Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Wątek: gaz w samochodach sportowych

  1. #1

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612

    gaz w samochodach sportowych

    Tak z ciekawosci - dlaczego nie wypada montowac ? znalazlem w necie info ze gaz wyzszej generacji nie psuje osiagow silnika. wiec jak to jest?

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    nie psuje osiągów - PODOBNO na droższych instalacjach z bezpośrednim wtryskiem płynnego gazu czy jakos tak ale faktem jest ze nie pogarszają dynamiki jazdy.
    a nie wypada - bo jak to w Polsce bywa(takie nasze myslenie):
    stać Cie na auto - masz pieniądze,
    masz dobre auto - stać Cie na benzyne 98 albo 100 oktanow i nie musisz oszczędzać na gazie...

    a ze masz gaz to przeciez tylko Twoja indywidualna sprawa (moze to przez zazdrosc ktos sie ironicznie usmiecha ? - nie wiem)

    bylo ostatnio na jakims forum - ktos sie cieszyl ze "ustrzelil" mercedesa AMG(nie do konca nawet wiedzial czy to tylko naklejka czy AMG) na stacji przy tankowaniu gazu...i sie z tego śmiał.. były głosy ZA i PRZECIW, bo to przeciez indywidualna sprawa-oszczędność...ale na pewno przy ferrari byloby to faux pas.

    to jest naprawde temat głębina...

    ja osobiscie mam tylko jeden samochod zagazowany - bo nie potrzebne sa osiagi i jest dosc dynamiczny i wyprzedzic cośtam mozna no i oszczednosc
    a TTka na 98 czasem 100 jak jest przyplyw gotowki z wyprawki do szkoly czy cos ... a JAKBYM mial RS4 to bym na pewno nie zagazował

    a np. TT w L'ce zagazowana to jasna sprawa w tym wypadku jest to CZYSTA oszczednosc właściciela.
    to chyba tyle - ale bzdur powypisywalem

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    Ja mam swoje zdanie na ten temat: dlaczego nie powinno sie montowac gazu? jezdzenie na gazie niszczy tloki, szybciej zuzywaja sie pierscienie ( widzialem ostatnio tloki z zagazowanego mercedesa ml 430 co potwierdzilo moja teorie na ten temat) mysle ze korbowody, panewki, sworznie tlokow dostaja strasznie w dupe- dlaczego? otoz temp. spalania gazu jest inna niz temp. spalania benzyny, gaz wybucha gwaltowniej, benzyna natomiast ma plynniejszy zaplon... co za tym idzie? a no gwaltowniejszy wybuch podczas gdy tlok jest w max gornej pozycji powoduje ze uwolniona energia "uderza" gwaltowniej w tlok, co mozna powiedziec bardziej "nadwyreza" korbowody, tloki i panewki...(panewki musza przeniesc wiekszy nacisk, przez co sie bardziej wycieraja). Widzialem tez dziury w tlokach po jezdzeniu na gazie....

    dla mnie gaz w samochodzie to jest pomylka- gaz jest dobry do kuchenki gazowej, piecyka i niczego innego...

  4. #4

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    hmm ... nawet w ramach jednego malego forum zdania sa podzielone Z tego co mowisz wynika ze jest to zdecydowanie niezdrowego dla silnika, ale osiagi jednak zostaja takie same. Z drugiej strony spojrzec tyle co sie oszczedza na gazie to po roku masz drugi silnik

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Ja tam zawsze sie tak zastanawiam. Kupił bym auto na gaz jak by fabrycznie było projektowane pod gaz a nie przerobione.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dodam swoje 2 grosze do tematu...
    Jestesmy wolnymi ludzmi i mozna teoretycznie robic z swoja wlasnoscia co sie komu podoba
    Mozna kotka swego czesac czczotka druciana lub tresowac pieska kabelkiem pod napieciem , mozna lubiec laski o wadze 200 kg i mozna lubiec facetow , mozna wreszczie zagazowac auto o sportowym harakterku...
    Wszystko jest kwestia indywidualnego podejscia danego osobnika co jest smaczne a co nie
    Jesli chodzi o mnie , to jedyny gaz jaki moge zaakceptowac w aucie to N02...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    no w sumie tez mogl bym zaakceptowac podtlenek azotu ( N2O ) w aucie- w koncu jest to gaz rozweselający i własciciel sie cieszy i silniczek sie cieszy

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Ja moje sprzedaje jak sie zaczna pojawiac hurtowo TT na gaz.. wyglada to smiesznie i widac ze wlasciciel sie musial mocno "spiac" zeby sobie na takie auto pozwolic i na utrzymanie juz brakuje.. jak zarabiasz odpowiednio duzo to wydatki na paliwo nie stanowia w budzecie duzego procentu i nie zwracasz na nie uwage, dlatego w aucie za 200.000pln typu AMG czy innych subaru impreza / EVO na bank siedzi jakis niskiej klasy "biznesmen"

    jak zalozysz gaz do takiego samochodu to pokazujesz ze ostro tziesz po kosztach i auto pewnie ma 50% czesci do wymiany bo Cie nie bylo stac na naprawy

    Nie mam nic przeciwko instalacjom gazowym w autach typowo "roboczych" ale poki co w autach 'sportowych' i luksusowych, ktorych zakup i utrzymanie z zalozenia jest drogie i przed zakupem o tym wiesz - gaz nie.
    ttless..

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    A nagle facet wysiada okazuje sie ze to milioner i tekst "a myślałeś że jak dorobiłem sie milionów"

  10. #10

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    dokladnie tak Po prostu nie rozumiem w imie czego mam placic 2 do 3 razy wiecej za paliwo - pieniadz zaoszczedzony to pieniadz zarobiony ( przy zalozeniu ze gaz nie psuje osiagow/silnika)

  11. #11
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez miloo666
    Ja mam swoje zdanie na ten temat: dlaczego nie powinno sie montowac gazu? jezdzenie na gazie niszczy tloki, szybciej zuzywaja sie pierscienie ( widzialem ostatnio tloki z zagazowanego mercedesa ml 430 co potwierdzilo moja teorie na ten temat) mysle ze korbowody, panewki, sworznie tlokow dostaja strasznie w dupe- dlaczego? otoz temp. spalania gazu jest inna niz temp. spalania benzyny, gaz wybucha gwaltowniej, benzyna natomiast ma plynniejszy zaplon... co za tym idzie? a no gwaltowniejszy wybuch podczas gdy tlok jest w max gornej pozycji powoduje ze uwolniona energia "uderza" gwaltowniej w tlok, co mozna powiedziec bardziej "nadwyreza" korbowody, tloki i panewki...(panewki musza przeniesc wiekszy nacisk, przez co sie bardziej wycieraja). Widzialem tez dziury w tlokach po jezdzeniu na gazie....

    dla mnie gaz w samochodzie to jest pomylka- gaz jest dobry do kuchenki gazowej, piecyka i niczego innego...
    podpisuje sie pod tym rekami i nogami!

    [ Dodano: Czw Wrz 06, 2007 11:54 am ]
    Cytat Zamieszczone przez Cezary
    dokladnie tak Po prostu nie rozumiem w imie czego mam placic 2 do 3 razy wiecej za paliwo - pieniadz zaoszczedzony to pieniadz zarobiony ( przy zalozeniu ze gaz nie psuje osiagow/silnika)
    no wiec juz wiesz, że psuje (przynajmnie silnik, o ile nie osiągi)
    Pozdrawiam!
    Pajak

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Dobra instalacja do TT pewnie wynosi ok z 10 tys Przy założeniu ze robie ok 25 tys rocznie to wychodzi ze benzyna kosztuje 13,750 zł ( 5 zł za llitr ) A z gazem 8125 zł ( 2,5 zł za litr. Czyli sama instalacja zwróciła by sie po 2 latach a zarabiać by zaczęła po 3 Jak dla mnie gra nie warta świeczki.

  13. #13

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    instalacja 3-4 tysiace, wrzucasz w koszty, benzyna 4,5 zl, gaz 2 zl, zwraca sie po okolo pol roku.

  14. #14
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez Cezary
    instalacja 3-4 tysiace, wrzucasz w koszty, benzyna 4,5 zl, gaz 2 zl, zwraca sie po okolo pol roku.
    oj tam po co wogole sie klocic o to - chcesz to montujesz, co za problem kwestia co kto lubi, lub jak bardzo jest oszczędny i tyle
    Pozdrawiam!
    Pajak

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Moze będą TT Diesle

Podobne wątki

  1. Zlot aut sportowych i tuningowych Radomsko 2013
    Przez czarownik6 w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 16:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •