Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 49

Wątek: gaz w samochodach sportowych

  1. #16
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    instalacja za 3 - 4 tys nie jest chyba w 100% bezpieczna. Dobra rzecz kosztuje. Co do dieseli, to podobno ma sie ukazac TT ze 170 konnym dieselem ale jak wyjda nowe silniki dieselowe grupy vw - audi.

  2. #17

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Cytat Zamieszczone przez Cezary
    instalacja 3-4 tysiace, wrzucasz w koszty, benzyna 4,5 zl, gaz 2 zl, zwraca sie po okolo pol roku.
    Zalezy ile km rocznie robisz, jezeli ok. 20.000 to instalacja zwroci sie po okolo poltora roku..do tego jeszcze dodatkowe przeglady i regulacje instalacji ktore pewnie sie zdarza. Wiec przez 1,5 roku bedziesz meczyl TT zeby pozniej oszczedzic z 300zl na miesiac? Jezeli 300zl robi Ci taka roznice to naprawde pchanie sie w TT mija sie z celem.. Do tego jeszcze "efekt spoleczny" przerabiania takich aut na gaz.. Podziekuje.
    ttless..

  3. #18

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    robie 2500-3000 km miesiecznie, czyli lekko liczac 1000 zl za paliwo. polowa tego, to jakies 6000 zl rocznie, gra warta swieczki ? Trzebaby tylko sprawdzic ile dokladnie te przeglady kosztuja z gazem. Wiadomo ze w swojej TT zrobie co tam bede chcial, ale zawsze lepiej podpytac o zdanie innych

  4. #19

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Dla twoich danych wychodzi:
    Instalacja zwróci się po 11 miesiącach
    Podane parametry:
    Parametr Benzyna Gaz
    Cena paliwa 4.5 2.1
    ¦rednie spalanie (litry/100km) 9 11.25
    Ilość mies.przejedżanych km 2500

    Wiadomo ze zrobisz co bedziesz chcial ale ja bym sugerowal zakup matiza i przerobke na gaz niz karanie TT Nizsze koszty zakupu, nizsze spalanie, nizsze koszty ubezpieczenia, tansze czesci - sama oszczednosc
    ttless..

  5. #20

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    moim skromnym zdanie to auta miejskie typu matiz merc a klasa i jakies punta czyli popularne nudne auta ktore widzimy na codzień powinny miec zamontowany gaz fabrycznie ze wzgledu na środowisko - mysle tu o dużych miastach bo produkcja syfu ze spalania gazu jest chyba 9 krotnie mniejsza niż przy spalaniu bezyny czy dizla.
    A co do aut sportowych jak najbardziej 98 oktanów.tyle
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #21
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    nie mam siły już czytać tego tematu!niech go szef usunie włącznie z TT-kami na gazie!Oszczędni mogą kupić drugie auto,CC z gazem!

  7. #22

    Dołączył
    Jul 2002
    Skąd
    Wawa
    Posty
    125
    ¦wietny topic.

    jedni mówią gaz - OK, inni gaz to zabójstwo dla silnika.
    Nie chce się rozpisywac co i jak działa co jest lepsze, ale mam dwa pytania.

    1) Dlaczego w w innych krajach (poza Holandią chyba) nie można na stacjach kupic gazu i nie jest on taki popularny
    2) Dlaczego gaz nie jest stosowany w F1 skoro nie jest gorszy od benzyny przecież skróciło by to cenny czas postoju w pit stopach. Przecież w naszych silnikach też jest sporo mocy. Może nie są to super sportowe auta, ale na pewno nie woły 80 konne którym wszystko jedno na czym się porusza bo i tak ma gwarancje na milion kilometrów. Przecież żywotnośc silnika zależy od stopnia eksploatacji.

  8. #23

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    A ja jak kupie to gaz założe. Instalacja kosztuje około 2600 poza Warszawą. Przy dobrze założonej sekwencji wymineiasz jedynie filterki i taka usługa kosztuje cie 60 zlotych na 10 tysięcy km. Moc auta zostaje taka sama. A nie jeździsz jak emeryt po mieście żeby starczyło paliwa do domu O zgrozo jak zamontuje to wam fotki wyślę i pokaże że można

  9. #24

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Cytat Zamieszczone przez xylo
    A ja jak kupie to gaz założe. Instalacja kosztuje około 2600 poza Warszawą. Przy dobrze założonej sekwencji wymineiasz jedynie filterki i taka usługa kosztuje cie 60 zlotych na 10 tysięcy km. Moc auta zostaje taka sama. A nie jeździsz jak emeryt po mieście żeby starczyło paliwa do domu O zgrozo jak zamontuje to wam fotki wyślę i pokaże że można
    ZACZEłO SIĘ
    NO RISK,
    NO FUN.

  10. #25

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    ?l?sk
    Posty
    19
    Co jak co..ale zeby kupowowac TT i montowac gaz..paranoja!
    Ludzie jak was stac na TT to i na 98-oktanowa
    A pozatym to tak jakby Cie karmili sama woda..wkoncu sie zajedziesz;]
    Taki samochod musi miec dobra mieszanke a nie byle jakie gowno(zeby tylko jechalo i malo spalilo) jak kolega wyzej napisal!Do MATIZA ale w zyciu do TT!!!!
    Jak gaz to tylko do zapalniczek!;]
    Pozdro
    I bez urazy;P

  11. #26

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    hmm nie róbcie z TT tak elitarnego samochodu... to nie porshe. A gaz montują teraz nawet w subaru i nie jest to według mnie żadna paranoja...
    Za pieniądze zaoszczędzone pojade na podwójny urlopik

    ps.prześle fotki jak już założe każdemu z was na priva

  12. #27

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Elitarne nie jest ale zalosne jest kupowanie auta jak cie nie stac na jego utrzymanie.. Nuuuudzi mnie juz to ale ile km miesiecznie robisz? Jak cie nie stac zeby dac 200zl wiecej miesiecznie na paliwo to naprawde wspolczuje zakupu.. Cos mi sie zdaje ze jestes nabywca TT, ktory juz wyprul flaki zeby kupic najtansze TT jakie bylo w ogloszeniach a teraz nie ma go czym zalac?

    Na forum subaru na pewno tez entuzjastycznie przyjmuja pomysly montazu gazu do imprezy..
    ttless..

  13. #28
    Awatar micjed
    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Wierzchowiska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    430
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Bleu Île
    Posty
    157
    Ludzie jak was stac na TT to i na 98-oktanowa
    popieram w pełni stanowisko nel239
    Ja nigdy swojej na gaz nie przerobię najwyżej kupie drugi samochód
    do jazdy do pracy i tłuczenia na co dzień

  14. #29

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Powiem szczerze, że TT to mój ostatni wymysł ogólnie jestem fanem Bawarskiej firmy. I taką też aktualnie mam, na sekwencyjnym gazie. I dzięki temu że ten gaz mam nie szczypie się ile mi pali... Dlatego też co roku mam atrakcyjne benefity z tego względu. Jeżeli ktoś mi powie że dla niego 3 koła rocznie w tą czy w tamtą to gratuluje. Z chęcią przyjmę jałmużne od takiego Pana
    Nie zamierzam nikogo przekonywać co lepsze, każdy ma swój rozum
    kolego kilazz ja TT jeszcze nie mam, ale widzę że twoja tez do najnowszysch nie należy...
    Czarne jest piękne

  15. #30

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Cytat Zamieszczone przez xylo
    kolego kilazz ja TT jeszcze nie mam, ale widzę że twoja tez do najnowszysch nie należy...
    a czy ja gdzies pisalem cos o rocznikach? TT 98r moze byc lepiej utrzymane i drozsze niz TT 2001r..

    Jak juz zbierzesz te 3000zl z gazu (bo dodaj napierw ze przez pierwszy rok splacasz instalacje) to ja proponuje jeszcze nie placic AC (kolejne 3k jak nic), i zjezdzac opony do ogranicznika (szkoda marnowac dobrej gumy a nowy komplecik sam wiesz ze sporo kosztuje), dobrze tez zalac olejem od ruskich z beczki, kolejna stowka w kieszeni.. Poki nie trzeba pchac jest OK

    Zostan moze lepiej przy tym BMW..
    ttless..

Podobne wątki

  1. Zlot aut sportowych i tuningowych Radomsko 2013
    Przez czarownik6 w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 16:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •