na serwis ?

    P.S Znasz jakiegoś speca od TT w Warszawie ?

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez BigBird.co Zobacz posta
    Dodam że ostatnio miałem małe spotkanie z hopką na jezdni i zaryłem podwoziem, ale nie przypuszczałem że aż tak. Masz jakiś pomysł jak to sprawdzić czy od razu na serwis ?

    P.S Znasz jakiegoś speca od TT w Warszawie ?
    Każdy zakład wydechowy Ci to zrobi za 10-20zł może ciup drożej jak coś więcej motać będą. Zaspawają to i po problemie, speców nie trzeba. Ja chyba też mam gdzieś jakąś minimalną dziurkę ale muszę to jakoś nagrać i dać na forum do obsłuchania.

    ps. tylko pamiętajcie o odłączeniu aku

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Obawiam się że 10-20zł to możesz sobie lody w wa-wie kupić, jeżeli peknięty jest kolektor koszty będą spore, samo zdjęcie i założenie to kupa roboty, no ale nic, nie ma co wróżyć, podjedz do tłumikarza i obadaj, bo może jedynie siatka puściła, wtedy z wymianą ok 150zł, kiedyś pamietam że dobry tłumikarz był u zbiegu al.krakowskiej i Łopuszańskiej na rogu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja mówię 10 20 przy zwykłej dziurze w wydechu nie w kolektorze wydechowym. Jak pisze że miał hopkę to mogła siatka lub gdzieś dziura się zrobić. Nie zakładajmy od razu kosztowe naprawy.

    Drogie te lody w wawie macie :/. Eh stolica. Chodź chyba taniej niż Krk
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 04-07-2012 o 16:26

  7. #7
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Dodam jeszcze to co dziś jeszcze zauważyłem, czyli to że silnik chodzi głośniej przy włączonej klimatyzacji a z wyłączoną chodzi ciszej, przynajmniej na biegu jałowym bądź na sprzęgle. Nie słychać tego traktorowatego dźwięku a jak tylko włączam klimę zaczyna pierdzieć

    W dodatku odnoszę wrażenie że samochód zachowuje się mniej stabilnie przy gwałtownym przyspieszaniu niż dotychczas. Chyba hopka była bardziej szkodliwa niż przypuszczałem

    P.S Czy przy badaniu WAG-iem wykryło by dziurę w wydechu bądź kolektorze i inne moje bolączki ?

  8. #8
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    .........bo może jedynie siatka puściła, wtedy z wymianą ok 150zł .......

    ......... no to przepłaciłem, bo niestety u mnie puściła owa siatka w DP i niestety 400 zł z wymianą

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli stało się to po ostrym przejeździe przez przeszkodę to mam nadzieję i tego Ci życzę że zrobiła się nieszczelność gdzieś w okolicy katalizatorów lub na łączeniu za katami z resztą wydechu . W tym przypadku naprawa była by najłatwiejsza i najtańsza .
    Przyjmując ten scenariusz powinieneś słyszeć nieszczelność schylając się pod auto z boku ..

    Inna ewentualność to taka jak już wspomnieli koledzy czyli siatka na DP tyle że w tym przypadku nie będzie to łatwa ani tania naprawa bo na aucie tego nie pospawa a wyjęcie DP w 225 łączy się ze ściągnięciem sanek ..

    Kolektor to moim zdaniem najmniej prawdopodobny scenariusz , jeśli już pękają to stopniowo i dźwięk nasilałby się bardzo powoli w przeciągu dłuższego czasu ..

    W zależności od tego gdzie jest nieszczelność można by to zdiagnozować Vagiem na podstawie odczytów z pierwszej lub drugiej sondy ale mając wartości jakie były przed awarią było by to znacznie łatwiejsze .
    Tak czy inaczej po samym dźwięku można się domyślić że jest nieszczelność więc nie sądzę abyś potrzebował upewniać się za pomocą Vaga





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Dzięki wielkie koledzy, w takim razie w piątek podjadę do mechanika aby to obejrzał bliżej. Poproszę również o dokładniejsze przyjrzenie się układowi jezdnemu. Jak wrócę opowiem co było nie tak aby było dla potomnych którzy mają hopki na co 3-cim skrzyżowaniu. I jak tu nie kochać Ursynowa

    P.S Po wszystkim jak mi zostanie 20zł w portfelu pójdę na lody
    Ostatnio edytowane przez BigBird.co ; 04-07-2012 o 20:48

  11. #11
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Witam ponownie. Tak jak pisałem wcześniej podzielę się z wami co było nie tak
    Jak sie okazuje nie było to żadne z powyższych, a rzecz której nie brałem pod uwagę gdyż poprzedni właściciel mówił że ową część wymienił. Tka czy owak wydmuchało uszczelkę pod kolektorem która bądź co bądź była fatalnie założona, i tak po 1 miesięcznej jeździe nic z niej nie zostało. Uszczelka wymieniona auto mruczy jak dawniej, a moc powróciła do normy
    Ale z tond moje kolejne pytanie gdyż mechanik zwrócił mi uwagę na niepodpięte EGR jak mniemam chodziło o combi valve. Jak twierdzi poprzedni właściciel N249 i N112 zostały usunięte ale dla pewności wnioskując z tej przygody wolał bym się przyjrzeć czy zawór został zaślepiony. I czy macie może na stanie jakąś fotkę poprawnie zaślepionego zaworu i gdzie dokładnie się on znajduje ? bo wciąż jak widzicie dopiero uczę się nowego samochodu.

    Pozdrawiam,

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jednak była to jedna z powyższych i wzięta pod uwagę w drugim poście, nieszczelna uszczelka zalicza się do nieszczelności przy kolektorze, więc diagnoza trafna, tak dla ścisłości kolego
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    w 1.8t nie ma egr

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    czasem potocznie na SAI mówią EGR dlatego można to wybaczyć.
    Zaślepienie to jest już zdjęcie cieniutkiego wężyka z zaworu combivalve. Jeżeli jest on nieszczelny potrzebna jest :
    http://www.klubtt.pl/zakupy-hurtowe/...valve-sai.html

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    w 1.8t nie ma egr
    Zwie się combi valve, przez mechaników zwane EGR, bo prościej sie wymawia, a klient i tak nie wie o co chodzi.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Silnik 2.0 FSI a silnik VW 2.0 TSI
    Przez Gracjan89 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 09:56
  2. Silnik APX.
    Przez pablomalakuna w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 09:13
  3. TT SILNIK z A3 TDI ????????????
    Przez DRYKIER w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 17:53
  4. silnik 225 ???
    Przez kacper w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •